Skocz do zawartości

lokalista

Nowy użytkownik
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez lokalista

  1. 12 godzin temu, remover napisał:

    on ma być tak daleko od kierownicy

    tak, a przynajmniej tak to wygląda na starych zdjęciach z prospektów.

    1.JPG

    11 godzin temu, Bojkow napisał:

    najważniejsze pytanie ile chcesz wydać na renowację i czy na oryginalnych częściach lub zamiennikach podobnych z wyglądu?

    Budżetu na razie nie ma, nie zamierzam dążyć do 100% oryginalności. Założenie jest takie że będzie to renowacja z modernizacją (jak wielką to się okaże). 

    9 godzin temu, itr napisał:

    bazy danych to rower z 1957 roku więc rodzinne przekazy trochę nie pasują.

    Zębatka do kosza, spawanie w tej sytuacji w zasadzie można ryzykować, ale nie u kowala tylko kogoś z obyciem, na zasadzie nic do stracenia, mufy mają więcej materiału więc jest jakaś szansa, ale nie wygląda to dobrze. Cena naprawy  u specjalisty od lutowania ram nie będzie niska, można nawet próbować coś więcej, ale wymiana muf może być przerostem prostaty nad utratą. 

    Dziękuję za konkrety. Czy możesz podesłać mi link do bazy o której wspominasz? Piszesz o naprawie "u specjalisty" jakiego rzędu mogą być to koszty? Skłaniam się bardziej ku spawaniu ale na tym etapie nie wykluczam innych możliwości.

  2. Cześć,
    chciałbym wyremontować rower po moim dziadku. Jest to Diamant model ED.
    Po obejrzeniu roweru pojawiło mi się w głowie kilka znaków zapytania, mam nadzieję że będziecie mogli mi pomóc.

    1. Rok produkcji roweru. Jego numer seryjny to: 3428463. Czy na tej podstawie, ktoś jest wstanie podać mi datę jego produkcji. Model ten produkowany był od roku 1946. Prawdopodobna data (z przekazów rodzinnych) jego zakupu przez mojego dziadka to 1954 r.

    2. Zauważyłem że jedno z połączeń ramy pęka. Pytanie, czy najlepszym rozwiązaniem było spawanie całego połączenia (włącznie z pospawaniem pęknięcia), czy też jakaś inna metoda, byłaby lepsza?

    3. Przednia zębatka – czy ona nadaje się jeszcze do jazdy (różna wysokość poszczególnych zębów), ew. można ją poddać renowacji, tak aby do jazdy się nadawała?

    4. Rozważam pomysł montażu tylnej piasty z przerzutkami. Pytanie czy jeśli takową zamontuję, to czy istnieje możliwość doboru takich szprych aby pozostawić oryginalne felgi?

    Tyle pytań na teraz. Pewnie pojawią się kolejne – im dalej w las tym więcej drzew :)

     

    P1130390.JPG

    rama1.jpg

    rama2.jpg

    zebatka.jpg

    P1130385.JPG

    P1130387.JPG

    P1130409.JPG

×
×
  • Dodaj nową pozycję...