Skocz do zawartości

[gps] jaki wybrać?


Hator83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapytam jeszcze raz, poprzednio niestety źle zamieściłem posta. Chciałbym kupić sobie nawigację na rower, ale taką która nadałaby się także do biegania, miała krokomierz i inne bajery ;) Macie jakieś doświadczenia? Z tego co na razie wyszukałem to najlepiej prezentuje się ######va+ firmy Rikaline. Oni wogóle się chyba specjalizują w nawigacji sportowej. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie jest ci konieczne IPX6 - bo tak naprawdę to o kant zada to można rozbić, bo na dłuższą metę w deszczu urządzenie i tak zamoknie - powinno mieć IPX7 lub 8.

A bełkot marketingowy o "W zestawie bezpłatny dostęp do map TOPO Polski w skali 1:10 000" rozumiemy przez wejdź na Geoportal i ściągnij sobie mapę (nie wszystkie mapy są aktualne i nie wszystkie kolorowe, nie wszędzie dobrze siedzą na koordynantach GPS bo nie pod nie były robione) a mapy ze szlakami trzeba ściągnąć sobie z serwisów udostępniających pliki (pirackie) lub zapłacić za nie w wydawnictwie (np. Plan).

Zapis "do 15 godzin pracy" nie mówi nic - z włączonym ekranem i podświetleniem obstawiam na 5-6 :).

 

To wszystkie wymagania nawigacji spełniają telefony posiadające GPS i Symbiana, Androida, Windows... A cały opis z aukcji i reklamy to zwykłe naciągniecie klienta na wydanie 900 pln więcej niż to jest konieczne do uzyskania tego samego efektu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

O ile nie jest ci konieczne IPX6 - bo tak naprawdę to o kant zada to można rozbić, bo na dłuższą metę w deszczu urządzenie i tak zamoknie - powinno mieć IPX7 lub 8.

A bełkot marketingowy o "W zestawie bezpłatny dostęp do map TOPO Polski w skali 1:10 000" rozumiemy przez wejdź na Geoportal i ściągnij sobie mapę (nie wszystkie mapy są aktualne i nie wszystkie kolorowe, nie wszędzie dobrze siedzą na koordynantach GPS bo nie pod nie były robione) a mapy ze szlakami trzeba ściągnąć sobie z serwisów udostępniających pliki (pirackie) lub zapłacić za nie w wydawnictwie (np. Plan).

Zapis "do 15 godzin pracy" nie mówi nic - z włączonym ekranem i podświetleniem obstawiam na 5-6 :).

 

To wszystkie wymagania nawigacji spełniają telefony posiadające GPS i Symbiana, Androida, Windows... A cały opis z aukcji i reklamy to zwykłe naciągniecie klienta na wydanie 900 pln więcej niż to jest konieczne do uzyskania tego samego efektu :).

Producent mówi o dostępie do bezpłatnych map przez serwer ComGPS.com, więc nie chodzi o mapy pirackie :) A jeżeli chodzi o aktualność, to w przypadku map topograficznych chyba niewiele się zmienia... :)

No i do telefonów raczej nie podłączę czujników ANT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam GPS'y Garmina jedyna słuszna marka. Sam używam Colorado 300 jest to raczej nawigacja do łażenia po lesie ale o taką mi chodziło ;) Są modele jak np. EDGE 605, EDGE 705 i EDGE 800, które są typowo rowerowymi GPS'ami mają wszystkie funkcje większości liczników rowerowych a dodatkowo posiadają nawigację. Za pomocą programu MapSource można projektować trasy, sprawdzać ślady, swoje wyniki itp. Super sprzęt a dodatkowo można go spakować w plecak na pieszą wędrówkę ;) W necie sporo znajdziesz testów, fotek itp. albo jak już wcześniej pisałem ;) zapraszam na forum www.garniak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...