Skocz do zawartości

[2500-3500] rower MTB, 29er dla dziewczyny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

poszukuję roweru w cenie 2500-3500zł.

Ma to być 29er - jestem dziewczyną ale zależy mi na męskiej a nie damskiej ramie.

Mam 174cm wzrostu i 60kg wagi - ćwiczę siłowo 4 razy w tygodniu i mam dość cardio w postaci biegania czy roweru stacjonarnego, tym bardziej że pogoda z dnia na dzień (no dobra dziś jest deszczowo) jest coraz lepsza.

Planuję 2-3 razy w tygodniu jeździć nim do pracy (lasy, pola ale i odrobina polbruku/asfaltu) odległość między pracą a domem to ok. 25km w jedną stronę + weekendowe wypady 60-80km.

Rowery na jakich dotychczas jeździłam to "miejski" i trekkingowy.

Fajnie gdyby miał amortyzator Rock Shox, 30 przerzutek (deore XT) i "znośny" wygląd (niekoniecznie jaskrawożółty np).

Jestem kompletnym laikiem i ciężko wybrać mi coś, co sprosta moim oczekiwaniom.

 

Wstępnie zastanawiałam się nad Haibike Big Curve 9.50 : http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/haibike/haibike-2015/hardtail-29/haibike-big-curve-9-50-484149

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

oglądałam w necie Canyona AL 5.9 - ale tu jest mały problem... - czas oczekiwania na taki rower to 2 mce... trochę długo niestety.

A jak z serwisowaniem/naprawą takiego roweru (z tego co wiem dystrybucja jest wyłącznie internetowa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeżeli trasy będą w większości przebiegać w terenie(las, pola, kiepskie drogi, ale nie ubite szutrowe drogi po, których spokojnie można nawet miejskim  czy inną szosówką  przejechać) - to mtb jak najbardziej

 

- jeżeli ten teren to w większości ubite w miarę równe drogi to może lepiej rowerek typu cross(węższe oponki, mniejsze opory toczenia)

 

co do Twojego stwierdzenia, że jesteś kompletnym laikiem, to podejrzewam, że na rowerze w tym przedziale cenowym, będziesz się czuła bardzo dobrze. Ze względu na wzrost faktycznie koło 29' może być ciut za duże, sprawdź może jak będziesz się czuć na kole 27,5'. Czy przymierzałaś się już do jakiś rowerów, czy też planujesz zakup przez internet?

 

 

P.S. w ramach "wymądrzania się" rower nie ma 30 przerzutek(ma dwie, jedną z tyłu obsługującą kasetę/wolnobieg, drugą z przodu do obsługi tarcz mechanizmu korbowego) - 30 to może być przełożeń  :whistling:   :thumbsup: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery przymierzałam  - haibike, cuba i unibike.

Parę razy zrobiłam również krótką trasę na 29er i nie czułam się niekomfortowo... - ale 27,5 nie przymierzałam.

Drogi do pokonania będą różne - od nieubitych w lesie i pola przez kawałki palbruku/asfaltu.

 

 

 

 

P.S. w ramach "wymądrzania się" rower nie ma 30 przerzutek(ma dwie, jedną z tyłu obsługującą kasetę/wolnobieg, drugą z przodu do obsługi tarcz mechanizmu korbowego) - 30 to może być przełożeń :whistling::thumbsup:

Racja, chodziło o ilość przełożeń :) shame on me.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy zrobiłam również krótką trasę na 29er i nie czułam się niekomfortowo

 

i tak tylko TY będziesz jeździć na swoim rowerze jeżeli pasuje Ci koło 29' to bierz :thumbsup: , ja osobiście nie wyobrażam sobie, przesiadki z powrotem na 26'(miałem w tym roku, z powodu awarii 29', epizod z powrotem na 26' - jakie to małe niedopasowane, górna rura z a krótka, kierownica za wąska, generalnie fuj), teraz mam jeszcze lepszy rower, w podobnym przedziale cenowym i jestem bardziej niż zadowolony - ale to podjeżdża, większe wertepy i korzenie, nie robią już takiego wrażenia jak kiedyś - cud miód malina, do tego amorek powietrzny - jest lepiej

 

w tym przedziale cenowym, masz do wyboru: rower bardziej znanego producenta(Specialized, Giant, Terk) - gorszy osprzęt lub producent "mniej znany" (Romet, Kross, Silverback-choć tu też tylko wysyłkowo) z lepszym osprzętem. Canyon się nie wlicza, bo bez przymiarki przez zakupem to raczej jedna wielka loteria.

 

 

 

 

  - słaby amor i słabe hamulce, reszta w miarę adekwatna do ceny, ale z drugiej strony przy Twojej "masie"  :woot:  te hamulce dadzą spokojnie radę.

 

Najważniejsze w rowerze jest:

- rama - pozycja - bardziej rekreacyjna czy "sportowa" bardziej wyciągnięta

- amortyzator - powietrzny pozwoli dostosować go pod swoją wagę, co ma znaczenie przy rowerzystach o mniejszej wadze, bo sprężyna zazwyczaj nie oferuje takiej możliwości regulacji

- koła - w miarę najlżejsze, w danej kategorii cenowej, w naszym budzecie, liczy się przede wszystkim trwałość, więc nie ma co świrować z bardzo wylajtowanymi kołami

- reszta podlega naturalnemu procesowi zużycia, więc jeżeli budżet później pozwoli, to można pakować kasę w lepszy osprzęt.

 

P.S. A najważniejsze to jak najwięcej jeździć i samemu stwierdzić, co mi jest potrzebne, jak chcę wykorzystywać możliwości sprzętu. Jeżeli masz zajawkę na to aby sporo jeździć, i wiesz, ze tak będzie to bierz i się nie zastanawiaj. A jak odpowiesz sobie, że może być tak, że będę mało jeździć, to szkoda wydawać tyle kasy i może lepiej kupić rower za połowę ceny, też jeździ, też jest bezpieczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kupowanie roweru bo ma szerszą kierownicę troche jest mało sensowne. Kierownicę zawsze można wymienić i jest to tańsze niż wymiana kółek.

Rower o dużych kołach jest specjalistyczny i o ile fajnie idzie do przodu to już w zakrętach trzeba się nieco pomęczyć.

Mamy tak wiele rodzajów kółek, że wcale największe nie oznacza najlepsze. :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma szerokość kierownicy do rozmiaru koła? Nie ma przeciwwskazań do montażu dowolnego typu i rozmiaru, oczywiście wedle zdrowego rozsądku ;) Także pisanie typu "jechałem 26-calowcem i kierownica była za wąska, nigdy więcej takiego rozmiaru kół" to kompletna bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

oglądałam w necie Canyona AL 5.9 - ale tu jest mały problem... - czas oczekiwania na taki rower to 2 mce... trochę długo niestety.

A jak z serwisowaniem/naprawą takiego roweru (z tego co wiem dystrybucja jest wyłącznie internetowa)?

 

Można gdzieś w Polsce, najlepiej Pomorze/Kujawy przymierzyć takiego Conyona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nie wyobrażam sobie, przesiadki z powrotem na 26'

 

bardziej chodziło mi o moje własne, osobiste odczucia, po powrocie na stary rower - oczywiście, że szerokość kierownicy nijak ma się do rozmiaru kół, generalnie chodziło mi o to, że mam  porównanie do innego roweru i dla mnie akurat jest to na plus dla rowerów na 29' kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...