Skocz do zawartości

marcinski

Nowy użytkownik
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez marcinski

  1. Teraz, Mateusz30 napisał:

    A Pan Panie Marcinie czym uzasadnia wygięcie tej rury? W jakim celu ten zabieg? Nie było by milej dla oka wstawić tam kawałka płaskownika? Ludzkie oko nie cierpi braku symetrii.

    No dokładnie po to aby przy krótkim oponie i szosowym napędzie zmieścic grubą oponę.

    A czy nie lepiej kawałek płaskownika?  Na pewno większa masa, a czy ładniej to już kwestia gustu, ale przecież nie rozmawiamy o tym czy ładnie.

    M.

  2. Teraz, Mateusz30 napisał:

    Tak znalazłem łudząco podobny, idealnie porównać się nie da po zdjęciach.

    Eh, podobny może i tak ale na pewno nie taki sam. Ruuty ST są robione na Taiwanie a nie w Chinach i osobiście dogrywałem każdy szczegół tej ramy, włącznie z projektem formy gięcia tylnego widelca.

    Więc to nie jest żaden gotowiec wzięty z katalogu.

    A co do sztywnosci tak giętej rury, tak, teoretycznie jest mniej sztywna niz proste widełki, ale w praktyce? Nie ma powodów do narzekań. A do tej pory nie mieliśmy żadnej awarii tylnych widełek w Ruut ST, a jest tych ram na rynku już trochę.

     

    Marcin (Rondo PM)

    • +1 pomógł 1
  3. Jeżeli to nie tajemnica handlowa, to jaki to koszt?

    nie tyle tajemnica co nie do końca przydatna informacja - ja ściągałem tę kierownicę w cenie OEM bezpośrednio od producenta, czyli właśnie Satori. A jak wiadomo cena dla klienta końcowego będzie zupełnie inna.

    Już zasiałem ten pomysł u człowieka z O1 ale myślę że jak jest zainteresowanie to skontaktujcie się z 7ANNA żeby to wyrazić.

    Na pewno rozważą wprowadzenie tego modelu do oferty (z dyskretnym logo o1 oczywiście)

    Marcin

  4. Czy to jest typowa szosa to kwestia dyskusji ;-) Pytanie czy bliżej mu do szosy czy do gravela - przecież on ma też zmienną geometrię przez wkładkę w widelcu - OK, ma też przerzutkę z przodu i z oponami 28mm (dostrzegłeś na zdjęciach?) to rzeczywiście bardziej szosa.

     

    No nie wiem czy duskusyjna, ani zmienne geo (subtelne różnice w końcu), ani możliwość założenia grubszej opony nie przybliżają tego roweru do gravela. Zresztą od gravelowania w Rondo jest Ruut. A Hvrt to rower do śmigania po szosie.

  5. Eh, jakaś dezinformacją się tu szerzy. To jest typowa szosa - agresywna geometria, w standardzie będą koła 700c x 28.

    Od każdej innej szosy na rynku będzie się różnić możliwością założenia kół 650b x 45mm, np WTB Horyzon.

    To jeszcze nie zmienia roweru w gravel ale pozwala na komfort na gorszej nawierzchni, dziurawym asfalcie, lekkim szutrze itp.
    Nie zmienia to faktu że to rower typowo szosowy - same grube opony nie czynią gravela.

    Marcin

  6.  

     

    Ja patrzę akurat na ten rower inaczej... - niedziela,esspresso, białe skarpety od Szymonbika, przystrzygam wąsa, wciskam lycre i zasuwam asfaltami przez Bukową na 700x28/30, ciesząc wygodnym uszosowionym rowerem dla amataroa - sobota, chęć ubrudzenia: zakładam Nano 700c albo nawet jakies rockety 27,5, podnoszę dziub, wrzucam luźne gadki i posuwam legendarnym czerwonym do Polic,a wracając kupuję browar w wiejskim sklepiku. Zamiast dwóch rowerów na sorze czy tourneyu z tanimi kołami, cięzkimi oponami mam jeden który znam jak własną kieszeń. Dłubię i myję jeden rower, w piwnicy mam więcej miejsca itd

     

    Bingo - dokładnie takie były założenia. Chociaż wyobrażam sobie że część ludzi po prostu sprawdzi dwie opcje i zostanie przy jednej. Zmiana tych wkładek to jakies 5 min roboty - trzeba jeszcze dodać lub zabrać specjalny adapter pod zacisk.

    Marcin

  7. tylny rurka,mocowanie przerzutki,brak prowadzenia dla linki? Nie wiadom

    wszystki trzy - rura podsiodlowa ma z tyłu wgniecenie żeby zrobić miejsce na oponę więc na da się dać przerzutki z obejmą. A nie chcielismy dawać wieszaka który byłby w rowerze produkcyjnym nieużywany.

     

     

     

    I mocowania na bagażnik

     

    w modelach ST i AL jest obecne.

     

    Marcin

  8.  

