Skocz do zawartości

piter123

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    96
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez piter123

  1. Cześć
    Opony jak w temacie Tufo Comtura 4TR. Na oponie nie ma oznaczenia, w którą stronę założyć oponę. Bieżnik wygląda jakby był kierunkowy. W którą stronę ją założyć o ile ma to znaczenie?
    Dla mnie tak jakby znaczenie miało to skośne najdłuższe wycięcie czyli na pierwszym zdjęciu tak opona powinna być założona na przednie koło patrząc oczami kierującego (kierunek obrotu w górę obrazka)?
    CLI1D1807120.2.thumb.jpg.9822533bc7a7a5636334754c777697dd.jpgOpona-kevlar-Tufo-Comtura-4TR-Tubeless.thumb.jpg.972b89cab91da62b784378a7505cbe41.jpg

     

  2. http://sendvid.com/ttwpe42z

     

    Filmik porównawczy. Z lewej czarna 3N20, z prawej srebrna 3N31. Faktem jest, że po wielokrotnym kreceniu tak jakby było lepiej. Ale nadal te skoki są bardzo mocno wyczuwalne i nawet je czuć na widelcu. Bez obciążenia różnica jest mniejsza ale z obciążeniem ogromna.

    Nie zwracajcie uwagi na koło. Nie jest jeszcze zcentrowane a opona jest założona bez dętki. Nie sądzę by to miało znaczenie.

  3. Coś mi jednak nie pasuje z tą prądnicą. Zaplotłem koło, trzymam ośkę i krecę kołem. Ciężko idzie, czuć bardzo mocne drgania na rękach a im wolniej tym bardziej chce urwać ręce. Koło wykonuje dwa może trzy obroty. Czy tak ma być? Wyrobi się?
    Porównałem do starych pradnic i jest zdecydowanie inaczej. Czuć skoki ale rąk nie urywa a koło wykonuje pod 10 obrotów.

    Nowa pradnica to 3N31 a stara 3N30.

  4. Tylko jak to sprawdzić? Musiałbym jechać w identycznych warunkach pogodowych i fizycznych.

    Masa piasty i w ogóle koła to różnica kilku %. Nie do wyczucia. Na prędkości to raptem 1km/h przy 40.

     

    http://uzurpator.com.pl/?mit-masy-rotujacej,10

     

    I do zestawu muszę kupić oponę. Przekładanie nie ma sensu gdyz wtedy już na 100% będą inne warunki.

    Problemem jest też złudne przekonanie człowieka.

     

    Jeszcze jedno pytanie. Pradnica w ręku. Nie da się zakręcić. Chodzi skokowo. Wiem że tak musi być bo magnes ale by tak ciężko? Oczywiście prąd jest bo świeci. Ale na innym kole bez problemu koło się kręci i nie czuć skoków. Czyżby większe ramię siły i masa w postaci obręczy robi tak kolosalna różnice?

  5. Nie ścigam się na tysięczne. Waga nie ma znaczenia. To raptem 500g różnicy. Porządny obiad z kuflem piwa. Bidon też musi być pełny ;) A jeszcze i tak będą błotniki na stałe oraz bagażnik

    Sezonowe zmienianie u mnie przejdzie. Szosa ma służyć na dojazdy do miasta a latem jazda po ciemku się trafi. Do tego nie wykluczam nocnych przejażdżek w ciepłe noce. Niby zmiana koła to minuta ale czy zysk jest warty zachodu?

    Lampkę będę miał własnej roboty od osoby która tutaj na forum prezentowała. Montaż na kierownicy.

  6. Sprawdzone, rozmiar standardowy. Pradnica zamówiona.

    Czy jest sens trzymac drugie koło na zapas bez pradnicy by wykorzystywać za dnia? Znalazłem takie artykuły:
    http://www.bikequarterly.com/VBQgenerator.pdf

    http://www.ctc.org.uk/file/public/feature-hub-dynamos.pdf

     

    Podają, że pradnica bez włączonego oświetlenia wymaga około 1W na każde 10km/h. W porównaniu do całkowitej mocy potrzebnej do jazdy rzedu 100W a przy szybkiej jeździe znacznie więcej wychodzi, że wymaga raptem 1-4% większej mocy.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...