Skocz do zawartości

[rower] Rower przelajowy do 5000zl


sp79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam przelajowki do 5000zl. Do tej pory wynalazlem o to takie dwa typy - Rose pro dx 2000 i Stevens gavere disc. Kiepsko znam sie na rowerach, wiec prosilbym o pomoc w wyborze pomiedzy tymi dwoma, lub o jakies dodatkowe typy. 

 

linki: 

 


 


 

 

z gory Dziekuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

prosilbym o pomoc w wyborze pomiedzy tymi dwoma
 Stivens ma założony widelec alu, nie wiek jak on będzie tłumił lekkie nierówności ale pewniejszy jest karbon. Nie wiem jak pracują mechaniczne TRP, w swoim przełaju mam założone też hamulce tej firmy i chwalę sobie ich modulację. Jednakże moje są hybrydowe czyli hydrauliczno-mechaniczne. Napęd bez zarzutu z jedna uwagą że korba zamontowana w Stevensie bardziej nadaje się do jazdy szosowej niż przełajowej.Rose jest podobnej klasy jednakże ma zamontowany karbonowy widelec, firmowe koła i dość często polecane hamulce bb7. Z tych dwóch Rose dla mnie jest lepszym wyborem.

 

jakies dodatkowe typy. 
Ridley I, Ridley II,

http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/haibike/haibike-2014/rowery-szosowe/haibike-noon-sl-465639?cPath=6_699_2811&

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
nawet nie zwrocilem uwagi na widelec:) faktycznie ma aluminiowy:(
 
a czy widelec ma znaczenie jesli rower bedzie uzywany glownie na asfalcie ? i mam jescze jedno pytanie - ktory z tych rowerow ma lepsza geometrie na dluzsze wyprawy rowerowe? chodzi mi o wygodna pozycje.
 
zastanawialem sie nad Ridleyem, bo wyczytalem gdzies pozytywy na temat tego roweru, ale wyglad jak dla mnie jego jest straszny:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a czy widelec ma znaczenie jesli rower bedzie uzywany glownie na asfalcie
 Aluminium jest sztywne, karbon zaś pracuje i tłumi lekkie nierówności, dla dobra nadgarstków wybrałbym jednak wungiel :P .

 

ktory z tych rowerow ma lepsza geometrie na dluzsze wyprawy rowerowe?
Ridley ma krótszą górną rurę i wyższą główkę więc powinien być bardziej komfortowy od Rose.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ma mocowanie pod bagaznik hmm 

 

 

wyzsza glowka? czegos nie rozumiem:(  moze dlatego ze nie spalem calej nocy :)))  zamawiajac przelajowke rose w opcjach mozna wybrac podkladki.. standartowo jest 20mm a niby mozna dobrac podkladke max 30mm? bedzie wyzej.. fajnie ale jak podkladka 30mm moze sie tam zmiescic jesli standart to 20mm:))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wyzsza glowka? czegos nie rozumiem:(  moze dlatego ze nie spalem calej nocy
 Dzięki wyższej główce w ramie kokpit roweru jest wyżej co oznacza że jesteś mniej pochylony.

 

zamawiajac przelajowke rose w opcjach mozna wybrac podkladki.. standartowo jest 20mm a niby mozna dobrac podkladke max 30mm?
Tak, jest taka mozliwość i to bez dopłaty.

 

fajnie ale jak podkladka 30mm moze sie tam zmiescic jesli standart to 20mm:))?
Po prostu zostawią dłuższą rurę sterową w widelcu :) Jesli szukasz roweru na wyprawy to może coś takiego Cię zainteresuje http://www.konaworld.pl/menu,138,sutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem jakis czas temu kona honky tonk.. odeslalem go bo przyslali mi popsuty rower:( szprychy luzne, przezutki zepsute:) dzyndzel ze go tak nazwe na kierownicy do przezucania przezutek nie dzialal:( korba krzywo wbudowana:)) konie juz podziekuje;) dzis zastanwialem sie nad tym rowerem.. podobny do kony tyle ze tanszy trek 520


do tego kona kosztuje o 100 euro wiecej niz moge wydac a zadnej przeceny znalesc nie moge


o ! konie pokarze srodkowego palca jak na tej focie z rose w tle:)) 

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1569169033330196&set=a.1396096240637477.1073741825.100007113432719&type=1&theater


kupie rose pomimo ze karza sobie czekac 5 tygodni na rowerek i tyle


odpowiedz mi jescze prosze czy przesadze jesli zamowie rose z podkladkami 30mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dzis zastanwialem sie nad tym rowerem.. podobny do kony tyle ze tanszy trek 520
 Też ciekawa oferta, choć uważam że kona jest optymalnie wyposażona pod wyprawy.

