Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce zakupić rower kross level b4 2014 i nie wiem jaką rame wybrać :

w jednym sklepie mówią 17 w innym 19 i nie wiem co wybrać.
mam 174,5 cm wzrostu i długość nogi 82,5 cm.
według wskazników z internetu wg wzrostu 17 , wg nogi 19...
Generalnie rekreacyjna jazda , czasem las czasem dłuższa trasa ...
Chodzi mi o jak najwygodniejszą pozycje ponieważ w obecnym rowerze boli mnie kark przy dłużej trasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się aktualnie rozeznałem przy moich parametrach, to dla Ciebie powinno być 17-18" :) Sprawdź najlepiej modele na tej samej ramie w sklepie 17" i 19".

 

Zadzwoń do KROSSA powinni pomóc. Jak kontaktowałem się z ROMETEM, to natychmiast odpowiadali co i jak.


ps. Ja mam 182cm / 84-85cm i wybrałem 19". 18" nie robili w tym modelu, a 17" wydawała mi się jednak zbyt krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w oko ten rower

http://allegro.pl/rower-mtb-26-full-alivio-rama-alu-okazja-i4639462690.html?no-rwd=1

Szukam czegoś dla syna ~165cm wzrostu i ciągle rośnie (ma dopiero 12lat). Rower z linku ma ramę 20". Wiem, że to trochę za dużo, ale z drugiej strony nie chciałbym kupić roweru, który za rok czy dwa będzie już za mały. Proszę o radę, jakiego rozmiaru szukać w tym konkretnym przypadku?

Edytowane przez chudeusz09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Zastanawiam się, czy da radę złożyć 29-er na ramie accent peak 29, bo rozmiarówka mała.

Mam 174 cm wzrostu i nogę o dł. 83 cm. Nie wiem, czy rama M nie będzie za duża?

Najlepiej byłoby gdzieś się przymierzyć do roweru zbudowanego na takiej ramie, ale nie mam gdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w oko ten rower

http://allegro.pl/rower-mtb-26-full-alivio-rama-alu-okazja-i4639462690.html?no-rwd=1

Szukam czegoś dla syna ~165cm wzrostu i ciągle rośnie (ma dopiero 12lat). Rower z linku ma ramę 20". Wiem, że to trochę za dużo, ale z drugiej strony nie chciałbym kupić roweru, który za rok czy dwa będzie już za mały. Proszę o radę, jakiego rozmiaru szukać w tym konkretnym przypadku?

To ie jest "trochę za dużo", dobra droga żeby zniechęcić syna do jazdy  :teehee:

 

Witam!

Zastanawiam się, czy da radę złożyć 29-er na ramie accent peak 29, bo rozmiarówka mała.

Mam 174 cm wzrostu i nogę o dł. 83 cm. Nie wiem, czy rama M nie będzie za duża?

Najlepiej byłoby gdzieś się przymierzyć do roweru zbudowanego na takiej ramie, ale nie mam gdzie :(

 

A wystarczy wklepać w wyszukiwarkę i poszukać kogoś z okolicy :

http://www.forumrowerowe.org/index.php?s=3bd101ffc45fd9f7b8770e24a34a9862&app=googlecse#gsc.tab=0&gsc.q=peak&gsc.page=2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakleży co rozumiesz pod pojęciem "za mały", moim zdaniem faktycznie będzie dla ciebie za krótki, rama o długości horyzontalnej 607 mm jest raczej dla mnie 182 cm ... twoja pozycja będzie zdecydowanie turystyczna/ zgarbiona ? ...

http://www.bikekatalog.pl/2010/rowery/764/foto:2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej

 

Jaki rozmiar ramy w rowerze Zethos GTS będzie odpowiedni dla osoby mierzącej 179cm wzrostu oraz posiadającej 80cm w kroku?

 

Wzrost był mierzony na boso przy ścianie.

Wysokość w kroku była mierzona na boso przy ścianie. Nogi były praktycznie złączone, dzieliło je może 2cm odległości między palcami, stopami były złączone. Na wysokości 81cm pocierałbym klejnotami o ramę :)

Edytowane przez MatysB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale to cross a nie góral
wiem ale długość nogi @@MatysB, wynosi 80 cm np. mój cross w ma wymiar od ziemi do górnej krawędzi rury 82 cm, więc będzie trochę za wysoka. Najlepiej jak się spyta sprzedawcę jaki jest dokładnie wymiar w przekroku tego crossa.

 

 

Związku z tym iż GT maja nieco inna budowe ramy zastanawiam sie czy wziac 17,5 czy 19,
a jaki masz wzrost i długość nogi  :icon_question: Wróżyć nie potrafię :whistling: chyba że są na forum osoby z takimi zdolnościami. :woot:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na wymiary standover height, Large ma ponad 80 cm, więc jest za duża, górną rurę będziesz miał przy klejnotach. Pozostaje Ci medium z ok. 2 cm zapasu do jajec :P Jak to za mało to rozmiar S z 4 cm luzu.

Edytowane przez rodszyld69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 L - 483 mm = 19" . M - 445 mm = 17,5". S - 407 mm = 16" Nie wiem czy mamy na myśli ten sam rozmiar :icon_question:  W "L" nie będziesz miał w ogóle luzu gdyż wysokość roweru w przekroku wynosi 80,3 cm, noga Twoja ma 80 cm. Zdecydowanie polecam "M", w "L" górna rura będzie Cię uwierać w "klejnoty"  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...