Skocz do zawartości

Eneen

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    58
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Eneen

  1. Cześć,

    Czy nowy bolt posiada opcję wyświetlania profilu elewacji na ekranie mapy podobnie jak roam (show elevation profile)? Znajduje się ona w apce w konfiguracji stron -> mapa. Jak tak, czy ktoś mógłby włączyć ją i zrobić zdjęcie jak to wygląda z dwoma polami informacyjnymi na górze? Googlowalem i przeglądałem recenzje, ale nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Z góry dzięki!

  2. infografika_na_murze.thumb.jpg.9f141ba4a27016f6be1e6d7d186d29ec.jpg

    "Na murze" jest Giant Talon 27.5, najprawdopodobniej w rozmiarze M. To nie jest sprawiedliwe porównanie, ale ładnie obrazuje różnice. Ja przesiadłem się z koła 26". Różnica z pewnością jest jeszcze większa, jednak geometria od tamtego czasu nie zmieniła się wiele, powiedział bym wcale. Aby rozwiać wątpliwości dotyczące podjeżdżania warto zobaczyć ten film: https://www.bikeradar.com/news/how-long-can-you-go-jon-woodhouses-extreme-geometry-hardtail-video/

  3. Cześć,

    W poszukiwaniu ciekawych kierownic trafiłem na ten test: https://nsmb.com/articles/soma-dream-handlebar-collaboration/
    Potem zerknąłem na specyfikację: https://www.somafab.com/archives/product/dream-riser-handlebar
    ...i stwierdziłem, że sobie tego altbara sprawię.

    Okazuje się, że w PL niestety nie da się tego kupić. Lepiej, nie da się w Europie. Napisałem do dystrybutora w Niemczech czy mają możliwość sprowadzenia. Skierowali mnie do bikepackers.com.pl

    Zapytałem, czy mogą sprowadzić więcej sztuk, na co dostałem odpowiedź, że jak najbardziej. Nie negocjowałem ceny, bo jej jeszcze nie znam - dystrybutor nadal nie odpisał w tej kwestii. Jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam, może uda nam się razem kupić korzystniej.

     

  4. Waga ramy ok 2.2, ale powiem uczciwie, że jej nie zważyłem przed montażem. Nad rozmiarówką nadal pracuję, bo musiałem skorygować stopniowanie główki. Koła 29x3.0 do rozmiaru 2 (M) niestety nie wejdą, chyba, że zależy Ci na rozmiarze (L) ale to musiałbym się upewnić.

  5. Trochę czasu minęło, ale udało mi się skompletować wszystkie komponenty. Nie jest to wyśrubowany build, większość części jest używana, ale starałem się je sensownie dobrać. Jest kilka "moich" perełek jak pedały Catalyst czy kokpit i siodło SQLab, ale reszta jest całkiem zwyczajna.

    Bezpośrednio po zbudowaniu pierwsze wrażenie było, że jest zupełnie inaczej niż do tej pory. Kokpit mam wyżej, niż przeciętnie, ale na tym mi zależało: by można było zamontować go super nisko, nawet z odwróconym mostkiem, dla wyjadaczy oraz wyżej dla tych, którzy preferują wygodę i pozycję "upright". Sterowanie jest bardzo bezpośrednie, a czas przyzwyczajenia do łagodnego kąta główki bardzo krótki, wystarczy jedna jazda. Nie ma żadnego wrażenia ospałości czy spowolnienia. Za to po przesiadce z powrotem na długi mostek i stromy kąt mówisz: "ale gdzie mój rower?". Dzięki temu, że chwyty są w linii sterówki, to skręcanie nie wymaga wychylania się do przodu.

    Ktoś by powiedział: "ale to hardtail, jak się podjeżdża?". Bez wątpienia: super. Wysunięte przednie koło powoduje, że więcej, ale nie za dużo, masy jeźdźca przenosi się na tył i znacząco poprawia się trakcja. Za to przy podjazdach stojących (i zjazdach) nie ma wrażenia przelatywania przez kierownicę, ręce zawsze są bardzo solidnie podparte. Przednie koło kompletnie nie ma tendencji do myszkowania. Dzięki temu, że standover jest bardzo niski, to zatrzymywanie się przy podjazdach nie grozi kalectwem (na ramie można spokojnie stanąć pod górkę). Stabilność przy dużej prędkości jest niesamowita. Dopiero powyżej 50-55km/h zaczyna się odczuwać, że trzeba zacząć uważać. Cały czas ma się wrażenie, że jest się w środku roweru, a nie na nim. Pełne poczucie bezpieczeństwa i kontroli.

    W planach mam zrelaksowany build dla żony, na gładszych oponach i innej kierownicy. Rozmiar ramy pozostanie ten sam.

