Skocz do zawartości

[widelec] Zmiana widelca z Rock shox na sztywniaka


drkalbar1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam Rock Shox XC30 TK Coil 29 długość 265mm ahed (bez gwintu) 1 1/8" 100mm skok

rower cube attention SL 29 http://www.cube.eu/en/bikes/mtb-hardtail/attention/cube-attention-29-blacknwhitenred-2015/

Potrzebuje widelca sztywnego do tego roweru na asfalt z mocowaniem tarczowym post disc mount.

Budżet max 400zł. Armor waży 2032g nieukrywam, że zależy mi na zejściu z wagi najwięcej jak się da.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

W tym budżecie i z tymi wymaganiami to tylko jakieś w pełni aluminiowe padło np Force MTB29 lub używka. No chyba że wykopiesz jakiegoś węglowego Kitajca na Alibabie lub ebajcu.

 

Najważniejsze aby miał A2C 460-470mm, jako ekwiwalent amortyzowanej 100-tki...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock Shox XC30 TK Coil 29 ma 510mm długości A2C. Zakładając ugięcie 20% (chociaż RockShox zablokowane mają tylko pełną długość), to widelec sztywny powinien mieć 485-500mm. Wideł o długości A2C 460-470mm spowoduje, że przód pójdzie za nisko.

Wiem co mówię, bo zanim Charge o arcysłusznej 510mm wylądował w Cobii, to miałem pożyczony widelec SASO o długości 470mm. Dramat, co to z geometrią roweru porobiło. Może jakby większe koło z przodu dać, z Knardem, to może, ale bez tego nie dało się jechać.

 

Widelce Charge 29er wyprzedane obecnie, to pozostaje ci widelec od Surly Krampus z A2C 486mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może faktyucznie 460 to przeginka, ale 470 już powinno być OK.

 

A 480-485 już na pewno ideolo...

 

Jednakowoż...

 

U mnie był Cromoto A2C 468mm, w ramie On-One Inbred optymalizowanej pod 100mm i jakoś nie zauważyłem żądnych dramatów.

 

Teraz mam A2C 483 i koło 29+ w ramie optymalizowanej pod 100-120mm i wyobraź sobie jest też git...

 

Krampus BTW ma 483 a nie 486...

 

Z innej beczki, mocowanie hamulca PM i A2C powyżej 480 oraz budżęt 400 ziko to już absolutnie jest no-no option

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surley Krampus znalazłem na stronce https://www.bike-components.de/en/Surly/Krampus-Disc-29-Gabel-ohne-Oesen-p35287/
po przeliczeniu mieści się w budżecie tylko mocowanie hamulca średniowieczne bo IS będę potrzebował jakiegoś adaptera.
Będę szukał dalej będę chyba zmuszony zwiększyć budżet...

 

Edit: Co do geometrii roweru nawet lepiej by dla mnie było jakby przód był bardziej pochylony na asfalcie mogę tylko zyskać dzięki temu. Podoba mi się Mosso m3 fork za 300zł można go dostać ale ten jest za krótki 25cm, chyba wezmę tego foxa. Co wy o tym myślicie ? Tak jak mówię to ma być próba dostosowania mtb do dłuższych tras na asflat. Opony posiadam Schwalbe Super Moto.

Edytowane przez drkalbar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podepnę się pod temat sztywnego widelca ale ja bym chciał carbona na 1 i 1/8 na mocowanie PM i ośkę 9 mm. Na razie opcja to chińczyk taki standardowy powiedzmy.

Rama to stumpjumper 29 z model 2009 roku czyli w sumie pierwszy spec na 29. To apropos wysokość czy 470 da radę? Czy musi być wyższy?

1500 PLN wolałbym nie wydawać, bo to w sumie przyzwoity amor można kupić.

Macie jakieś opcje?

Z góry dziękuję za pomoc

Pyra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

http://www.on-one.co.uk/i/q/FOOOSCF4709/on-one-monocoque-straight-steerer-carbon-fork

 

Wychodzi circa-about 850ziko wraz z przesyłką

 

Jest tez wersja pod stozkowa sterówkę lub jak boisz sie A2C 470, "rurowa" wersja z A2C 490mm

 

http://www.on-one.co.uk/i/q/FOMK35CF/mkm-35-rigid-carbon-mtb-fork

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak on one ten pierwszy niby ładniejszy :) a "rurowa" wersja nie jest tak, że jest jakby twardsza mniej tłumiąca, bo były gdzieś kiedyś wykłady, że widelec lepiej jak jest wygięty ale może to tyczyło się stali:) no i rurowy jest na PM a ten pierwszy na IS. hymm ciężki wybór muszę zmierzyć rebę którą mam teraz ;)

 

Pozdrawiam

pk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co Wy ludzie macie jakiegoś abla na IS :blink::wacko::huh: ?

 

To juz druga czy trzecia osoba w przeciagu ostatnich 48 godzin co tylko PM a IS be...

 

Gryzie to czy jak? Kupujesz adapter za kilka ziko i pozamiatane...

 

Faktycznie, wieść gminna niesie, że widelce na rurach sa mniej spolegliwe.

 

Nie wiem, nie testowałem.

 

Nie ma co mierzyć. Reba na 100mm ma A2C 506mm. Nawet po krosiarsku, 20% SAG z 100mm to 20mm, czyli juz mamy 486mm. 490 będzie bliższy pozycji z amorem, 470 moze nieco wyostrzyc prowadzenie.

 

Osobiscie miałem rame dedykowana skokowi 100mm ze sztywnym widłem 468mm i nie bylo problemów.

 

No ale to juz przytaczałem...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A i dobra wiadomość dla mnie :) mają promocje, i miałem szczęście że przelew miedzy kontami nie przeszedł o czasie i teraz promocja 16% mniej wiec niecałe 900 PLN wyniesie.

Choć bez naklejek jak zwykły chińczyk będzie wyglądał :(.

Pozdrawiam

pyra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdyby ktoś się pytał to bez przyciętej rury na wadze taki on one, 470 mm na 1 i 1/8 na IS na ośkę 9 mm, waży 629 gram.

Jak na chińczyka wygląda całkiem spoko, chociaż korona jest szeroka i przy główce ramy 1 i 1/8 tak nie wygląda to spójnie.

pozdrawiam

pyra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Napiszcie Panowie jakie wrażenia, bo też się obecnie rozglądam za sztywnym stalowym lub węglowym do drugiego 29-era z ramą pod amor 100mm

+ być może "w międzyczasie" jakieś ciekawe oferty/promocje ktoś wyłapał - taki cel "odświeżenie tematu z mojej strony

ten:

MKM 35 Rigid Carbon MTB Fork / Straight 1 1/8" / 29 Inch Disc Only / 3k Weave

jest niestety aktualnie niedostępny

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...