Skocz do zawartości

Zubrr

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    79
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Zubrr

  1. W dniu 22.06.2020 o 07:56, Mateusz30 napisał:

    Muszę Cię rozczarować. Osiąganie większych prędkości jest możliwe dzięki generowaniu większej mocy. Żeby generować większą moc trzeba więcej i mocniej jeździć. I to tyle. Ewentualnie można też jeździć z wiatrem. Na pewno będziesz szybszy.

    Przesiadka na gravela może nie zmienić nic, a może Cię nawet spowolnić w zależności od konfiguracji rowerów. Cudów nie będzie.

    z reguły jednak taka przesiadka pomaga w osiąganiu większych prędkości. Lżejszy i sztywniejszy rower, brak amortyzatora, bardziej aerodynamiczna pozycja, efektywniejsze pedałowanie, "szybsze" przełożenia, to wszystko robi różnice. Może nie drastyczną, ale jednak. Natmiast może się okazac, że nie jest wygodniej.

    • +1 pomógł 1
  2. 21 godzin temu, popkorn napisał:

    podpowiedzcie proszę ( trochę podepnę się pod temat) jakie są zalety stalowej ramy w gravelu?

    Szukam tez dla siebie roweru rekreacyjnego na trasy głównie asfaltowe ( tak z 80%, reszta parki, czy leśne dróżki). Jako totalny laik wygooglalem rower crossowy, ale wszyscy zachęcaja mnie do gravela... Nie znam się na tym, ale warto chyba to rozważyć. Ważna jest dla mnie pozycja na rowerze - jestem dość duży ( 187kg) i ciężki ( ponad 100kg) i mam siedzącą pracę ( kręgosłup doskwiera) więc wahałem się, czy pozycja na rowerze gravelowym będzie dla mnie odpowiednia. Dowiaduje sie jednak, że i tu występują ramy z różna geometrią.. Czym różni sie np. geometria w Authorze Ronin od geometrii w Authorze Aura XR5? 

    Koniecznie się poprzymierzaj do różnych rowerów, gravele to taki worek z rowerami od trekkingów z barankiem po agresywne szosy z grubszą gumą, na kązdym jest inaczej. Zwróć też uwage na ręce, jeśli wczesniej nie jeżdziłeś z barankiem - ja w tym roku kupiłem Marina 4C i mam trochę mieszane uczucia, z jednej strony jest szybciej i na dłuższej trasie wygodniej niż na trekkingu czy mtb, ale zaprzyjaźnianie się z barankiem idzie dość wolno.

  3. Teraz, makoleon napisał:

    Hej. Dawno się nie logowałem. Sporo poczytałem i już wiem że szukam jakiegoś gravela.

    Przymierzałem się i mi się spodobał Felt f40x. Marka mało chyba znana w Polsce, ale mi bardzo podchodzi. Warto się nim zainteresować?

    Naprawdę warto się poprzymierzać do kilku rowerów, gravele są bardzo różne, ja jestem właśnie na etapie przymiarek i jedne rowery mi się "potwierdziły", inne zupełnie odpadły (w tym takie, które teoretycznie mi się podobały,), a niektóre pozytywnie zaskoczyły. Dodatkowo mnie interesują duże rozmiary, co nie ułatwia szukania, ale naprawdę, nie zdecydowałbym się chyba kupić w ciemno. MTB, crossa - ewentualnie tak, gravela nie.

  4. W dniu 13.01.2020 o 12:32, m0d napisał:

    Tylko to są takie same rurki jak w Four Cornersie, tyle że w Nicasio 2 Wideł jest "karbą" a nie stalowy ;)

    Mniejsza z tym zresztą, ważne żeby się dobrze jeździło :)

    Nie, to są takie same rurki jak w "zwykłym" Nicasio. Four Corners ma inną ramę, i raczej cięższą (choćby ze względu na główkę).

  5. W dniu 30.09.2019 o 13:14, clavdivs napisał:

    Nie ma czegoś takiego jak rower uniwersalny, bo ludzie mają rożne podejście do spraw rowerowych. Na pewno znajdą się ludzie którzy nie polubią gravela, dla nich jego uniwersalność na nic się zda.

    Nie popadajmy w ortodoksję, uniwersalność nie musi oznaczać, że będzie się bezwzględnie nadawał do wszystkiego i dla każdego, ale że obsłuży względnie dużą ilośc różnych potrzeb (w takim codziennym, amatorskim rozumieniu). W każdej będzie pewnie mniej skuteczny niż wyspecjalizowany rower, ale "da radę" w wielu sytuacjach, coś za coś.

  6. 17 godzin temu, m0d napisał:

    Tak BTW, @Zubrr zamierzasz zakupić Muirwoodsa czy masz i zamierzasz przerobić na 1x?

    Tak naprawdę to waham się czym zastąpić trekkinga, którego używam do jeżdżenia po mieście i na 1-3 dniowe wycieczki, może uda się i dłuższe, po mieszanych drogach (ale jednak drogach). Na liście mam Muirwoodsa, albo któregoś nieprzesadnie sportowego gravela - Four Corners, Nicasio, Jari.

    A  Muirwoodsa bym nie przerabiał na 1x, ale ewentualnie na 2x z korbą podobna do tej w Jari.

  7. na olx jest Muirwoods z całkiem zmienionym napędem, i tam jest założona korba 39T: 

    https://www.olx.pl/oferta/rower-marin-muirwoods-xxl-gravel-fitness-urban-CID767-IDB6NtE.html#435fbef415

     

    a przy okazji mam do Was pytanie troche obok - czy ktoś z Was używał Muirwoods do jakichś dłuższych wycieczek? Nadawał by się do tego? Nie żeby zaraz wypraw, ale takie powiedzmy 2-3 dni po 80-100km dziennie, z niedużą ilością bagażu?

  8. 9 godzin temu, polmaj napisał:

     

    Odróżnia jej jeszcze mocowanie kół ,jari 1.5 ma już sztywne osie a nie szybko zamykacz ,co może być odczuwalne przy większej wadze użytkownika;

    Stosuje się w ogóle sztywne osie w stalowych ramach?

    I przy okazji, podpinając się trochę, ale jak raz waham się między tymi samymi rowerami - jak to jest z tą korozją w stalowych rowerach? Naprawdę tak trzeba pilnować każdej ryski na ramie?

     

  9. 23 minuty temu, djzwierzak napisał:

    No spoko na allegro jest koles co ma 1.5 za 4200. Tylko dalej sie obawiam o to, że rower po przywiezieniu prze kuriera bedzie rozregulowany itp :( Wiadomo mogę go wziąć w auto i pojechać do jakiegoś serwisu na przegląd zerowy który we Wrocławiu jest na pewno lecz obawa dalej zostanie. Bo np 1.5 w sklepie stacjonarnym to juz 5 k wydatku... Może

    A zobacz tutaj, są nowe Jari 1.5 za 4,5k PLN (ale nie wiem jak rozmiar), i 2.5 za 3,2k PLN.

  10. 2 godziny temu, m0d napisał:

    (Marin Four Corners i Fuji Jari)

    Także ciekawe rowerki, do tego oba na stalowych ramach co ma swoje zalety jak i wady.

    To troszkę obok tematu (ale nie bardzo) - czy ktoś z Was miał okazję jeździć i na tym, i na tym (FC i Jari), i mógłby ewentualnie napisac parę słów o róznicach?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...