Skocz do zawartości

jgx

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    58
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez jgx

  1. Cześc od niedawna jezdze na zelektryfikowanym przez siebie rowerze 700c z silnikiem jak w tytule z baterią 14A 48V czyli silnik na niecałe 350W. Sterownik teoretycznie powinien być do niego ok. 15A ja kupiłem 20A i parametrem C5 na 05 obniżyłem do ok. 14.5A (chyba). Kilka pytań: 1 - czy dobrze rozumuje że jak nie mam amperomierza to mogę się zorientować na ile mam obcięty sterownik w ten sposób że: mierze napięcie aku i jest np 50V na manetce na maxa wyświetlacz pokazuje mi poboru ok. 720W czyli 720/50 czyli sterownik mam obcięty do 14,4A? (oczywiście wszystko w przybliżeniu) - tak to jest? 2 - jaka temperatura silnika jest bezpieczna dla takiej przekładniówki - gdzieś tu czytałem że do 120 st ale to mi się wydaje dość dużo - możecie coś podpowiedzieć? 3 - na ile mogę sobie pozwolić na takim małym silniku z prądem. Gdzieś tu czytałem że prąd silnika nie zabije tylko temperatura. W takim razie czy np ustawiając mój sterownik na 100% czyli 20A i ładując w silnik ok 1KW (20x50V) teoretycznie mogę jechać cały czas dopóki temperatura silnika nie osiągnie granicznych bezpiecznych wartości np 100st.C a pózniej odpuszczam i jade spokojnie albo nawet wyłączam wspomaganie ? Czy to tak nie działa i taki przewymiarowany prąd (20 zamiast 14-15) zabije silnik nawet jeśli nie będę go przegrzewał?
  2. dla potomnych jakby ktoś podłączał te lampki (Busch&Müller) na dynamo pod DC z e-bika. Przednia lampa ma dwie pary przewodów - 1 z dynama zasilanie AC drugi idzie do tylnej lampi - obydwie są włą/wy przyciskiem w przedniej lampce. Jak podłączyłem jak sugerowaliście 6VDC zamiast dynama nie świeciły. Ale coś mnie tknęło i podłączyłem DC pod przewody które idą z przedniej na tył i świeci normalnie wszystko. Włączają się przyciskiem obydwie normalnie, podtrzymanie działa normalnie choć to już zbędne na baterii. Dzięki za pomoc. Przy okazji - lepiej podłączyć to oświetlenie: pod sterownik? Jest wyjście ale coś gdzieś czytałem że tam bardzo małe prądy można a nie wiem ile te ledy w tych lampkach ciągną czy lepiej bezpośrednio pod baterie - oczywiście i tu i tu będę musiał dać przetwornice na 6V (chyba że ze sterownika wychodzi już 6V ale musze to sprawdzić jak przyjdzie)
  3. Witam kompletuje podzespoły do elektryfikacji - obecnie jestem na etapie koła. Silnik to XF07 z napięciem 48V przód. Opona będzie przełożona z oryginalnego koła Schwalbe Marathon Mondial, Kevlar, 42x622 rower Cube Travel SL jazda asfalt, ścieżki leśne raczej spokojna, chciałbym sam wykonać zaplatanie: 1 Czy taka obręcz https://allegro.pl/oferta/obrecz-rowero ... 2868218626 wystarczy na taki mały silnik czy musze jednak kupić coś droższego/mocniejszego? Może coś zaproponujecie do 100PLN?
  4. beznadziejne to forum - nie można edytować swoich postów - dopiero tera zauważyłem jak pomieszałem z prądami - oczywiście mam lampki na prąd zmienny AC a chce je zasilić prądem stałym DC - tak jak piałem po podpięciu prądu stałego DC napięciem ok 5.5V lampki nie święcą - trzeba będzie otwierać i grzebać w elektronice.
