kumas000p
Użytkownik-
Liczba zawartości
38 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez kumas000p
-
[łańcuch] Trzeszczenie
kumas000p odpowiedział kumas000p → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Dzisiaj przejażdżka i bloga cisza🙂 zero skrzypienia teraz zobaczę na ile ten smar tam wytrzyma łt43 ewentualnie przy następnych trzaskach będę musiał jakiś inny bardziej stały nałożyć masz może jakąś propozycję -
[łańcuch] Trzeszczenie
kumas000p odpowiedział kumas000p → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Tak przeskakiwał przed rozłożeniem tyłu ale już due nastawiłem na kupno koronek Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi i pomoc -
[łańcuch] Trzeszczenie
kumas000p odpowiedział kumas000p → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Ogólnie to się trochę pospieszyłem z zakupem tego roweru nie przemyślałem.Srube B ustawiłem na największej zębatce żeby są równi z linią zaznaczona na wózku przerzutki wyregulowane ale to się okaże jutro czy pomogło jak będę do pracy jechał wczoraj w pracy wymieniałem łańcuch dzisiaj rano wracałem to przeskakiwal i w domu dopiero zacząłem rozbierać tył smarować i regulować -
[łańcuch] Trzeszczenie
kumas000p odpowiedział kumas000p → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Ogólnie jeszcze nie robiłem jazdy testowej ale rozebrałem dosłownie wszystko z tyłu kaseta bębenek hak przerzutkę zająłem i wszędzie smar poszedł w każde miejsce styku dwóch elementów wypusty bębenka po kropli olejku rowerowego na zapadki smar do środka osi i już nie ma takiego skrzypienia jak na filmie i też jak nacisne na pedały nie skrzypi Tylko teraz problem z przeskakujących nowym łańcuchem na dwóch ostatnich zębatkach małych kaseta Shimano 6100 ale to pewnie dlatego że jeżdżę jedynie asfaltem i przeważnie ich używam to się chyba zużyły a przejechane już ok 3500 km chyba tylko te dwie ostatnie wymienię chyba że się ułoży łańcuch jeszcze? -
[suport] pomoc w doborze do Cannondale Scalpel HT3
kumas000p odpowiedział Michal88ddz → na temat → Napęd rowerowy
U mnie podobnie trzeszczy jak pedałuje czy to na stojąco czy to na siedząco zmieniłem suport z BB52 na BB801 nowy łańcuch Shimano 7100 i dalej to samo a ponadto jak stoję koło roweru i ciągnę tylne koło do przodu i do tyłu to też skrzypi -
[łańcuch] Trzeszczenie
kumas000p odpowiedział kumas000p → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Kupiłem też torx z dziurką żeby dokręcić pająk przedniego blatu i kupiłem jakiś szajze się ułamała końcówka klucza No ci powiem że te trzaski to powodują że mi się gotuje w bani suport składałem dziś to smarowalem gwinty a z innej beczki bo mam kasetę deore 6100 i jak ją dokręcamy naprawdę na maca to i tak wyczuwalny jest delikatny luz czy tak ma być bo jak dokrece koło Qrem to już nie ma tego luzu -
[łańcuch] Trzeszczenie
kumas000p odpowiedział kumas000p → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
No ja też dzisiaj poleciałem kupiłem lepszy suport niż ten BB 52 kupiłem BB 801 kupiłem nowy łańcuch Shimano 7100 a tu dalej lipa czyli u ciebie pomogła wymiana szybkozamykacza A te trzaski tak walą jak stara wersalka -
[łańcuch] Trzeszczenie
kumas000p odpowiedział kumas000p → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Ogólnie pedały też wykluczam bo nawet jak na same ramię korby nacisne to też taki dźwięk jutro jak z czasem się wyrobie to nasmaruje tam na styku szybkozamykacza ogólnie to mam ze stałych smarow liten lt 43 to go urzyke i może delikatnie bębenek na tych wielowypust ach przesmaruje No oby nie rama mam go dopiero rok tylko nie zrobiłem przeglądu zerowego to nie wiem czy gwarancja jest A i jak tak na maksa zakręciłem QR to ruszając kołem nie skrzypi tak ale już jak na pedaloi cisnę to trzeszczy -
[łańcuch] Trzeszczenie
kumas000p odpowiedział kumas000p → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
To z filmu to trzeszczenie jak ruszam kołem ustępuje jedynie jak minimalnie dokrece QR a jak na maksa to wtedy skrzypi ,podczas jazdy cały czas przy kręceniu pedałami bez pedałowania ustępuje czy to po prostej czy po pagórkach czy to na siedząco czy na stojąco nie skrzypi jak kręcę kierownica i ponadto te kliki też występują gdy naciskam na pedał aby napisać naped -
[łańcuch] Trzeszczenie
kumas000p odpowiedział kumas000p → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Tzn też jak się opierałem o ramę to tak trzeszczy i ponadto jak staje na pedaloi lekko ruszam rowerem do przodu to też trzeszczy tylko zaś tu mam wrażenie że z okolicy korby Siodełko raczej nie bo jak jadę to skrzypi też na stojaco I tak szybko zamykacz jest Też się zastanawiam czy to nie szprychy bo kilka jest luźnych i jak łapie za dwie to o siebie ocierają i trzeszczą ale z drugiej strony też chyba by skrzypiały bez pedałowania podczas jazdy -
[łańcuch] Trzeszczenie
kumas000p odpowiedział kumas000p → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
VID_20260520_175122_0_COMPRESSED.mp4 Już sam nie wiem tak jest jak ruszam kołem na boki a podczas jazdy tylko przy pedałowaniu VID_20260520_175122_0_COMPRESSED.mp4 -
Witam rower z napędem 1x12 deore podczas jazdy i tylko pedałowania rower strasznie trzeszczy suport i łańcuch nowy nawet jak stoję w miejscu nachyle się i naciskam ręką pedalo to słychać trzeszczenie w okolicy kasety i widać jak by się tak delikatnie próbowała przesunąć do przodu czy to wina zużytej kaset ,bębenek?
