Skocz do zawartości

[stojak serwisowy] który wybrać?


herosa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy drogo, to zależy od zasobności portfela. Jeśli faktycznie będziesz tak często go używał jak piszesz to kup coś sensownego. Podobny do bike trima jest stojak z allegro, ma lepszą cenę, uchwyt bodaj z tworzywa sztucznego ale aby go dostać to czyste polowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie że zdradzę :)

Nie wiem czy tylko w mojej wersji stojaka, czy we wszystkich (niech inni posiadacze potwierdzą) pozioma rura na której zamocowana jest łapa to mocowania roweru, potrafi się obracać (nawet jak jest bardzo mocna zakręcona). Żeby temu zapobiec, w miejscu gdzie jest montowana łapa i gdzie rura jest montowana do pionowej części stojaka założyłem kawałki rurki termokurczliwej i ją zgrzałem. Te zaznaczone na czerwono....

http://zapodaj.net/f182059427ca4.jpg.html

Najlepiej kupić rurkę termokurczliwą z klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz pokazać jak to zrobiłeś?!

Kolego, na zdjęciu wyżej masz zdjęcie uchwytu, odkręcasz tą łapę uchwytu i wyciągasz tą szarą rurkę z mocowania przy rurze pionowej. Kupujesz rurkę termokurczliwą o niewiele większej średnicy (najlepiej z klejem - pokryta nim jest rurka wewnątrz i podczas zgrzewania się rozpuszcza) docinasz na szerokość mocowania w uchwycie i stojaku.

1. Nakładasz na tą szarą rurkę przyciętą termokurczliwą z jednej i z drugiej strony;

2. Zgrzewasz (ja to robiłem opalarką);

3. Czekasz aż ostygnie;

4. Montujesz na rurkę uchwyt łapy

5. Montujesz całość do mocowania przy rurze pionowej.

6. Mocno zaciskasz i gotowe

 

Niestety do następnego piątku jestem poza domem i nie mam możliwości zrobienia Ci zdjęć, ale postaram się to zrobić w sobotę za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupiłem stojak z Lidla i po 2 pierwszych próbach z 2 różnymi rowerami jestem zadowolony :-) Najpierw była koncepcja na ścianę ale w sumie mobilność ma też swoje zalety (mam mały ogródek i w czasie dobrej pogody obsługa roweru na zewnątrz to sama przyjemność ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnie że zdradzę :)

Nie wiem czy tylko w mojej wersji stojaka, czy we wszystkich (niech inni posiadacze potwierdzą) pozioma rura na której zamocowana jest łapa to mocowania roweru, potrafi się obracać (nawet jak jest bardzo mocna zakręcona). Żeby temu zapobiec, w miejscu gdzie jest montowana łapa i gdzie rura jest montowana do pionowej części stojaka założyłem kawałki rurki termokurczliwej i ją zgrzałem. Te zaznaczone na czerwono....

http://zapodaj.net/f182059427ca4.jpg.html

Najlepiej kupić rurkę termokurczliwą z klejem.

Być może tylko niektóre sztuki tak miały. Ja także zakupiłem ten stojak i jest wszystko w porządku jak na razie. W razie gdyby jednak zaczęło się obracać dzięki za radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...