  5. Witam chce kupić silnik Bafang w koło przód 250W (tylko taki może być) - fotki. Chciałbym dokupić do niego najtańszy sterownik jaki można 15-17A i wyświetlacz. Troszkę pytałem i jedni mówią że do tego silnika będzie pasował zwykły tani np https://pl.aliexpress.com/item/1005003826220297.html?gatewayAdapt=glo2pol tu ze zmianą wtyczek albo jakiś KT z gniazdem higo z wyświetlaczem w komplecie a inni mówią że musi być kontroler bafang z dedykowanym wyświetlaczem a to już ceny trosze większe. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć? Wtyczka w tym silniku 6pin jest standardowa czyli 3 wtyki fazowe i 3 czujników hala? Mógłby ktoś podać który najtańszy sterownik by pasował
  6. Niestety bezpośrednie podłączenie 6V AC nie uruchamia lampek - trzeba będzie je przerabiać ew. zdemontować i założyć inne oświetlenie na prąd stały ale szkoda by było.
  7. PiotrWie na pewno masz racje jeśli chodzi o odczucia jazdy na midzie i hubie w przednim gdzie hub w przednim nie ma startu do mida. Midem jeździłem troszkę i jest super na przednim nigdy ale na pewno jest gorzej. Z tym że koszty jednak też odgrywają niestety dla mnie role, ale największym problemem jest chyba problem techniczny - po prostu nie znalazłem nigdzie tsdz (bo tylko taki silnik wchodził by w grę) z korbą (zębatką) na pasek a bardzo prawdopodobne że nie da się zrobić konwersji z zębatki łańcuchowej na pasek w tym silnikuno i w ramie mam naciąg paska zrobiony na mimośrodzie w którym jest suport więc tam fizycznie nie da rady mida założyć.. Mam już praktycznie Bafanga 250W, do tego chce kupić tani sterownik 15A z podstawowym wyświetlaczem z ali (tzn kupie od naszego pośrednika z olx bo na miejscu w razie problemów), czujnik pas taki zintegrowany na lewą stronę suportu a baterie najprawdopodobniej będę składał sam (ale to jeszcze do skalkulowania kosztów) Nie wiem jak z tymi czujnikami na klamkę czy to potrzebne - jak to działa w praktyce - załóżmy kręcę korbą, silnik pracuje, potrzebuje zahamować więc przestaje pedałować i wtedy pas wyłącza silnik czy tak? Wiec po co te czujniki na klamkach, chyba ze to działa inaczej i pas odcina z jakimś opóźnieniem? Mógłby się jakiś praktyk wypowiedzieć?
  8. Kettler nie wiem o co Ci chodzi - chodzi mi o silniku tego typu silnik z wbudowanym pas edit - już wszystko wiadomo dzwoniłem do firmy - wiec niestety na przód takich silników z wbudowanym pas nie ma, tylko tył i wtedy faktycznie nie ma pas w suporcie i czujników na klamkach, w tym na przednie kolo pas musi być na suporcie ale co mnie zaskoczyło (ale niewiele wiem o ebajkach) też nie ma czujników na klamkach - silnik ma czujni prędkości który zastępuje czujniki klamek - ma również wbudowane zabezpieczenie które uruchamia silnik dopiero po ok 6km/h ma to spowodować żeby rower nie odjechał np. na parkingu po niechcącym ruszeniu pedałami. Nie wiem czy to jest standard teraz z ze nie ma juz czujników na klamkach i to zabezpieczanie od 6km/h czy to oni tylko stosują?
  9. jak to jak sterowany? Normalnie, sterownikiem i manetką - tylko że mi nie chodziło o manipulator jako taki tylko o manetkę gazu, po prostu silnik tylko na wspomaganie a nie jako skuter. Tzn generalnie ma to być normalna instalacja e-bika tylko chodzi mi o ten czujnik pas wbudowany w silnik żeby wyeliminować pas na suporcie i czujniki hamowania na klamkach. Reszta bez zmian. Ale może coś pokręciłem i nic takiego nie ma?
