Skocz do zawartości

[Aplikacje rowerowe] jakie polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze teraz po przetestowaniu nie rozumiem zachwytu aplikacją Strava... Nie oferuje nic więcej niż endomondo czy sports tracker a jest dużo mniej przejrzysta i intuicyjna. Na pierwszym miejscu uważam że powinno być endomondo ponieważ jest najlepsze pod każdym kątem (dobrze łapie ślad, przejrzyste, łatwe w obsłudze, dużo użytkowników) a na drugim Sports Tracker równie dobrze za niezawodność trochę gorszy lecz także bardzo dobry interface oraz za możliwość robienia i dopinania do mapy zdjęć które zostały zrobione w danej lokalizacji. Polecam obie apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strava oferuje więcej niż Endo zwłaszcza dla osób stawiających na rywalizację. ;-)

Alternatywą dla Stravy może być RideWithGPS. Są segmenty, łatwo można ustalić VAM na dowolnym odcinku, łatwo dodać zdjęcia (nie trzeba korzystać z Instagramu).

Ale jak już wspomniałem w tym wątku - teraz korzystam z urządzenia do logowania wszystkiego co się da a dane wrzucam do Stravy/Endo/Ride/GC. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze teraz po przetestowaniu nie rozumiem zachwytu aplikacją Strava... Nie oferuje nic więcej niż endomondo czy sports tracker a jest dużo mniej przejrzysta i intuicyjna.

 

 

Endomondo jest bardziej przejrzyste, ale to taki kolejny "facebook". Wśród tych co chcą się ścigać ze sobą i z innymi, Strava rządzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endomondo jest bardziej uniwersalne jeśli chodzi o sporty, a strava w zasadzie skupia się na rowerze i bieganiu. Dla mnie najważeniejszą zaletą Stravy jest jej rosnąca popularność oraz tzw. segmenty. Segment to dowolnie wyznaczony odcinek na asfalcie lub w terenie, na którym każdy kto nim przejedzie ma automatycznie mierzony czas i wrzucany jest do rankingu. Dodatkowo możesz sobie analizować i porównywać się do innych osób które przejechały ten segment widząc gdzie jechałeś szybciej a gdzie wolniej niż inni. Taki segment może sobie stworzyć każdy i jest to świetne narzędzie do mierzenia swoich postępów. No i nic nie daje takiej satysfakcji jak strzelenie KOMa, czyli wykręcenie najlepszego czasu. Wciąż korzystam z Endomondo, ale to Strava jest dla mnie zdecydowanie najlepszą aplikacją rowerową.

 

Popieram, do wyglądu trzeba się przyzwyczaić ale jest fajna - ciekawie współpracuje z akcesoriami (u mnie Suunto), śledzenie przebiegu poszczególnych części roweru to także fajna sprawa. Na segmentach, nawet jak nie jesteś blisko KOMów łatwo można śledzić swoje ewentualne postępy:-)  Wydaje mi się także, że znacząco oszczczędniej korzysta z baterii w telefonie. Jeszce jedno, nie dla wszystkich ważne, zdecydowanie lepiej  liczy kalorie (Endo znacząco zawyża ilość spalonych kcal). Tak czy siak używam obu ale po początkowej niechęci (interfejs) fajniejsza wydaje się dla rowerzysty Strava:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż widzę że się wyłamie od dwóch lat używam Navime, co oznacza tez że jestem w pełni zadowolony, fajna stronka, sporo statystyk, nigdy żadnych problemów technicznych.

Też używam Navime (dobre bo POLSKIE), ale po problemach jakie znajomi mają z tą aplikacją (przestaje pracować po kilku -nastu kilometrach, nie pobiera wszystkich danych z Edzia810) zaczynam się coraz bardziej zastanawiać nad przejściem na coś innego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina Stravy tylko hardware. Znajdź telefon obsługujący Ant+...... Jak na lekarstwo

 

Nie wiem jak Strava, ale wiele aplikacji nie obsluguje ANT+. Z tego co wyczytalem na szybko to Strava niestety nie wspiera ANT+. To nie tylko wina hardware'u. IpBike wiem, ze obsluguje ANT+. Mozna z niego exportowac slad do Stravy

Sony Z3 compact obsluguje sprzetowo ANT+. Za miesiac zmieniam i dokupie akcesoria Garmina, zeby to jakos wykorzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość forestowy

