Skocz do zawartości

[Kross] Preria 28" - jakie opony, może 29"


tas23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam Krossa Prerię z kołami 28" (na obręczy jest napisane 622x16). Opony powoli kończą swój żywot i chcę kupić nowe opony.

Zastanawiam się, czy nie da się tam wcisnąć jakiejś cienkiej opony 29".

Teoretycznie jest tam 25mm luzu na wysokość, a w widelcach zmieści się coś o szerokości ~44mm, więc na styk powinny się zmieścić.

 

Co myślicie? Jeźdżę głównie po asfalcie, albo ubitych drogach, więc szukam czegoś mało agresywnego.

 

Budżet jak najniższy, chciałbym się zmieścić w przedziale 50-100 zł za obie opony.

 

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś dwa tygodnie temu zmieniłem opony na Schwalbe Durano 32c. To jest opona typowo szosowa typu slick, czyli opory toczenia są bardzo małe, i po asfalcie można fajnie pocisnąć. Dodatkowo po bokach są nacięcia, żeby lepiej trzymała w zakrętach. Ja jestem bardzo zadowolony. Co do szerokości to nie wiem czy podejdzie 28c, czy to już nie jest zarezerwowane dla kół typowo szosowych.

 

 

 

Budżet jak najniższy, chciałbym się zmieścić w przedziale 50-100 zł za obie opony.

 

http://allegro.pl/opona-continental-city-ride-ii-700-x-32c-reflex-i5223480041.html

 

Trochę to wykroczy poza Twój budżet, ale Continental robi solidne opony i warto trochę dołożyć ;) A szerokość 32c naprawdę fajnie się sprawdza na kołach trekkingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Xider za odpowiedź, ale zdecydowanie nie chciałbym przekraczać 100 zł za komplet. Możesz zaproponować coś tańszego?

Pakowałeś to do ramy od crossa?

 

Ale widzę, że jak szukam 700x32c to znajduję sporo różnych oponek, z których na pewno uda mi się coś wybrać. Dzięki:)

 

Spojrzałem jeszcze na 700x35C, tych jest jeszcze więcej i mają bieżnik jaki mnie najbardziej interesuje - płasko na środku, ale z ząbkami po bokach jak czasem jakiś lekki piach się trafi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szerokości to nie wiem czy podejdzie 28c

 

Oczywiście, że podejdzie - nawet jeszcze węższa. 622x16 to prawie typowo szosowa obręcz i można pakować praktycznie każde szosowe opony. To raczej o 29' bym zapomniał przy tej szerokości, bo wyjdzie "żarówka" i nic dobrego z tego nie będzie.

 

Tania pół-terenowa opona to klasyczna Kenda Khan. Co do Continentala to może w tej dziedzinie opon nie jest zły, ale ostatnimi czasy opony MTB robi słabe i coraz więcej narzekań się pojawia szczególnie na ich wytrzymałość. :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście, że podejdzie - nawet jeszcze węższa. 622x16

 

A ja się martwiłem czy mi 32c podejdzie :D Tak swoją drogą, dla mnie ta szerokość do crossa jest optymalna. Prawda jest taka, że szosy się z tego nie zrobi zakładając slicka 28c.

 

 

 

Co do Continentala to może w tej dziedzinie opon nie jest zły, ale ostatnimi czasy opony MTB robi słabe

 

Nie wiem jak jest w przypadku MTB, ale do szosowe i trekkingowe są naprawdę ok. Osobiście nigdy nie używałem opon Continentala, ale kilku znajomych używa w szosach i sobie chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...