  10. Cześć jeżdze od niedawna na cube travel z piastą alfine i paskiem. Po mieście na codzień przeważnie na drugim mtb 26" natomiast tego cube bardziej na dłuższe traski - mam domek niecałe 33 km i szczerze mówiąc bez wspomagania brak trochę sił już z powrotem (wiek 56 niestety . Do rzeczy - chciałbym zakupić silnik na przód (z racji alfine tylko to wchodzi w gre) , z racji tego że nie lubię mieć problemów prawnych i nie zależy mi na osiągach mega (ma mi po prostu być łatwiej dojechać do domku letniskowego) silnik max 250W z przekładnią (wiem że na dłuzsze trasy lepszy chyba by był bez ale na miasto chciałbym mieć tą przekładnie), bateria 36V (ma być najmniejsza jak się da - ma starczyć max na 70km do domku i z powrotem na wspomaganiu nie za dużym) , żadnych manetek (tylko wspomaganie) i teraz: 1 - chciałbym uniknąć plątaniny kabli, wiem że są silniki które mają czujnik prędkości wbudowany w niego dzięki czemu nie trzeba zakładać pas-a na suporcie i czujników hamowania na klamkach (mam hydrauliczne hample). Czy to jest prawda? 2 - wyczytałem również że że taki silnik działa troszkę inaczej niż z pas-em na suporcie tzn. reaguje później (od 5-6km/h??) i odcina sam przy 25 max - czy to jest prawda? 3 - czy są takie silniki (z wbudowanym czujnikiem) na przednie koło? 4 - czy to jest dobre rozwiązanie (plusy i minusy) w porównaniu do pas na suporcie, czy jeździcie na takich? 5 - co ogólnie sadzicie o konwersji pod te konkretne potrzeby na takim rowerze jak mam (cube travel sl na pasku i alfine) Podzespoły będę kupował osobno, montował całość sam
  11. dzięki - wiele mi wyjaśniliście, sprawdzę dopinając stałe 5v i dam znać, resztę już wiem co i jak pozdro
  12. dzięki, ale jeśli bym się zdecydował na silniejsze aku 48V to rozumiem że już nie będzie takiej możliwości bo nie znalazłem tych przetwornic z 48 na 6 - są z 48 ale na 12 wiec lipa, czyli gdybym chciał przystosować oświetlenie muszę iść na kompromis i zdecydować się na 36V tak? Znasz się trochę na elektronice? Co dokładnie powoduje że lamka jest na DC - wiadomo sama dioda jest na na AC, lampki które mam są te same modele i na AC i DC w zalezności kto co ma w rowerze, co dokładnie tam jest w wersji DC - tzn chodzi mi co tam będzie do wywalenia/przerobienia żeby była AC?
  13. cyt - "przy kupionym rowerze to wypadało aby sprawdzić czy mleko ciągle tam jest no chyba że wyraźnie "chlupie" w oponie." no własnie moglibyście mi to wyjaśnić bo jak pisałem jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o mleczko - czy ono jest tylko po to żeby uszczelnić ew. dziure którą złapiemy w oponie czy jest w ogóle niezbędne aby jeździć bez dętki tzn, czy np. składając koło kiedy mam felgę i oponę z wentylem przystosowane do jazdy bez dętki to mogę to złożyć wszystko bez mleczka i będzie Ok (oczywiście do momentu jak złapie dziurę) i tak może być czy mleczko jest niezbędne żeby to w ogóle uszczelnić wszystko i nie da się bez niego jeździć na systemie bezdętkowym (abstrahując od łatwości złapanie flaka bez mleczka)
  14. Kolejny na dziś problem warsztatowy. W rowerze mam dynamo w piaście przedniej Shimano DH-3D37 i oświetlenie Busch&Müller. Przymierzam się do przerobienia roweru na elektryka. Z racji tego że rower jest na pasku i piaście alfine pozostaje mi jedynie opcja z silnikiem na przód (wiem ze to nie jest za dobre rozwiązanie ale innej opcji nie mam, centralny ze względu na koszty odpada) Jak wiadomo dynamo daje AC 6V, czy jest jakiś sposób żeby z baterii e bike gdzie mamy DC 36/48V uzyskać te AC 6V potrzebne do zasilanie lampek - oczywiście mówimy o rozwiązaniach kompaktowych możliwych do zastosowanie w rowerze dzięki i pozdrawiam
  15. Cześć od kilku miesięcy mam rower który kupiłem używany. Czy jest możliwość sprawdzenia wizualnie czy mam zalane mleczko w oponie tak aby nie zniszczyć efektu jego działania, nie wiem np. zdjęcie wentyla coś by dało albo czy przy mleczku można spuścić powietrze do zera i po prostu zajrzeć do środka uchylając oponę bez konieczności dolewania/wymiany mleczka? Pytam bo nigdy nie miałem z tym do czynienia dzięki i pozdrawiam
  16. I wszystko jasne - zaczynam szukać wśród "tradycyjnych" - dzięki wszystkim za pomoc pozdro 4all
  17. Czyli potwierdza się - w takim razie po co w ogóle licznik GPS w takim przypadku jak moim czyli bez apek itd. jeśli ma służyć tylko jako pomiar typowy dla licznika, tak jak ten model G1 - czy jest jakaś zaleta licznika GPS czy lepiej kupić tradycyjny z czujnikiem (przewodowy czy bez to już osobny temat)
  18. Witam przymierzam się do zakupu licznika - gdzieś wyczytałem że liczniki GPS nie pokazują albo bardzo przekłamują prędkość itd. przy małych prędkościach - czy posiadacze tego typu liczników mogliby się wypowiedzieć? Jeśli to nieprawda to po co są w sprzedaży czujniki prędkości do tych liczników? A jeśli faktycznie tak jest że przekłamują to jak to jest w praktyce - przy jaki małych prędkościach słabo działają? Myśle nad Cycplus G1 - potrzebuje licznika z podstawowymi danymi jazdy bez współpracy z apką.
