Forum rowerowe

  • Jesteśmyna

- - - - -

[amortyzator] RS Dart 3


  • Nie możesz odpowiedzieć
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Basiq

    Maniak

  • Użytkownik
  • Reputacja: 26
  • 568 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bielsko-Biała
Garaż Rower

Napisano 25 czerwiec 2011 - 21:05

Witam,

Na początek trochę suchych faktów. Sezon 2010, skok - 100mm, waga widelca- 2191g, sprężyna - standard, malowanie - białe, moja waga 80kg (powyżej dedykowanej twardości sprężyny).


Dołączona grafika



Kupując rower jako całość nie spodziewałem się niczego rewelacyjnego po omawianym sprzęcie - ot sprężynowiec (off-top choć nie powiem - ucieszyłem się bo amorek ten omyłkowo trafił do tego modelu w jednej z sieci sklepów sportowych w zeszłym roku, zamiast XCM).

Mimo nastawienia (a może dzięki niemu) pierwsze wycieczki okazały się miłym zaskoczeniem. Amortyzator spisywał się nad wyraz dobrze, nawet długie szybkie zjazdy po wyboistych leśnych nartostradach nie doprowadzały do utraty przyczepności przedniego koła, mimo znacznych prędkości. Wartym zaznaczenia jest fakt, iż mimo przekroczenia dedykowanej wagi ridera odnosiłem ciągłe wrażenie, iż amortyzator ten był dla mnie zbyt twardy - więc nie wyobrażam sobie co by było gdybym był lżejszy o 10 czy 15 kg więc w 100% potwierdzam opinie dotyczące dużej twardości tego widelca.

Próbowałem manipulować szybkością odbicia i do dzisiaj nie rozumiem po co ona jest - nawet najmniejszy ruch w stronę żółwia przy mojej jeździe powodował pogorszenie charakterystyki. Sztywność nie zachwyca, ale tragedii też nie ma. Amorek ten należy pochwalić za standardowy Pop Lock.

Amortyzator ten zrobił pode mną niewiele ponad 1kkm i muszę przyznać, że do samego końca byłem z niego zadowolony. Jego stan - mimo, iż go nie oszczędzałem oceniam na bdb - nie wykazywał najmniejszych śladów zużycia (btw odkupił go ode mnie mechanik który go serwisował więc to chyba najlepsza ocena).


Podsumowując amortyzator twardy dla naprawdę solidnie zbudowanych riderów, trwały i relatywnie dobry...choć gdybym stał przed wyborem kupna BOXa nie wiem czy nie wybrał bym jakiego taniego pneumatyka.

Rowery

  • admin

#2 yOgi94

    Świeżak

  • Nowy użytkownik
  • Reputacja: 0
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Białystok
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 lipiec 2011 - 09:46

Amorek za te pieniądze jest spoko, ostatnio kolega zamontował do niego 4 tłoczkową Grimeke i połamał go :> po za tym fajnie chodził i jesli ktos chce kupywać ten amor do 400zł to polecam ;)

#3 Patyss

    Świeżak

  • Nowy użytkownik
  • Reputacja: 0
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 wrzesień 2011 - 17:58

fajny amorek miałem go nawet przez trochę w dirtówce

#4 mrmorty

    Master

  • Mod Team
  • Reputacja: 77
  • 1615 postów
  • Płeć:Nie powiem
  • Skąd:Warmia i Mazury
  • Imię:Józek

Napisano 12 styczeń 2012 - 12:24

Fajny to on się robi gdy do lewej lagi dostanie powietrze, bez powietrza kloc niemiłosierny.
W momencie gdy musiałem wrócić do stalowej sprężyny bo tokarz dostał korek na wzór i dorabiał dla kolegi, miałem wrażenie, że jadę na sztywnym widelcu a jeszcze jeden korzeń i katapulta...
Dołączona grafika




Podobne tematy Collapse