-
https://www.olx.pl/d/oferta/siodelko-karbonowe-ritchey-CID767-ID17cxII.html Z dyszke mogę opuścić
-
-
https://share.temu.com/8Pvi0I82y3B Ogólnie taki Chińczyk I takie dodatkowe pytanie waga moja 110kg a siodełko max 100 to czyli odpada zakup?
-
Witam pytanie czy do alu sztycy mogę dać karbonowe siodełko?
-
Tez juz raczej ostatni raz szejkowalem🙂ogólnie sam napęd na razie mi wystarczy do uzyskiwania potrzebnych mi prędkości ale jak faktycznie te 1x12 będzie tak żarło te zębatki przy jeździe po mieście to w przyszłości zastanowię się nad czym dwublatowym bo do tego to raczej nie wsadzę większej zębatki niż 34
-
Raczej trudne to nie jest demontuje kasete ściągam nakładkę z osi i bębenek schodzi.Codzi mi o te trzy zapadki co są ruchome na nie kaplem po kropli o.sylikonowego Chodzi mi o zespół główki piasty myślałem że to jest bębenek Po tym suszeniu to już dwa razy smarowalem później kilkadziesiąt zakręceni korbą do tyłu rower zostawiłem na noc żeby smar dobrze sciekł i rano przetarcie szmatką I sory że wałkuje ten jeden temat cały czas i wiem że najlepiej to od razu było by wymienić łańcuch i ewentualnie później kasetę bądź ostatnie koronki ale na daną chwilę brak budżetu
-
No właśnie to jest nowy rower przejechane ok 600 km nie było problemu z tym przeskakiwaniem dopóki nie wyszejkowalem łańcucha powiesiłem go na haczyk i tak sobie wisiał ok tygodnia (urlop)wróciłem założyłem (spinka kmc12x nie kierunkowa) olej używam zefal extra wet i się zaczęło przeskakiwanie
-
A co pany sądzicie o tym że przy zdjęciu kasety dałem po kropli olejku silikonowego na zapadki
-
Tylko dalej zostanie problem z przeskakiwaniem na tej malej Kasetę rozbierałem całą i czyściłam benzyną ekstrakcyjna Zaczęło to się dziać po tym jak ściągnąłem łańcuch i go szejkowalem przed tem ani razu to się nie wydarzylo
-
Czyli proponujesz wymieć łańcuch a ta zębatkę nie wymieniać tak? A ok chodziło ci o przednia zębatkę że błędem będzie wymieniać ją I że ta mała 10t jest ok
-
Tylko dalej mnie nurtuje pytanie dlaczego zaczęło przeskakiwać na tej najmniejsze po wyszejkowania łańcucha.Jedynie co mogę to zrobić teraz to wymienić przedni blat na 34t 36t jest o 2.5cm średnica większą to raczej nie wejdzie w rame I wymieniać co jakiś czas te najmniejsza koronkę 50 zł to też nie taki majątek raz na dwa miesiące
-
A na zdjęciu wygląda ta zębatka na zajechana?Sprostowanie jest to 10t ale pewnie bez różnicy czy 10t czy 11t czytając komentarze stwierdzam że muszę się pogodzić z tym iż biorąc pod uwagę w jakim terenie jeżdżę będę musiał najmniejsza koronkę wymieniac co 1.5-2 msc bo raczej wymiana przedniego blatu na 36 o ile by wszedł na ramę niewiele zmieni