  19. Witam w rowerze Cube Travel mam lampkę Busch&Müller Lumotec IQ-XS N Plus zasilaną z piasty dynama. Lampka ma podtrzymanie kondensatorem (świeci przez jakiś czas po zatrzymaniu na światłach np.) i jak wiadomo zasilana jest prądem przemiennym z dynama co powoduje po pierwsze słabsze (w stosunku do DC) światło i co mnie najbardziej wkurza miganie przy niskich prędkościach. Czy mostek z powyższego linku mostek będzie się nadawał u mnie i będzie działało podtzrymanie świecenia? Navigare pisałeś że po założeniu mostka nie masz podtrzymania ale czy miałeś je wcześniej czy Twoja lampka w ogóle tego nie miała? Jak rozwiązujecie technicznie ten mostek - pakujecie w jakieś wodoszczelne pudełko? Mona jakoś fotkę może?
  20. dokładnie ale najpierw mam inny plan - na razie powiesiłem rower w pionie żeby tak jak każecie po zalaniu penetratorem płyn ładnie stał w zagłębieniu śruby, a jutru zamiast ciąć śrubę po środku opiłuje tam na klucz płaski 6 i pomalutku w lewo prawo może rozruszam. Co do babola popełnionego przeze mnie to i tak i nie. Teraz jak już wiadomo o co kaman to obróciłem rower do góry kołami, drugą śrub zalałem wd i pomalutku ładnie wykręciłem. A ta co się urwała to nie tak że nie szła w ogóle bo wtedy wiadomo że się urwie - ona się zaczęła odkręcać tylko bardzo opornie ale wtedy ciężko wyczuć tą granice i niestety - ale jakby człowiek wiedział ze się przewróci....- życie Jutro się tym zajmę (ja to bym dziś działał ale żonka mruczy że niedziela a ja przy jakimś rowerze robię - kobieta to mężczyzny nie zrozumie :). Dam znać o efektach, tak czy inaczej jesli ktoś ma Cube na pasku teraz wie co ma zrobić . Generalnie Cube dało tu ciała, bo nawet jeśli chcieli takie rozwiązanie zastosować wystarczyło zrobić kilka małych rzeczy i po problemie - zamaist pasty przeciw luzowaniu (nie wiem na pewno czy była ale tak mi wygląda) dłuższą śrube na wylot z nakrętką na końcu, posmarować gwint pastą przeciw zapiekaniu nie mówiąc już o 8 zamiast 6 dokładnie, powinni to zabezpieczyć choćby powyższymi zmianami. Co do wymiany suportu to teraz już nie dopuszczę do problemów w tym temacie więc dla mnie nie ma sensu wymiana bo tam gdzie nie muszę nie lubię wydawać kasy - ze starym suportem nic nie zrobię a takich sytuacji (marnotrawstwo?) unikam jak ognia.
