Skocz do zawartości

[Piasta] OnOff jak ściągnąć łożysko?


AdasMatysek

Rekomendowane odpowiedzi

AdasMatysek jesteś w błędzie. Nie trzeba wykręcać bieżni żeby wyciągnąć to łożysko, a klucz do bieżni kosztuje 400 pln (ostatnio takiego szukałem). Z resza na tym drugim zdjęciu widać wyraźnie że łożyszko jest wewnątrz bieżni i spokojnie się mieści. Jeśli nowe się tobie nie mieści tzn że kupiłeś złe nowe łożysko. Co to za piasta? Jeśli Novatec to w 712 osobiście wymieniałem wszystkie łożyska i wychodzą bez większych problemów. Żeby ułatwić sobie wyciągnięcie to bierzesz suszarkę do włosów i podgrzewasz piastę (dość porządnie tak że parzy w rękę) a poźniej wybijasz od drugiej strony przy pomocy śrubokręta i młotka (po podgrzaniu powinno wyjść lekko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farmer. Po pierwsze nazwa piasty jest w temacie, po drugie twój zmielony novatec nie ma z tym nic wspólnego, po trzecie nie kupiłem za dużego łożyska tylko wybiłem identyczne z drugiej strony i dałem do porównania, po czwarte na zdjęciu widać jak byk ,że łożysko nie wyjdzie przez niewykręconą bieżnię, po piąte nie wiem czy do tej piasty będzie pasował klucz novateca za 400zł, klucz chosena za 169zł czy ch%$ wie co jeszcze innego. Ale dzięki za zainteresowanie tematem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w złym humorze ??
Po pierwsze pierwsze nie każdy musi wiedzieć że OnOff to nazwa piasty.
Po drugie jednak trochę ma  w moim konkretnie przypadku również potrzebę wykręcenia bieżni. A w kwestii formalnej mój novatec jest niebieski a nie zielony
Po trzecie wcale nie powiedziane że łożysko z drugiej strony jest tego samego rozmiaru choć z reguły tak jest,
Po czwarte  wcale na zdjęciu nie widać na 100% że jest jak mówisz. Załączam przerobione Twoje zdjęcie (post-131757-0-89014900-1423147453_thumb.jpg) i krawędź między piastą a łożyskiem może przebiegać tam gdzie pokazuje zielona strzałka. Ze zdjęcia nie widać czy część zaznaczona niebieską strzałką to część piasty czy bieżni.
Po piąte pewnie klucz novateca pasować nie będzie a "ch%$ wie co jeszcze innego" - pasować może. Ja swoją bieżnię (która oczywiście nie ma nic wspólnego z Twoją) odkręciłem odpowiednio dociętymi płaskownikami.
Nie rozumiem tylko negatywnych emocji jakie płyną z Twojego posta - chciałem pomóc ale jak widać Ty wiesz lepiej. Nie rozumiem tylko po co na forum napisałeś?

Miłego dnia i niech ci nowe łożyska długo służą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co to pomogłeś mi tylko podnieść ciśnienie bez kawy :) 

Gdybyś czytał tekst ( ...i zdjęcia) ze zrozumieniem byłoby łatwiej :) 

Na razie zarzucasz mi tylko brak wiedzy i to ,że kupiłem za duże łożyska. 

Ja napisałem ,że twój novatec był zmielony a nie "zielony". Zmieliłeś gwint pod frezem więc za kilka kilometrów mógłbyś go sobie wyciągnąć nawet palcem. 

Ale spoko, jak masz jeszcze jakieś spostrzeżenia , bądz ciekawe prezentacje graficzne z użyciem moich zdjęć to dawaj śmiało. Jak to się mówi, papier wszystko przyjmie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...