Skocz do zawartości

[stary romet] co to za model?


xMARTINx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Kilka dni temu dostałem w prezencie rower prawdopodobnie szosowy :) prawdopodobnie tez jest to prezent skarbonka co lekko mnie martwi. Prosiłbym o pomoc przy dowiedzeniu sie co to za rower i w ew. renowacji. jutro dodam zdjecia,a tym czasem napisze co wiem.

 

1. koła 27x1 1/4

2. na przerzutce przedniej pisze THUNDER BIRD

3. na przerzutce tylniej pisze SHIMANO EAGLE

4. hamulce TOURNEY SHIMANO

5. z przodu sa wybite numery 75.203045

 

Niewiem czy taki opis cos pomoże na ta chwile. z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi i wielka pomoc w rozwikłaniu zagadki :) Na ostre raczej nikt nie przerabiał bo rower był zakupiony w komisie od jakiegos podobno starszego jegomoscia ktory spedzil na tym rowerze wiele,wiele lat,wiec byc moze on sam sobie go podrasowal,co zreszta bardzo mozliwe bo nawet na odblaskach przy pedalach po czyszczeniu odkrl sie napis MADE IN FRANCE :) a co do przerzutek to pokazal sie napis oprócz thunder bird jeszcze gto,co to za ustrojstwo? na razie staram sie go doprowadzic do stanu bespiecznej jazdy,a przez jesienno zimowe wieczory bedzie malowanie itd.

 

W takim razie jeszcze jedna prośba. znalazlem opony schwalbe 27,a czy detki sa do takich waskich opon jakos oznaczane specjalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie malował. Dużo ludzi odnawiających takie sprzęty nie zaczyna od kwestii mechanicznych tylko od razu do piewki i wałeczkiem i farbą olejną, albo sprejem. A później na allegro pełno ram i rowerów, białych, zielonych czy niebieskich i tak naprawdę ani ładne ani sprawne. Moją ramę też ktoś tak pokarał a pod spodem fajny oryginalny lakier. Był, bo trzeba było go już zedrzeć. Niech śmiga, rdzę tylko wyczyść i dopasuj mniej więcej kolor farby. Nie musi być mega hiper na zdjęciach. I tak nie będzie. Ja bym tak to zrobił, ale to Twój rower i zrobisz co zechcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, no walek i olejna to odpada :) jak juz to pisakowanie i lakiernik i bynajmniej nie malowanie proszkowe. no ale to na razie nie teraz jeszcze,na razie beda wlasnie zaprawki (kolor podobny jak byl chyba na daewoo matizie ) :) a poza tym to nowe linki,owijki,opony i detki jak na razie bo chcialbym jeszcze posmigac na jesieni. a na alegro go na bank nie bedzie bo juz mam do niego sentyment hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lakiernika szukałem do swojej. Nikt nie chciał, a po znajomości mogą być zacieki. No chyba że to dobra znajomość. I jeszcze jedno, jak rower ma najlejkę chociaż firmy to wygląda lepiej według mnie. Nie jest taki łysy. Ale to tylko wygląd.

Tak jak mówisz, inwestuj i śmigaj póki pogoda puszcza na dwór a grzebanie możesz zostawić na zimę. A jak zima przyjdzie taka jak zapowiadają amerykańscy naukowcy to już niebawem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...