Skocz do zawartości

lukwycz

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    135
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez lukwycz

  1. Przechodzę na napęd 2x12 (z 2x11). Mam już klamki mechaniczne GRX 820. Idealna dla moich potrzeb wydaje się kaseta 12 biegowa 11-30, ale teraz pojawia się problem. Obie występujące na razie w przyrodzie mechaniczne przerzutki 105 RD-R7100 oraz GRX RD-RX820 obsługują wg producenta największą zębatkę kasety 34-36. Może ktoś testował kasetę 11-30 z którąś z nich i może podzielić się spostrzeżeniami jak to działa? Czy da radę na wykręconej śrubie "B" na tyle zbliżyć kółko prowadzące, żeby zmiana była precyzyjna?

     

    Tak na marginesie jako ciekawostka, obecnie z tymi klamkami jeżdżę z przerzutką R7000 (SS) i kasetą 11-25 11s i o dziwo dość dobrze to działa :) poza tym, że jeden klik nad dużą zębatką kasety jest "pusty".

  2. Jeśli autorowi tematu przyda się ta informacja to owszem występują w przyrodzie  blaty 46/30 oraz 46/32 na BDC 110 (shimano).

    Ja bym od tego zaczął zmiękczanie napędu, jak sugeruje kolega zekker.

    Wcześniej jeździłem na Bikingreen 46/30 dostępny na eBayu: https://www.ebay.com/itm/333733063136

    a obecnie po zajechaniu w 3 sezony powyższego śmigam na mniejszej i przyjemniejszej różnicy 46/32 Stone z Ali:

    https://pl.aliexpress.com/item/1005005256117912.html

  3. W dniu 24.03.2023 o 10:21, marcesco napisał:

    Co do rozwiercania otworu w przerzutce - czy po jakimś czasie krawędzie otworu nie przetną linki?

    Jeździłem tak ponad rok bez żadnego uszczerbku na lince w tym miejscu. W tym patencie z wyliczeń przy 11s wyszło mi że otwór trzeba zrobić w podziale ramienia 1:3 (o 1/4 je skrócić), żeby mały uciąg manetki szosowej ruszył górską przerzutkę o pi*drzwi taki sam skok. Dało się to nawet wyregulować. Oczywiście wszelkie przeróbki na własne ryzyko ;)  Więcej tutaj:

     

    • +1 pomógł 1
  4. Cześć,

    używam manenetki M8100. Ostatnio miałem awarię objawiającą się tym, że biegi działają tylko na trzech najmniejszych zębatkach. Było to na zawodach :) Najpierw pomyślałem, że to może zapadka się zatarła kurzem/piaskiem i nie zahacza trybu odpowiedzialnego za wrzucanie lżejszych biegów, ale po rozkręceniu okazało się, że pękła sprężynka dociskająca tę zapadkę. Podobno, czytając zagraniczne fora, problem jest powszechny w manetkach XT/XTR, ale nikt nie daje rozwiązania problemu. Są reklamacje, które Shimano bez problemu honoruje, ale niektórzy mają już trzecią manetkę po wymianie. Założyłem ten temat, bo może ktoś to już przerabiał i ma jakieś wskazówki jak trwale to naprawić, bo nowa manetka, jak się okazuje, może nie załatwić sprawy - problem się powtarza jednym po roku, innym po dwóch tygodniach. Manetki nie rozebrałem doszczętnie, ale wydaje się , że ta zapadka jest osadzona na pinie, który jest zanitowany, co utrudni naprawę. Jakby ktoś coś mógł podpowiedzieć, będę wdzięczny.

     

  5. Godzinę temu, Alsew napisał:

    Nie wiem jak wy mierzycie te swoje opony ale Vittoria na boku opony o szerokości 2,25 podaje 55mm a na oponie 2,35 podaje 57mm i moje TNT trzymają te wymiary ale nic ponad to. 

    Wszyscy piszemy o oponach na mleku? Moze tu jest roznica w układaniu się opony.

  6. Wracając do tematu szerokości Vittorii Mezcal, to na obręczach alu szerokości wewn. 25mm i ciśnieniu 1.3-1.5 suwmiarka wskazała 57 i 57,5 mm.

    Miałem kiedyś parkę szarych Barzo/Mezcal , które są trochę cięższe od brązowych, w rozmiarze 2.35, to dochodziły do 60mm.

    Z tego wynika, że "za wąskie" Vittorie to raczej mit. 

  7. Nie mam porównania do nowej generacji opon Schwalbe (w starych wkurzało mnie ich "pocenie się"), ale ścigam się i trenuję na Mezcalach 2.25 (przód i tył).

    Pytasz o przyczepność tyłu na podjazdach. Na ciśnieniu 1.5-1.6 bara nie ma problemu. Przecież nie jedziesz tylko tym środkowym prawie ciągłym paskiem bieżnika.

    Od początku czyli od 1,5 roku żadnego kapcia.

     

    • +1 pomógł 1
  8. Cześć,

    planuję kupić tylny amortyzator i chciałbym zapytać użytkowników modelu R232 czy nie ma problemów z jego serwisowaniem. Chodzi mi głównie o dostępność uszczelek itp.

    Ciekawi mnie też, jak spisuje się w akcji i czy jest trwały.

    Pytam o niego, bo chyba jest to jedyna rozsądna opcja na długość montażową 165mm ze zdalną blokadą (uciąg linki jest przy tym podobny do Rock Shoxa - 11,3mm vs 10mm).

  9. Cześć,

    pewnie nie znajdę takiego egzemplarza na gotowo, ale może ktoś ma damper z mocowaniem Trunnion 54mm, który da się przerobić na takie parametry:

    - długość x skok: 165x42,5mm (może być 45mm, jeśli da się skrócić skok podkładką)

    - blokada zdalna manetką linkową Twistlock, praca "push-to unlock" (przedni widelec z Twistlockiem)

    Serwisy i przedstawiciele są bezradni :(

    Pozdrowienia 

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...