    20190907_161746_s.thumb.jpg.8598e48cab3543926ac4d3015fe3f695.jpg

    • +1 pomógł 1
  6. Serdecznie zapraszam do wypożyczania siodła MacRide, najlepszego sportowego siodełka rowerowego. Zapewnia ono dziecku niezapomniane wrażenia z jazdy, bo zamiast oglądać plecy rodzica lub jego 4 litery, aktywnie uczestniczy w jeździe.
     
    Jeżeli nie znasz tego produktu zapraszam na stronę producenta:
     
    Oraz koniecznie zobacz filmy na yt:
     
    Cena 1 dnia użytkowania to 70zł. Pomogę zamontować i potem zdemontować podkładkę pod mostek (wymagana jest co najmniej jedna uprzednio założona standardowa podkładka). Do pełni komfortu ważne jest posiadanie w rowerze szerokiej kierownicy, sensownych, dużych pedałów typu flat (spd odpadają) oraz rękawiczek dla dziecka. Przy wypożyczeniu konieczne jest pozostawienie kaucji.

    18595300_1350641488305837_4124252294118494633_o.jpg

    mac_ride_side_on_full_Non_Grey_crop_No_text_1668x.jpg

  7. Witaj! 655mm dla kół 27.5x3.0 lub 665mm dla 29x2.6, oczywiście bez sagu. To jest dla rozmiaru 2, czyli prezentowanego powyżej. Dla sztywnej sztycy 400mm z min. insert 100mm i siodła 40mm maksymalna wysokość siodła wynosi ok. 730mm.

  8. Zgadza się. Tarcza 180 będzie optymalna, jednak zapewnienie zgodności z tarczą 160 jest raczej obowiązkowe. Tym samym mocowanie PM i tak musiało by być pod 160 więc i tak i tak dla 180 trzeba by stosować adapter, których cena jest bardzo podobna.

    Jeżeli chodzi o kąt podsiodłówki to powód jest prosty: przy tym kącie łatwiej się podjeżdża oraz łatwiej wstaje i siada na siodle. Jeżeli jednak ktoś chce mieć "klasyczny" kąt to po prostu montuje sztycę z offsetem np. 20mm. Pamiętaj, że 77 stopni to kąt w sagu, bez sagu wynosi on 76, a ze sztycą z offsetem 20mm klasyczne 74 stopnie (i przy okazji klasyczną odległość od kierownicy).

    Projektuję ramę w sagu ponieważ w ten sposób łatwiej odwzorować pozycję jeźdźca w odniesienie do FS. Docelowo przygotuję geometrię w 2 wersjach, będzie łatwiej porównywać.

  9. Trek ma kąt podsiodłówki 72 stopnie. Jeżeli chciałbyś porównać go do mojego projektu, to musiałbyś przesunąć siodełko do przodu o 5cm, przesunąć kierownicę o 5cm do przodu, obniżyć suport o 1cm, a koło przednie przesunąć o ok. 13cm. To co robię nie jest odkrywcze, obecne tendencje dla xc widać np. tutaj:
    https://www.pinkbike.com/news/first-look-mondraker-f-podium-xc-racing-bike.html
    A fajnym przykładem dla trail/enduro jest moxie:
    http://www.pipedreamcycles.com/shop/moxie/?v=9b7d173b068d

  10. Coś mi nie grało, więc siadłem teraz ponownie do arkusza i oczywiście znalazłem błąd w formule, czysta literówka. Długości body powinny być ok. 59, 62, 65, 68, 71, ale tak jak napisałem wcześniej, rozmiarówka jest w fazie tworzenia i zanim wszystko dopracuję to chwila jeszcze minie.

    Na teraz, myślę, że jeżeli masz krótszy przekrok (a masz mniej więcej taki jak ja, tylko ja mam 175 wzrostu) to prawdopodobnie będziesz potrzebować r. 4 z reachem 530.

  11. Prawdopodobnie 6, ale rozpisanych wstępnie mam 5 dla wzrostów: 168, 175, 182, 189, 196. Każdy +/-3 cm. U mnie rozmiary będą proporcjonalne do długości korpusu, a wysokość do sprawa drugorzędna.

    Maksymalna wysokość siodła dla rozmiaru 2 to 73cm przy użyciu sztycy 400mm. (100mm w ramie, 300mm na zewnątrz, 40-50mm siodło.

  12. To dodatkowy, nadspawany panel. Jest długi, aby wyrównać naprężenia górnej i dolnej rury w trakcie wspomnianego wyżej obciążenia pionowego na suport.

    Gwint w haku jest drukowany, tak by był odpowiedni opór przy przykręcaniu. Sam jestem ciekaw jak to się sprawdzi długodystansowo.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...