  21. Czyli suma summarum - to są normalne śruby które teoretycznie powinny się normalnie wykręcić i gdyby nie to że przez 4 lata się zapiekły zamysł miałem dobry i nie popełniłem baboka? No i co z tym gwintem one jest oczywiście tylko w tej części przyciąganej od strony tylnego koła (głupie pytanie chyba ale już wole się upewnić bo mam dość już tego roweru - miało być przyjemnie bezobsługowy jak ktoś tu napisał a przez niestandardowe rozwiązanie miałem i mam dalej trochę nerwówki. Z normalnym napędem wiadomo co i jak a tu pamiętam że po wypięciu linki z piast męczyłem się z godzinę jak poprawnie to założyć, no ale człowiek jak nie wie to musi się wszystkiego nauczyć tak to już jest. Tak myśle jescze czy podgrzanie ramy w tym miejscu nie to że żywym palnikiem ale np hot airem tak do 60-70 stopni coś pomoże i czy wolno to aluminium podgrzewać?
  22. taki mam plan. O ile wiertarka i wiertło to wiadomo to podpowiedz w jaki sposób tu pomógł by mi dremel? Co prawda nie mam ale kupie lub pożyczę miał by pomóc tylko co konkretnie nim bym mógł zrobić? to również mój plan ale B - w ostateczności Panowie nie opieprzajcie mnie za zaniedbania bo nic nie jestem winny - ja mam rower od miesiąca, gdybym miał rower wcześniej już dawno przy okazji zdjęcia koła te śruby były by przesmarowane najpierw poluzowałem obydwie tak gdzieś o 1-2 może 3 obroty, mimosród się zluzował można było nim obracać ale później już zacząłem wykręcać tylko tą jedną z tym że dużo nie ukręciłem bo chyba po jednym obrocie się urwała czyli nie było chyba jakiejś asymetrii w tych połówkach obejmy, obydwie te śruby bardzo ciężko szły od samego początku odkręcałem małym kluczem tzn bitem z nasadką i małą rączka ale takiej śrubce tak naprawdę dużo nie trzeba niestety - Cube tu dało ciała, te śruby powinny być tu 8!
  23. Cześć od niedawna jeżdżę na Cube 28" z alfine na pasku. Rower używany, ma 3-4 lata, wczoraj potrzebowałem pierwszy raz zdjąć koło, więc chciałem poluzować pasek, naciąg w tym Cube jest na mimośrodzie suportu zabezpieczonym od spodu dwoma śrubami. Bardzo ciężko się odkręcało więc po poluzowaniu 1-2 obroty (pasek już był luźny, mimośród się kręcił) pomyślałem że skoro tak ciężko te śruby idą to za jakiś czas w ogóle tego nie odkręcę i zacząłem wykręcać i po 2-3 obrotach śruba urwana! Jestem trochę w szoku że taka firma takie rozwiązanie do du..y stosuje chyba że ja coś zmaściłem, (mam nadziej że rama do uratowania) i teraz pytania (wstawiam fotki): - czy rzeczywiście dałem ciała bo tych śrub się nie odkręca całkiem tylko lekko popuszcza do regulacji (ale wygląda to na normalną śrubę ściągającą dwie "połówki" no i jeżeli nie można wykręcać tej śruby to skąd użytkownik to miałby wiedzieć? Jeśli to jest normalna śruba którą można całkiem wykręcić to gwint jest chyba w tej części drugiej którą śruba ściąga? - jak to można naprawić - pierwsza myśl to rozwiercać i spróbować wykretakiem ale chyba będzie ciężko, śrubka wygląda na jakąś kwasówke,? Generalnie uważam że to jakaś lipa z tym naciągiem i do tej pory uważałem że Cube robi fajne rowery ale zaczynam zmieniać zdanie - czy inne firmy też stosują takie rozwiązanie? Rdzy tam nie widać ale wiadomo aluminium i stal jak współpracują. Prosze pomózcie co z tym zrobić bo jezdze całorocznie i zostałem bez roweru.
  24. Cześć może źle szukam ale nie mogę znaleźć rowerów na które teoretycznie powinien być spory popyt - chciałbym crosa (nie treking na miasto a raczej krosa na ścieżki leśne i miasto), chciałbym żeby był na pasku z piastą alfine 8. koniecznie amor jakiś w miarę przyzwoity najlepiej powietrze, reszta osprzętu jakaś w miarę przyzwoita od Alivio w górę. Znalazłem coś takiego niemieckiego (wyleciała mi marka z głowy ale tylko z badziewnym osprzętem, słabym widelcem i na nexusie. Dlaczego nie ma takich crosów jak podałem - czyżby pasek i alfine wykluczały spokojną jazdę w łatwym terenie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...