Skocz do zawartości

[4000] rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

tak na szybko spojrzałem i byłem pewny że główka tapered :icon_redface:   ale ten mógłby konkurować z tym Krossem  http://nrowery.pl/rowery-2014/mtb-275/gravity-275-xt

 

Niestety budżet jest jaki jest. W związku z czym muszę iść na pewne ustępstwa. Nie jestem zawodowcem. niesądze żęby główka miała większe dla mnie znaczenie. Hamulce i amor..to dla mnie ważne.

Ten Gravity ciekawy. Cenowo równierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już brać Northteca, to tego :

http://www.artex-rowery.pl/northtec-gravity-275-xt-2014-revo-p-800.html

 

Brak taperowanej główki wiąże się z brakiem porządnego amora (nie ma możliwości zmiany na lepszy), a ten RST z Meridy jest dużo gorszy od amora z Northteca którego podałem  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie Merida ma nie najlepszy amor którego nie będzie można zmienić na porządny z powodu główki ramy...

 

PS

Zapytał bym w sklepie, czy nie przełożyli by amora Revelation do standardowego modelu XT na ramie 17"  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to argument za krossem

 

 

 

 

dobrze byś zrobił jakbys się przymierzył w jakimś sklepie do 17" i 19" wtedy byś miał jasność ale 19" może być za duża ale ten z mojego linka ma 17" cena kuszaca a może jeszcze jakiś rabat :icon_question:

 

17" na 100% to już przymierzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Brak taperowanej główki wiąże się z brakiem porządnego amora (nie ma możliwości zmiany na lepszy)

Zależy od potrzeb i wymagań, można nabyć jakiś starszy porządniejszy widelec (np. Reba) ze sterówką 1 1/8, a i nowe w rodzaju Epicona. Nie każdy ma zamiar i potrzebę rzucać się od razu na najnowszego Sida czy Foksa w cenie roweru, o który się pyta ;) Choć rzeczywiście za jakiś czas może być z tym problem i pozostaną tylko używki, to IMHO nie ma sensu z góry traktować każdego jako potencjalnego maniaka-entuzjastę, który od razu zacznie modyfikować swój rower częściami z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto mówi że od razu ja swojego crossa modyfikowałem w ośmioletnim okresie uzytkowania kilka razy był na aliwio 3x8 a teraz dokańczam na napędzie 3x10 slx/xt wymieniłem amortyzator na powietrznego NRX i koła na piastach Mavica w sumie została sama rama to przychodzi samo chęc ulepszenia roweru tak jest z motorami samochodami itp to taka cykloza :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od potrzeb i wymagań, można nabyć jakiś starszy porządniejszy widelec (np. Reba) ze sterówką 1 1/8, a i nowe w rodzaju Epicona. Nie każdy ma zamiar i potrzebę rzucać się od razu na najnowszego Sida czy Foksa w cenie roweru, o który się pyta ;) Choć rzeczywiście za jakiś czas może być z tym problem i pozostaną tylko używki, to IMHO nie ma sensu z góry traktować każdego jako potencjalnego maniaka-entuzjastę, który od razu zacznie modyfikować swój rower częściami z wyższej półki.

Nie można nabyć starszego widelca dedykowanego pod koła 27,5" , zanim się coś napisze wypadało by pomyśleć  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już problem tych co się bezmyślnie połaszczyli na większe koło wedle nowej mody. Rzeczywiście 27.5" bez taperu = problem, albo widelce pokroju xcr/xcm czy ten RST z Meridy...

Ci o których piszę w drugiej części swojej wypowiedzi i tak pewnie będą zadowoleni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli problemy innych w wyegzekwowaniu obowiazków gwarancyjnych od firmy Kross Cię nie odstraszyły możesz brac krossa w sumie to nie jest najgorszy amor ale jak znajdziesz kupca na niego to śmiało wymieniaj na inny chyba że Ci podpasuje jego praca bo to są indywidualne preferencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar koła byście proponowali na wzrost ok 179-180 cm noga niecale 80? Bo pojawił się pomysł kupna authora instincta 27,5 2014 tylko z wymienioną ramą z egoista 2014. Jaka jest różnica w tych dwóch ramach poza kolorystyką? Będzie inna pozycja na takim instincie z ramą od egoista? Opłaca się wg Was taka zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew panującej ostatnio modzie rozmiaru kół nie dobiera się do wzrostu, a wg zastosowania roweru. Do wzrostu dobierasz wielkość ramy. Po prostu w MTB producenci "odkryli koło na nowo" i nagle mamy dwie nowe wielkości, jedna "lepsza bo większa" a druga "jeszcze lepsza bo mniejsza ale jednak większa" i trwa wdrażanie tychże standardów.

Niestety niektórzy traktują to jak jakieś prawdy objawione i nagle wszystko mniejsze już się nie nadaje do jazdy, a człowiek byle dorósł do tych mizernych 180cm to "wygląda śmiesznie na takich kołach" choć przez dziesięciolecia nie wyglądał ;)

Tak czy siak wybierając ramę pod koła 27.5/29” z taperowaną główką zapewne przez najbliższe kilka lat będziesz miał spokojnie co w nią włożyć, aż rynek ponownie się nasyci i będzie trzeba wymyślić cos nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar koła byście proponowali na wzrost ok 179-180 cm noga niecale 80? Bo pojawił się pomysł kupna authora instincta 27,5 2014 tylko z wymienioną ramą z egoista 2014. Jaka jest różnica w tych dwóch ramach poza kolorystyką? Będzie inna pozycja na takim instincie z ramą od egoista? Opłaca się wg Was taka zmiana?

ramy tych autorów sa już z taperowana główka jeżeli chodzi o geometrię to nie moge znaleźć a co do rozmiaru koła to możesz się przymierzyć do 26" 275" i 29 w sklepie albo kumpla rowerze bądź od znajomego i będziesz mniej więcej wiedział jakie koło Ci odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Właśnie zacząłem rozglądać się za rowerkiem w tym budżecie. Zależy mi na sportowej geometrii, i dobrym amorku oraz na główce ramy, do której nabycie amortyzatora nie powinno sprawić problemu ;). Wzrost 186cm, waga 65-67kg ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś pod 29"? Czy lepiej zainwestować w coś 27,5". Właśnie problem w tym, że nie mogę się zdecydować. Aktualnie posiadam 26. Miałem okazję pojeździć na 29 i naprawdę mi się spodobał. Z kolei 27,5 no fakt, większe koło. Pozostaje tylko pytanie czy naprawdę odczuję różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...