Skocz do zawartości

[siodełko] SLS max flow vs SLS carbonio flow vs "może coś innego?"


chudeusz09

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Z racji takiej, że mimo kilku tysięcy km na tym samym sidole mój zadek nadal zupełnie się z nim nie dogaduje mam w planach zakup nowego. Szukam czegoś w rozmiarze 145-148mm (tak mi doradził sklep). Wpadło mi w oko siodło Selle Italia SLS max flow ale nigdzie w okolicy nie ma takiego żebym mógł pomacać chociaż, nie wspominając o wypożyczeniu. Miałem okazję za to pomacać SLS carbonio flow i gdyby było ono w rozmiarze 145 zamiast 130 to chyba bym się skusił. Twarde ale bez przesady i z dziurą (dla mnie to mus). To siodełko jest bardzo podobne do SLS max flow. To drugie nie ma węgla i jest podobno z dodatkową pianką. I tu zaczynają się wątpliwości. Czy aby nie za miękkie będzie? Pytanie do Was, czy ktoś miał okazję porównać oba te modele? Czy max flow jest dużo bardziej miękkie? Teraz jeżdżę na Selle Italia monte grappa liberty i do max 2h jest ok, później zdecydowanie za miękka wkładka daje się mocno we znaki stąd pomysł by szukać twardszego. Miałem okazję zrobić około 200km (w trzech częściach) na siodełku san marco aspide. Genialne pod względem braku ucisku we wiadomych miejscach. Nigdzie nie obciera, nie ugniata itp. Za to dało mocno popalić moim kościom kulszowym pewnie przez to, że było zbyt wąskie (130). Tu drugie pytanie, czy polecicie coś w stylu aspide ale o szerokości 145mm i cenie nieco niższej? Wiem, że dobór siodełka to baaardzo indywidualna sprawa dlatego chodzi mi bardziej porównanie różnych modeli choćby pod względem twardości. Pewnie wielu z Was ma już poszukiwania siodła za sobą i ma jakieś porównanie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep Ci doradził takie szerokie tak po prostu na oko, czy siadałeś na poduszkę? Mi się wydawało przez długi czas, że muszę mieć szeroką kanapę (155 mm) bo jestem spory, a okazało się, że najwygodniej jest na Fiziku Gobi. Dość twarde siodło, ale nie męczy na długich dystansach (jak się je prawidłowo ustawi, a to nie takie proste) w przeciwieństwie do żelowych glutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw kości kulszowych mam ~120mm. Na tej podstawie sklep polecił szerokość siodełka. 145mm to chyba jeszcze nie szeroka kanapa? Zresztą, ma być odpowiednio dla mojego tyłka a czy będzie to 140 czy 160 to mi akurat lotto. Wiem tylko, że miękkiej kanapy nie chcę. Nikt z Was nie ma/miał sls max flow żeby cokolwiek napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...