 

 

odpowiedz mi jescze prosze czy przesadze jesli zamowie rose z podkladkami 30mm ?
Nie, zawsze możesz mostek sobie obniżyć a podkładkę dać do góry nad mostek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiam rose bo znam juz ta marke i wiem ze dostane fajny rowerek.. wlasciwie to bylem na dzis umowiony by jechac sie mierzyc i ewentualnie odbierac stevensa.. ale jest tak zimno ze chetnie poczekam 5 tygodni na rose:)))

 

dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak sam napisales wyprawowki dlugodystansowej.. a takiej na razie niepotrzebuje.. 

wybralem kompromis:) sciezki rowerowe przez ktore bede musial przejezdac to tez asfalt a normalna szosa sie do tego nienadaje.. wiec przelaj;) ktory ewentualnie mozna wyposazyc w bagaznik i rower na wyprawe typu 200km jak znalazl.. tu jest wersja tego roweru z bagaznikiem tylko niestety kosztuje minimalnie 1500euro:( http://www.roseversand.de/bike/rose-pro-dx-cross-2000-randonneur/aid:783077  

 

dokupie bagaznik i na wyprawy o ktorych mysle starczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

sciezki rowerowe przez ktore bede musial przejezdac to tez asfalt a normalna szosa sie do tego nienadaje
 

 

Uhmmm... Powiadasz... Kurde... Podbudowałeś moje ego setnie. Od 10 niemal lat dokonuje zatem niemożliwego  :icon_mrgreen:

 

Ale kozak jestem  :icon_mrgreen:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamos.. jestes sobie wstanie wyobrazic ze sciezki rowerowe sa roznej jakosci?  pomimo ze mieszkam w de to w moim miasteczku sa kiepskiej jakosci wiec sie nienadaja do tego.


Ivan -10 lat szosa po sciezkach rowerowych? przy Tobie kazdy abdullach ktory wysadzil sie w powietrze to pipa a nie meczennik:)  respect!!

 
zdajesz sobie sprawe ze jak to wyjdzie poza forum to staniesz sie dla calego islamu nowym symbolem meczenstwa?:))) 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziwić się, że ludzie masowo kupują (pseudo)MTB do jazdy po mieście... Jeszcze trochę i jazda po DDR bez pełnego zawieszenia trafi na listę ekstremalnych odmian kolarstwa, a użycie do tego celu sztywniaka będzie niezbitym dowodem masochizmu i paranoi.

A tymczasem obok śmiga starsza pani na dameczce z koszykiem z zakupami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba troche przesadzasz:))?  nikt tu nie wpominal o rowerze mtb tylko o przelajowce..DDR? kiedys przyjezdzalem jadac do PL.

 

Dwa tygodnie temu bylem w Augustowie na urlopie.. ja nie wiem co Wy marudzicie ze w de sa lepsze drogi i sciezki rowerowe? Gdybym mieszkal np w Augustowie to kupilbym sobie szose ;)

 

a typowa szose mialem jakis czas temu.. ale sprzedalem, bo znudzila mi sie jazda predkoscia starszej pani na dameczce z koszyczkiem by nie uszkodzic roweru na kraweznikach i inych przeszkodach na ktorych wczesniej trekkingiem nawet nie zwalnialem :)  zeby djechac do szosy musze zwiedzic pol centrum:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kurde... Ja to jednak jestem przekozak. Nie dość, że zawstydzam bojownikówallahuakbar, jeżdżę na szosie szybciej niż pani z koszykiem to jeszcze nie połamałem roweru. Ba! Nawet nie pamiętam kiedy kapcia złapałem ostatnio...

 

Świecie! Czekam na Akty Uwielbienia!!!

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chooopaku... Road party dorobiło się już części 2 i 3 także nie odgrzewaj nam tutaj kotletów sprzed niemal 3 lat...

 

Poza tym jak byś poczytał, to bys wiedział że Martin używał katalogowego roweru...

 

No ale to przecie niemożliwe, bo w/g Ciebie szosa nie nadaje się nawet do jazdy po ścieżkach rowerowych :P

 

Ale ten internet kłamie, pewnie samo CGI...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze.......nikt tutaj jak Ashton nigdy nie pojedzie.

 

Poza tym.......w tym kraju szosa jest do d.......nie przez jakość dróg,a przez kierowców.

Jeżdziłem sam,póżniej tylko w grupie (lepiej widoczna),teraz patrzę na szosówkę jak wisi na ścianie.

Czasami zabiorę do Niemiec,wtedy czuję się bezpieczniej,wiem,że przed zakrętem nie wyprzedzi mnie ciężarówka,a potem go zetnie,wiem,że nie będę musiał zwiewać do rowu,bo ktoś wyprzedza.

Nie mam ochoty uciekać przed kierowcami autobusów w mieście,podpitymi debilami w Bmw 320i na wiejskich drogach itd.

Może jestem przewrażliwiony,może dlatego jeszcze żyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivan prosze! nie pisz do mnie wiecej nic, bo zaczynam sie czuc jakbym byl w przeszkolu:( znam juz twoje zdanie na temat sciezek rowerowych ktore w gruncie rzeczy malo mnie obchodzi ! jak dla mnie to sobie mozesz jezdzic szosa nawet po placu zabaw:)) i niekoniecznie na dwoch kolkach:))  a jak juz bedziesz jezdzil szosa po tym placu zabaw:) to przy okazji, bo to bedzie bardzo dobra okazja !!!! ;) mozesz pochwalic sie dzieciom ze ogladales filmik na you tubie 3 lata wczesniej !!!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...