Skocz do zawartości

[Bloki] do pedałów z noskami


minusminor

Rekomendowane odpowiedzi

Ooooo staaaryyyy!

Zastanów się, czy chcesz coś takiego. Stopy mocujesz bezwzględnie sztywno, bez luzu, bez możliwości wyjęcia nogi. Jesteś extremalnie sztywno związany z rowerem, zmiażdżys tym kolana. Poza tym nie wiem, czy dzisiejsze buty są przystosowane do tego typu bloków.

Kiedyś znalazlem coś takiego wśród produktów MKS-a, niestety nie pamiętam gdzie (wciąż robią ten system). Szukać możesz też pod kątem sprzętu do japońskiego keirinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tiaaa... A widziales jak kolesie na starych filmach licza glebe? Albo torowcy? Gosc leci a z nim rower... Wypina sie w zasadzie dopiero w momencie kolizji... Kupilem kiedyc na Alle takie stare buty szosowe i przymierzylem sie do pedalow Szitmano 600 z noskami. To jest MEGA OSTRY hardkor ;) Naprawde noga jak zabetonowana...

Przeszla mi w zwiazku z tym nieco ochota na oldtimera...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie jeżdżę bo nie mam bloków właśnie do tych pedałów (jakbym miał to bloki jak na zdjęciu pasują do wszystkich butów kolarskich kompatybilnych z systemem look'a a takowe posiadam). A co do poszukiwań to odkryłem, że padały tego typu (tyle że z udziałem tworzywa) dają w seryjnym rowerze Felt z90 (rower typowo dla kobiet!) podobne do moich. Tych lepszych używają dziś już tylko nieliczni torowi sprinterzy, dlatego czekam aż użytkownicy forum torowego coś napiszą (ale niestety chyba są na wakacjach...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

:)

 

no to jesli pijesz do nas to zly adres. Moje konszachty torowe koncza sie na tym ze mam rower z ostrym kolem... Nie wydaje mi sie aby ktokolwiek z stalych bywalcow OSTREGO (bynajmniej nie torowego...) Sub-Forum byl torowcem. Moge sie oczywiscie mylic ale nie sadze...

 

Sugerowalbym przekopanie ofert firm takich jak MKS, Sugino... Wartoby tez zajzec na strone sp Captain Bike'a ( http://www.sheldonbrown.com/ ). Moze znajduja sie tam jakies wskazowki co do tego gdzie szukac takiego dobra... Poza tym warto uwaznie przejzec brytyjski eBay. Zdazaja sie tam takie wynalazki od czasu do czasu, a jakby sprzedajacy nie chcial wyslac poza Zjednoczone Krolestwo zawsze sluze posrednictwem (za drobna aczkolwiek godziwa... :thumbsup: )

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...