Skocz do zawartości

[Bytom] Suchogórski labirynt "skalny", trasa XC


Kusch

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że cisza i nikt nie śmiga... Dobra - ruszać dupska! :D Może na ten labirynt jest trochę niebezpieczny w tą pogodę ale może pośmigamy po Segiecie? Też super miejscówka i można fajne trasy pośmigać.

Ktoś chętny? Zapodaję termin - może ktoś się dołączy na amatorskie kręcenie :)

 

TERMIN: DZIŚ (1 LUTY 2015)

GDZIE: SEGIET (Wjazd od strony DSD przy domkach)

GODZINA: 14:00

MAPA:

jDr9zhh.png

 

Dla tych co nie wychylają jeszcze spod kołdry podpowiem - jest przepiękna pogoda! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas76 relacja powiadasz... :D Nikomu się dupska nie chciało ruszyć a myślałem, że chociaż kogoś namówię.

Byłem o 14:00 ale oczywiście nikt inny się nie zjawił ;) Ogólnie machnąłem 20km fajnej trasy + troszkę wygłupów ala downhill też było :D

Nagrałem filmik w formie vloga - rowerowa część od 2:32 (ps. nie mam gopro :P)

http://youtu.be/BtqbXoIeGNs?list=UURE57Mh0pz0u5aFPW8M46sQ

Po Segiecie muszę stwierdzić, że bardzo przyjemnie się jeździ. Można trasy robić przeróżne. Nie polecam natomiast zapuszczać się w tereny "kanionu"/wykopaliska. Mimo agresywnego bieżnika jest tam niestety bardzo niebezpiecznie i ślizgałem się jak po lodzie.

Ogólnie trzeba rozruszać naszą grupę - następnym razem będę pisać trochę wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fajny filmik i fajna trasa

 

Suchogórski labirynt skalny i przylegajace do niego tzw. Doły Piekarskie (zespól przyrodniczo krajobrazowy) - świetne ścieżki do jazdy z których łatwo można przeskoczyć do rezerwatu Segiet i prościutko do dziury na dolomitach. Polecam. Wystarczy przeciąć tylko drogę nr 11 z Tarnowskich Gór do Bytomia i mamy fajny zjazd  prosto na sam dół. Po drodze jest dobra miejscówka z kilkoma hopami gdzie w lecie sporo chopców szaleje na motorach crosowych. Teren super do jazdy ale polecam w okresie suchym bo błoto tam bywa nieprzeciętne. drugi minus to to że jak zjedziemy na sam dół wyrobiska to czeka nas podejscie z powrotem na nogach. Wjechać nie da rady.

 

Tak w ogóle to jestem tu nowy, to mój pierwszy post.

Chętnie pokręce w tych rejonach ( mieszkam Bytom-Stroszek) będe obserwował co się dzieje w tej części forum. Jeśli ktoś chętny na wspólną rajze to chętnie wyskocze. Rejony Segietu i Dolomitów zjeżdżone mam w zdłuż i w szerz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...