Chodzi mi o to że Strava i inne aplikacje nie obsługują ANT+ bo wciąż jest mało telefonów które to obsługują. ANT+ to najpierw hardware. Sama obsługa w sofcie nie wystarczy. Niestety upowszechnienie ANT+ idzie jak po grudzie i raczej szybko się nie poprawi. Duzi gracze musza w to wejść. I o ile np. Garmin w to wszedł to Polar jeszcze długo nie. Ja do Stravy wysyłam z Garmin wiec mi to zwisa, ale zonie musiałem kupić drugi pulsometr bo jej telefon z garminowskim czujnikiem nie bangla. I tak w domu mam dwa czujniki które robią to samo, a nie można ich używać zamiennie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość forestowy

Nie działa z tzw. czujnikiem premium dodawany standardowo do czerwonego Garmina 500 - https://www.garmin24.pl/pl/p/Czujnik-tetna-Garmin-Premium-010-10997-02%2C-020-00032-32/199

Telefon to Google Nexus 5

Musiałem kupić w Dehathlonie jakiś na BT

 

Z kumpla licznikiem Sigmy zgodnym z ANT+ mój czujnik gada bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli to premium HRM. warto wiedziec. bede kupowal wersje standard. Teoretycznie roznice sa tylko mechaniczne, nie w elektronice. Choc jak czytalem to ludzie jaka podobne problemy uzywaniem HRM z innymi urzadzeniami Garmina niz to do ktorego bylo dolaczone. W Garminie w ustawieniach da sie przeskanowac nowe urzadzenia i je sparowac, nie wiem jak to jest w smartphonach. Poprobuj moze zadziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawą sprawą jest profil trasy i przewyższenie w runtastic roadbike lub mountainbike, przewyższenie jest dość realne bo korygowane z mapami google, jednak potrafi mocno zaniżyć dystans

ja osobiscie po latach z endomondo przesiadłem sie w tym roku na strave i już chyba z nią zostane

w stravie troche właśnie nie rozumiem tego przewyższenia czyli 'elevation gain', nie wiem do końca jak on to liczy bo zawsze jest sporo za mało zeby to było realne przewyższenie

ma kroś jakies wytłumaczenie tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dla mnie do końca jasne skąd Strava bierze przewyższenia. Jeżdżę razem z kumplem i obaj używamy Garmina. Ja Edge 705, on Edge 800. Po zrzucie do Stravy jemu kopiuje przewyższenia z garmina, a mi wartość z garmina automatycznie koryguje lekko w górę. Prawdopodobnie używa do tego mapy. Taka korekta ma jak najbardziej sens, ale w przypadku komórek. One z reguły nie maja wysokościomierza barometrycznego, czyli przewyższenia często wychodzą bzdurnie wysokie. Garmin takiej korekty nie potrzebuje, a przynajmniej nie z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was w ogóle spotkał się z innymi aplikacjami przydatnymi dla rowerzystów? Bo wszędzie pod hasłem aplikacje rowerzyści są gpsy, mapy itd. A ja chętnie zapoznałbym się z jakimiś aplikacjami typu serwis, typu zrób to sam, typu katalogi rowerowe i z częściami, zbiory instrukcji obsługi. Cokolwiek , tylko nie may i gpsy. Wie ktoś coś o takim czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do stravy dodać trasę w pliku gpx ? Jaką bym nie chciał w grać wywala błąd.... Albo taki: Time information is missing from file. More Information. albo: The file is empty, More Information co jest nieprawdą. Biorę eksportuje z endomondo całą trasę do .gpx i .ctx a strava nie przyjmuje żadnego...  :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Strava koryguje z automatu dane wysokosciowe. Zazwyczaj zaniza przewyzszenia. Jesli Twoj Garmin ma wysokosciomierz barometryczny, to mozna zmodyfikowac w notatniku naglowek pliku gpx przed wgraniem go na Strave i bedziesz widzial dane z Garmina bez automatycznej korekcji

 

Poza ww wymienionymi uzywam jeszcze GearCalculator (link) - pewnie dziala podobnie jak wspolniany Cadence Calculator.

Ostatnio zainstalowalem rowniez FirstAid for Cyclist, ale nic ciekawego - raczej ogolniki.

Do pogody uzywam WeatherStations (link) - pokazuje doklada pogode dla najblizszej stacji meteo (zazwyczaj najblizsze lotnisko). Przydatne do planowania treningow i wyjazdow, szczegolnie jesienia i zima.

 

@Blackj - byc moze generowany przez twoj tracker plik gpx jest jakis niestandardowy, dlatego masz problemu. Podejrzyj nawet w notatniku. Strava potrzebuje danych czasowych (wpisuje trening w odpowiedni dzien dla statystyk, itp). Byc moze to nie przeszkadza Endo i on normalnie importuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...