     

    Dla mnie od Ceny bardziej ważny jest taki szczegół ze powstał nowy widelec, na nim firma ma trzy rowery, wcześniej kolega Skwarka coś tam w zimie testował, a realnie nie wiadomo ile ta przekladka osi przeżyła jazd testowych i czy ten widelec po 5 tys szutrów będzie dalej mniamuśny i nie zmeczony skrzypiacy czy rozwarstwiający przy osi, czy się sprawdzi patent. To mnie najbardziej zastanawia, jak to się proces projektu, prototypu, na model produkcyjny przekłada, i czy jest

     

    W skrócie proces wyglądał tak:

    1. pomysł

    2. szkic

    3. model 3d - tu przy okazji kilka wydruków z plastiku żeby ocenić na żywo, potem poprawki  - i kolejne wydruki

    4. zrobienie formy i pierwszych wzorów widelca czy ramy z karbonu

    5. jazdy testowe w różnych warunkach i wprowadzenie poprawek

    6. testowanie wersji produkcyjnej na maszynach - setki tysięcy cykli obciążeń znacznie przekraczających te które występują w normalnym użytkowaniu.

    7. zlecenie produkcyjne

     

    To w skrócie, w praktyce zajęło to około dwa lata.

     

    Marcin

     

  9. W temacie cen krótki komentarz tylko - 7anna jest dystrybutorem w PL więc można się spodziewać lepszych cen w złotówkach.

    Rzeczywiście - zdecydowana większość zamówień na pierwszą produkcję pochodzi z zagranicy więc ceny są europejskie.

    Dodam jeszcze że Rondo to nie jedyna marka 7anna, kto wie, może coś bardziej przystepnego się pojawi pod innym szyldem...

    Marcin

  10.  

    Jest szansa że jakiś egzemplarz testowy trafi na Podkarpacie? :D

     

    Biorąc pod uwagę że sam jestem z Podkarpacia to szansa jest dosyć duża, muszę się tylko dopchac do kolejki, na razie mamy dosłownie po sztuce z modelu.

     

     

    W tym roku jedynie model cf będzie dostępny jako zestaw rama z widelcem. Jak będą zapytania to pozostałe też, czemu nie.

    Marcin

  11. Dlaczego do tak ładnej ramy - ten zielony - wsadziliście tak parszywie wyglądajacy, węglowy widelec? I zaraz za tym: jakie są dane tego widelca A2C i wyprzedzenie, aby podmienić na coś bardziej estetycznego w razie zakupu?

     

    Czy parszywie to kwestia gustu, powiedzmy że wygląd jest podporządkowany funkcji. Dlatego też użyliśmy karbonowego w stalowej ramie. Zresztą nie jest to takie nietypowe - ostani Spec, czy Niner - wszystkie mają karbonowe widelce ze stalową ramą.

    parametry widelca to 400mm A-C i 45mm wyprzedzenia w jeden pozycji i 390/55 w drugiej.

     

     

     

     

    Idea dodania stylowego stalowego widelca do kompletu jest jednak zacna, pobudzająca, atrakcjna koncepcyjnie, w koncepcji nowatorska byłaby niesamowitą atrakcją,

     

     

    NIestety, koncepcja TwinTip byłaby bardzo trudna do wykonania w stali. A jeszcze zeby było ładnie i lekko - nierealne.

     

     

    Jeśli chodzi o ceny - chyba jeszcze nie są ustalone na 100%, dam znać jak będę wiedział.

     

    Marcin

  12. hej

    Tak się  złożyło że biorę udział w tworzeniu rowerów Rondo. Chętnie odpowiem na pytania.

    Na początek: wszystkie rowery mają taką samą geometrię, i ten sam karbonowy widelec - nasza własna konstrukcja.

    Przednią przerzutkę można zamontować tylko do rowerów karbonowych - w alu i stalowym z różnych wzgledów nie ma takiej możliwości.

     

    Rowery już są w kolejce do produkcji - będą dostępne już latem tego roku.

     

    Marcin

  13. Dawid,

     

    Z założenia się z Tobą zgadzam. Piszę tylko jak to wygląda z punktu widzenia producenta.

    Shimano ma taką grubą książkę gdzie jest napisane co z czym wg Shimano działa.

    Klamkomanetki działają tylko z przednią przerzutką szosową,

    Szosowa przerzutka musi mieć określoną linię łańcucha (45mm)

    Taką linię łańcucha mają tylko korby szosowe o ograniczonej szerokości.

     

    Ja wiem że te rekomendacje są elastyczne i można zmusić do działania inne nietypowe kombinacje, ale w wielu firmach kontrola jakości nie puści roweru jak nie jest zgodny z zaleceniami Shimano, spytaj skąd wiem.

     

    marcin

     

    jedna tarcza z przodu to jest stosunkowo młode rozwiązanie, być może w przyszłości ujrzymy więcej ram z miejscem na grubą oponę zaprojektowanych z myślą o napędach 1 x .

     

  14. I dlatego k... nie rozumiem jak to mtb MOŻŃA zrobić 29" z ogonem na 425 a gravela, monstera TAK TRUDNO z 440mm ogonem pod 29x2,0 :whistling:

     

    Powodem jest korba, a dokładnie q-factor. W mtb szersze rozstawienie ramion korby pozwala na krótszy ogon. Monster w założeniu ma mieć węższą korbę szosową. Nie można założyć mtb bo szosowa przerzutka nie wyda (tzn. można, ale stosowanie rozwiązań wykraczających poza rekomendację producenta w fabrycznym rowerze jest raczej niespotykane).

     

    marcin

×
×
  • Dodaj nową pozycję...