Rower ma być jak najbardziej uniwersalny ale bez ostrych zjazdów. Lasy, parki, asfalt. Podejrzewam, że oba hamulce będą aż nadto wystarczające ale zawsze warto mieć tą siłę hamowania w zapasie. Nie mam doświadczenia w kwestii ergonomii który rodzaj klamek będzie przyjemniejszy do użytkowania. Obecne klamki ze sram level t mogę w zasadzie obsłużyć i jednym i dwoma palcami.