Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki model kasku będzie odpowiednikiem lub będzie miał podobny kształt skorupy do Giro Phase.Niestety nigdzie nie mogę go kupić w rozmiarze S.Może ktoś z waz ma ten kask i miał okazje przymierzać inne które pasowały podobnie.A może wiecie gdzie w Szczecinie można dostać Phase w rozm. S

Edytowane przez xxxWODNIKxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja ostatnio zakupiłem kask 4f Norte. Świetny jak dla mnie design i dobrze się w nim czuję. Ale byłem lekko zdziwiony gdy sie okazało, że muszę wziąć rozmiar L. Dziwne o tyle, że generalnie ubrania noszę raczej S w porywach do M. Dziwna rozmiarówka tych kasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie tańsze odpowiedniki kasków Salev? przymierzalem Giro, met, laser, Scott, bell.

Póki co tylko Selev Mito był dobry. Pozostałe kaski były zbyt wąskie na samej górze. Sam kask jest dosyć niedbale zrobiony. Co prawda jest wygodny i jedyny pasujący ale jakość wykonania jest fatalna. Niestety jest tylko jeden na stanie.

 

Niestety nie miałem okazji mierzyć uvexa czy rudego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja szczerze polecam, świetnie leży i wygląda. Ale również radzę przymierzyć, bo rozmiarówka jest dość dziwna. Generalnie jestem niski, noszę przeważnie rozmiar S, a ten kask kupiłem L.

Edytowane przez ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladalem ostatnio 4F kilka rodzajow w sklepie, kazdy z nich mial jedna "wade" na srodku glowy w wewnetrznej czesci kasku byl jakis element ktory po zapieciu paska uwieral w czubek glowy. Dosc nie fajne uczucie, szczegolnie w momencie dotkniecia kasku. 

 

Podobny motyw mialem z Kellys dynamic - na wewntrznej czesci skorupy byl jakis "otwor technologiczny" z delikatnie ostrymi krawedziami. Cos jak miejsce na srube/nit. zakryty byl gabka jednak efekt byl taki ze zwyczjanie to uwieralo. 

 

Kellys Rebus na mojej glowie ulozyl sie bez tych przypadlosci.

 

https://www.youtube.com/watch?v=EwaJ2pQSyZQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

muszę już wymienić moj kask rowerowy MET Anaxagore na nowy, ten nowy kask mógłby w zasadzie być identyczny jednak tego modelu MET już nie produkuje. No może nowy kask mógby mieć delikatnie krótszy daszek i tak jeżdżę w olkularach więc daszek częściej przesłania mi widok niż chroni od śmieci z ulicy. Brałem pod uwagę 20 miles MET'a za 180zł , ale może coś lepszego można kupić w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Czy kask Specialized Propero II ma podobną skorupe jak model wyższy Specialized S-works Prevail ?

Przymierzałem Propero II i leżał naprawde super. Myślałem o zakupie Prevail z 2014 roku, poniewaz jeszcze da się kupić w UK, za rozsądną cene.

 

Czy w Poznaniu gdzieś przymierze Specialized S-works Prevail ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

 

Podzielę się swoją amatorską opinią.

 

Zakupiłem kask z 4F ( http://4fsklep.pl/c4l15-ksr200_kask_rowerowy_ksr200_-_czarny,562,71551.html ). Wyrwalem go za 130PLN w Outlecie i... gorąco polecam. Nie znam się jakoś wybitnie, jestem amatorem ale kask jest bardzo wygodny, siateczka się sprawuje i łepetyna aż tak w nim nie paruje :) Plusem jest także regulacja z tyłu, odpinane gąbki (zwał jak zwał), między kaskiem a łepetyną (można po sezonie wyprać) oraz porządnie wykonane sprzączki. Kask po dokładnym obejrzeniu również prezentuje się dobrze, nie widać jakichś niedociągnięć w wykończeniu.

 

Dodam jeszcze tylko od siebie, że cieszę się, że po przeczytaniu paru wątków na forum zdecydowałem się zakupić kask. Mysle ze to duzy + dla bezpieczeństwa. Jeżeli ktoś ma niepewność czy kupić, czy też nie - KUPIĆ! Niekoniecznie ten model, ale kask jak najbardziej tak!

 

Może komuś się przyda ;) Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorosłem do decyzji aby zacząć jeździć w kasku. A jeżdżę rekreacyjnie, głownie po leśnych drogach a obecnie planuję przejazd wzdłuż polskiego wybrzeża i może dalej wzdłuż wschodniej granicy.  Z tego co zorientowałem się, to dobry kaski powinien:

- być głęboki

- posiadać siatkę zabezpieczająca przed owadami

- posiadać wymienne gąbki

- oraz oczywiście dobrze leżeć na głowie

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze kasku? Których producentów brać pod uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...