Skocz do zawartości

clip7

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    285
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez clip7

  1. Witam. Nie mogę sobie poradzić z ustawieniem tylnej przerzutki Sram X01 1x12 w rowerze Specialized Epic Expert 2022. Odległość górnego kółka przerzutki ustawiona za pomocą przymiaru. Nie mogę znaleźć złotego środka. Kiedy linka przerzutki jest mocniej naciągnięta, biegi wchodzą idealnie w stronę większych zębatek. Natomiast przy zrzucaniu na mniejsze kółka, jest to dość wolne a w okolicach większych zębatek, na jednym czy dwóch biegach, trzeba zrzucać o 2 biegi żeby łańcuch zszedł. Zatem zmniejszam naprężenie linki przerzutki. Łańcuch jest już zrzucany dobrze w stronę mniejszych zębatek ale na tych mniejszych zębatkach słychać "cykanie", widzę że łańcuch delikatnie haczy o niektóre zęby na sąsiedniej zębatce o mniejszej średnicy. Wygląda to tak jakby łańcuch był za szeroki. No chyba, że to cykanie jest normalne w sramie. Wcześniej jeździłem na Shimano m8100 1x12 i nic takiego się nie działo. Rower ma przejechane kilka jazd. Hak raczej prosty. Jak to ustawić?

  2. Witam.

    Szukam typowo zimowych butów mtb na temperatury poniżej 0 stopni. Wiem, że odczuwanie zimna to indywidualna kwestia. Otóż w tej chwili mam taki patent: skarpeta neoprenowa 3mm, but mtb letni, na to wszystko ochraniacze neoprenowe shimano xc thermal z powłoką hydrofobową. Do zera stopni luz. Jak spada do -5 to już zaczynają mi marznąć palce stóp.

    Pytanie jest takie, czy jak zainwestuję w buty zimowe jak w temacie, to będzie mi zdecydowanie cieplej czy niewiele cieplej przy 0 stopni i niżej? To dość spory wydatek.

  3. Witam.

    Pojawiła się koncepcja zmiany roweru. Od 6 lat jestem posiadaczem sztywniaka GC AL 7.9 SLX. Rower jest na wyścigowych kołach 1500-1600 gram, napędzie 1x12 shimano xt, hamulcach slx. Katalogowa waga roweru to 10.9 kg na napędzie xt 2x11. Rower kosztował wtedy 6,5 tys.

    Ze względu na słabą technikę i chęć zmiany, pomyślałem o fullu. Pytanie: ile musiałbym wydać na rower z pełnym zawieszeniem, do ścigania, żeby nie odstawał od mojego hardtaila?

    Trochę zacząłem przeglądać sklepy i widzę, że teraz musiałbym mieć ze 20 tys. złotych na fula do ścigania. Czy nie przesadzam?

     

  4. Dziś wymieniłem tarcze. Różnica między zużytymi a nowymi to ponad 0,5 mm. Wkręciłem lejek w klamkę, zalałem płynem i włożyłem tylne koło i nacisnąłem parę razy klamkę. Klamka twarda jak cholera. Niby tylko pół milimetra a taka różnica, dziwne. Problem w tym, że nie dało się wyregulować zacisku i tarcza cały czas ocierała o okładziny. Czyli od nowa, cofnięcie tłoczków i pompowanie klamką na nowej tarczy. Przestało ocierać ale klamka zrobiła się miękka jak wcześniej. Te hamulce chyba tak po postu działają.

    Nie pasowało mi to. Podkleilem starą tarczę taśmą przezroczystą tak, żeby grubość była pomiędzy tarczą nową a zużytą i na takiej tarczy zrobiłem całą procedurę na nowo. Jak dla mnie dopiero teraz jest idealnie. Klamka twarda, okładziny bardzo blisko tarczy ale nie ocierają. Teraz mogę spokojnie przybliżyć dźwignię do kierownicy bez obawy, że przy naciśnięciu dotnie jej. 

    Zastanawia mnie tylko czy zużycie klocków nie spowoduje znów miękkiej klamki. Nowe chyba mają 3mm a przy chyba 1mm wymiana. Czyli w sumie 4 mm do zużycia. Będę jeździł i dalej obserwował 

  5. Wydaje mi się, że powinny być twarde. Jeśli nacisnę dźwignię tylnego hamulca to można powiedzieć, że wciska się gdzieś ponad 50% i ma około 2cm do kierownicy (jest to przy maksymalnym oddaleniu dźwigni pokrętłem regulacyjnym). Jeśli pokrętło regulacyjne oddalenia dźwigni ustawie gdzieś w połowie zakresu to po naciśnięciu, dźwignia dotyka już kierownicy.

  6. Ciągle mnie to zastanawia. Sytuacja kiedy mam wkręcony lejek z płynem w klamkę. W zacisku żółty klocek Shimano. Płyn przelany, odpowietrzone. Klamka przy naciskaniu twarda jak cholera. Po wyciągnięciu klocka i włożeniu zacisku z okładzinami, ze sprężyną w tarcze hamulcową, klamka się zapada. Robi się twardsza po kilkukrotnym jej naciśnięciu ale jak dla mnie już jest za miękko. Rozumiem, że skoro lejek jest wkręcony to płyn się dolał automatycznie. Próbowałem też po tym przelewać płyn, odpowietrzać ale to samo. Jutro wymienię tarcze ale nie chce mi się wierzyć, żeby te prawie 0,5 mm robiło taką różnicę. Na mój rozum to wygląda tak: tłoczki mniej wychylone (żółty klocek) jest ok. Tłoczki bardziej wychylone (okładziny i tarcza) więcej płynu w układzie i tu klamka robi się miękka. 

  7. Dziś wymieniłem klamki. Oczywiście teraz sucho. Jednak w kwestii twardości klamek jestem dalej niezadowolony. U żony mt200 twarde jak cholera. U mnie pomimo tego, że oddalilem dźwignie hamulca maksymalnie od kierownicy to prawa po wciśnięciu schodzi do połowy a lewa prawie do połowy. Klocki jak nowe. Zastanawia mnie jeszcze grubość tarcz rt66. Napisane, że min. 1,5 min. a ja mam z tyłu koło 1,1mm a z przodu 1,2mm. Czy tu też może leżeć przyczyna za miękkich klamek. Przypominam sobie, że jak odpowietrzałem hamulce na żółtym klocku Shimano, to klamki były twarde jak cholera. Więc może tu jest problem. Czy tarcze muszą być dedykowane, czy każda się nadaje? Mam 160 tył i 180 przód na 6 śrub.

  8. Rzeczywiście prócz wycieków wewnątrz klamek, widzę też olej w osłonie mocowania przewodu hamulcowego prawej klamki. Jakby ścieka ze miejsca, w której łączy się pokrywa zbiornika z dolną częścią. 

    Gdybym chciał wymienić same klamki to czy zamiast klamek slx m675 można zastosować każdą klamkę np. slx m7000, m7100 lub xt m8000, m8100? Już wiem, że jeśli chodzi o manetkę to będzie pasować. Chodzi o zaciski.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...