Skocz do zawartości

[używane] Gdzie w Krakowie można kupić rower używany?


stratos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na forum odgrzebałem już podobny temat (identyczny!), ale jest z 2006 roku i już zamknięty. Chciałem go odgrzebać, bo ostatnio bezskutecznie poszukuje używki w Krakowie lub okolicy. We wspomnianym już temacie pisano o jakimś sklepie przy ulicy Szlak, chyba jednak już nie istnieje, bo nie mogę go namierzyć. Próbowałem w sklepach na przy mogilskiej/jana pawła. Też bezskutecznie. Jeden sklep ma tam używki, ale bardzo mały wybór, głownie miejskie damki lub holendry. Nie wspomniałem, że szukam roweru na wyprawę. Chcę go przygotować na bazie jakiegoś używanego górala z solidną ramą Cr-Mo.

Kolejne miejsce jakie odwiedziłem to bazar pod Halą Targową w niedzielny poranek. Tam bez problemu można wybrać jakiegoś mieszczucha, są też kolarki, ale ceny są mocno wygórowane. Zwracałem głównie uwagę na szosówki, bo na tym się znam. Miejskich większy wybór to może i ceny lepsze, nie wiem.

Tyle opisu miejsc, które spenetrowałem do tej pory.

Gdzie jeszcze szukać? Jakieś duże giełdy w okolicy? Nie musi być ścisły Kraków.

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zajrzeć na Starowiślną, chyba 33 - w bramie. Ale różnie tam bywa ze sprzętem. Czasem są same marne trekkingi, a czasem sporo niezłych górali.

 

I pozostaje jeszcze Allegro. Myślę, że tak będzie nawet prościej coś znaleźć, tym bardziej że szukasz czegoś na ramie Cro-Mo. Większość klientów komisów szuka ram aluminiowych, stalowe nie schodzą, więc i wybór mały.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, sprawdzę wspomniane miejsca. Wiem, że na allegro więcej i taniej, ale wiadomo jak to z rowerem używanym.. trzeba usiąść, potrząsnąć i wiedzieć, że to właśnie ten! :)

 

 

Nie wiem jakiego jakościowo i cenowo szukasz sprzętu ale również można się rozglądnąć na giełdzie samochodowej w niedziele. Bylem ostatnio i było sporo używanych rowerów.

 

A gdzie jest giełda samochodowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do sklepu z używkami na końcu Smoleńsk (tam, gdzie styka się z Alejami). Zwykle dużo mieszczuchów, są też kolarki, ale czasami trafi się jakiś fajny trekking. Ceny trochę wygórowane w porównaniu do Allegro, ale da się znieść, poza tym można się targować. Czasem trafiają się perełki, naprawdę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może nie w Krakowie, ale ja polecam sklep www.WojSport.pl , tam kupilem fajowy rower miejski, w niezłym stanie i to na promocji kosztował mnie dużo mniej, aniżeli w komisach krakowskich. To jest koło Trzebini, więc można podjechać autem główną drogą z Krakowa ale też jest możliwość odbioru roweru na stacji PKP. Tak właśnie zrobił mój kolega który kupił w tym sklepie rower przede mną, fajna sprawa. Obserwując tą stronę też można trafić na typowe Retro MTB, np. na Shimano DX, STX, czarny LX. Ale to nie moje klimaty ;) Ogólnie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...