Skocz do zawartości

[Amortyzator] Zagraniczne sklepy rowerowe do zakupu Reby RL


michalANANAS

Rekomendowane odpowiedzi

Manetka służy do całkowitej blokady , ale w przypadku Rock Shox'a mimo zablokowania trochę ugięcia występuje. W przypadku tej Reby manetka jest konieczna , gdyż pokrętło musi być naciągnięte aby amor pracował , bez naciągnięcia amor będzie w pozycji blokady (w starszych było odwrotnie i szło normalnie użytkować bez założonej manetki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka rozmowa próbowałem. Blokada służy tylko do blokowania skoku to jest wersja pod manetkę więc nie pasuje pod ręczne przedstawianie na goleni bo ma sprezynę. Pasuje poploc i nowe oneloc

 

tapniete z telefonu

A jesteś pewny że bez manetki będzie blokowanie bo ja na poploc bez manetki mam odblokowany to pushloc blokował bez manetki. Ten niebieski kapsel na goleni tak wygląda. U mnie w recon tak dokładnie jest bez manetki miekki. Potwierdzam rock na blokadzie ma lekkie ugiecie. Fox jak się zablokuje to sztywny

 

tapniete z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne to rozumiem używam ale to zależy od amora w która stronę ma sprezynę powrotną w goleni. Mam poploca w reconie i nie widzę opcji zamontowania tam pushloca te reby mają wg mnie taki sam układ pushloc nie podejdzie więc bez manetki nie będzie zablokowany tylko odblokowany.

 

tapniete z telefonu

Widziałem ta rebe na poplocu. Jak można bez przeróbki pushloc założyć jak on ciągnie w drugą strone

 

tapniete z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tydzień temu che che tylko na wakacjach jestem. Ale już był praktycznie klikniety w bikediscount. Miałem kilka opinii że skracanie z 120 na 100 to tylko podkładka w goleni ach nawet ja widziałem. Wydłużenie to konieczność wymiany sprężyny muszę to ustalić bo 120 odpada i będzie siara

 

tapniete z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby skracanie skoku w reba sa było możliwe podkładkami to jaki sens byłoby produkować kilka różnych długości tłoka? Dać może się da ale konstrukcja tego nie przewiduje i prawdopodobnie będą problemy z wyrównywaniem ciśnienia między komorami.

Odnośnie ceny tej zielonej reby na b-d to tak że 3m-ce temu zamawiałem ją dla jednego klienta za 235EUR.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była regularna cena w promocji (bez osobistych zniżek). Podobno jeszcze wcześniej cena była 227EUR. Pompka jest koniecznością do każdego amortyzatora powietrznego, chyba że masz znajomego wyposażonego w pompkę ew. zaprzyjaźniony serwis. Wg instrukcji rockshox zaleca kontrolę ciśnienia przed każdą jazdą, w praktyce ja sprawdzam u siebie co miesiąc ew. jeśli jadę na konkretną znaną mi trasę na której jeździ mi sję lepiej na wyższym/niższym ciśnieniu to także właśnie ustawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej aukcji pisze manetka popLock w zestawie ku.... o co kaman?

http://allegro.pl/rock-shox-reba-rl-rl-29-120-os-15-mm-tapered-i6429746412.html

to pop czy push?

 


a serwis jest koniecznoscia po sezonie , tzn ze sa jakies elementy ktore sie zuzywaja w tym amorze?


https://www.bike-discount.de/en/warenkorb/detail czy tak powinno to wygladac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi link nie działa. Faktycznie ten poploca to ktoś zgapil chyba albo nie wiem o co chodzi na 100 proc nie mogą iść zamiennie poploc i pushloc bo jeden ciągnie w jedno a drugi w drugą. Co do długości to rockshox podaje że jest 120 na 100 możliwość przeróbki nawet chyba do 80 więc nie jest to wcale druciarstwo. Wcale nie jest to proste bo trzeba rozebrać golenie

 

tapniete z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis co 200h jazdy chociaż moim zdaniem koniecznością jest też serwis zerowy (nawet mocno uproszczony podstawowy) bo producenci od pewnego czasu sprzedają amortyzatory prawie suche (bez wymaganych ilości smarów/olejów) co skutecznie skraca żywotność.

Wszędzie gdzie pracują ze sobą jakieś elementy następuje zużycie (tarcie) poza tym elementy gumowe się starzeją. Ale spokojnie - te wymieniasz dopiero jak coś zaczyna się dziać np. przestaje trzymać ciśnienie. Pełny serwis kit (komplet uszczelek, zawory, nowe śruby, podkładki, gąbki olejowe itp.) do reby to coś koło 80zł, oleje coś koło 60-70zł za litr (potrzeba dwóch różnych, można kupić w mniejszych ilościach) i smar coś koło 70 za 400g (ten pewnie też da się kupować w mniejszych ilościach i są też polecane zamienniki).

Jak zrobisz serwis zerowy i będziesz regularnie robił serwis podstawowy (wymiana olejów, smar i inspekcja oringów) to będzie służył lata.

 

@michalANANAS: w solo air wsadzanie podkładek pod tłok to druciarstwo w dodatku nie przynoszące oczekiwanego rezultatu - RS każe wymieniać tłok niezależnie w którą stronę konwersja. W tych amorach jeśli tłok nie będzie pracował w dolnym zakresie cylindra to będziesz miał w negatywnej zero cišnienia. Pewnie niektórym to nie będzie przeszkadzało bo mają super wypas amor powietrzny a mając jedynie porównanie do prostych uginaczy i tak będą w niebo wzięci. W rzeczywistości amor będzie czuły jak kawał drewna.

Tłok to koszt ze 200zł. Mając dostęp do tokarki można skrócić popychacz w posiadanym.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...