Skocz do zawartości
  • 0

Jak sprawdzic rozmiar kolo,dentki,opony


Gość Deniol

Pytanie

Witam Mam problem poniewaz chce kupic koło ale nie wiem jakie cale mi sa potrzebnie i kolo z innego roweru ile ma cali. Na oponie mi pisze: (37 - 622) 700 x 35 ( do tego pisze C) , a na dentce pisz: 28/47 -6222/635 natomiast na tym kole z innego roweru pisze 20 x 630. Niewiem czy chodzi o te cyfry ale sie za bardzo nie znam najlepij prosil bym o odpowiedz na gg: 6995556 z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

622 i 630 to średnica osadzenia opony w milimetrach.

W 630(27") się nie pakuj, bo jest kłopot z dostepnością. Potrzebujesz koła 28" czyli 622 ETRTO, opony do takiego koła bywają oznaczane tez "700c". Do opon szosowych obręcz szerokośc 13-15mm, do trekkingu 17mm wzwyż(ale tu też mowa o szerokości osadzenia wewnątrz, a nie szerokości obręczy, zwykle na obręczy jest napisane np 62x13 ETRTO). To 'c' traktuj jako mm, opona 622x35c ma stopke o średnicy 622mm a czerokośc opony po napompowaniu to ok 35 mm.

W sklepie jak powiesz 28 cali to będą wiedzieć o co chodzi. Generalnie do roweru z kołem 630(27cali) poleca sie założyć 28", by nie mieć problemu z dostepnością opon. Wymaga to przesunięcia kloców hamulcowych w dół, więc musisz mieć możliwość ich opuszczenia, przynajmniej o te 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki, na tylm kole co mam do wymiany to mi teraz pisze RMX 622 X 22 (czyli 28 cali ? a opone mam chyba do trekkingu alb szersza? a to jest przednie kolo wiec przednich hamulcow i tak zabardzo nie potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...