Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuję zakup roweru trekkingowego Kross Trans Alp.

Nie wiem jednak jaki rozmiar ramy wybrać?

Według obliczeń powinnam mieć 18,ale takiego rozmiaru jak na złość nie ma.

Szukając informacji po necie wszędzie i tak są obliczenia dla mężczyzn a dla kobiet nie ma.

 

Mam 168 cm wzrostu i proszę napiszcie jaką ramę wybrać 17 czy 19?Rower będę zamawiać przez internet ,więc tym bardziej nie chciałabym popełnić błędu.

Z góry dzięki za odpowiedź:-)

 

Pozdrawiam

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje nowy rower, więc stary oddaje bratu.

Brat ma 186cm wzrostu, i jeździ bardziej rekreacyjnie, więc rama z mojego kellysa (17,5") bedzie dla niego zdecydowanie za mała.

Zamierzam mu kupić coś takiego: http://allegro.pl/item1153826925_rama_kross_level_a6_rock_shox_dart2_gratisy.html

Czy rama 21,5" będzie dla niego dobra? (kupuje z amorem, ponieważ stary ma tylko 80mm skoku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z doborem rozmiaru ramy, aktualnie mam Sign DS 17, mam go od 2 tygodni.

Nastawiam się głównie na Freeride i trochę Dirtu.

 

Mój wzrost to 185

długość nogi 87

 

I tu jest właśnie mój problem, na 17 czuje się trochę dziwnie ale nie wiem czy jest to spowodowane rozmiarem czy geometria ramy, zastanawiam się nad ramą 15 ale czy na mój wzrost będzie odpowiednia ?? Niestety nie mam jej gdzie przymierzyć.

 

Pozdrawiam

 

Prosił bym o szybką odpowiedz na powyższe pytanie.

Edytowane przez IeNCe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Mój wzrost to 176cm, a waga 70 kg. Prawdopodobnie ciągle rosnę. No i spodobał mi się rower MTB : http://allegro.pl/item1166798684_cube_reaction_rx_600zl_taniej_20.html ale jest on dostępny tylko w rozmiarze 20". Co zrobić? Sądzicie, że będzie dobry? Czy będzie mi się fatalnie jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Chciałbym kupić sobie 29er a dokładnie orbea lanza 29. Mam problem z doborem ramy.

Posiadam 185-186 cm wzrostu a przekrok to 87 cm.Wydaje mi się, że 18 była by dla mnie dobra.

Kontaktowałem się z dystrybutorem w Polsce i tam doradzono mi ramę 20.

Wydaje mi się, że będzie to troche za wysoka ram jak dla mnie tzn. mogę sobie uszkodzić przyrodzenie, ponieważ w przekroku ma ona 83,9 cm.

Poniżej zamieszczam link z geometrią ramy

Mój odnośnik

Może miał ktoś przyjemność jeździć na tej ramie lub ją przymierzać. Prosze o radę.

Edytowane przez samotnikuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z doborem ramy w rowerze crossowym (Unibike Viper/Zethos) - wg. sprzedawcy oba rozmiary (19 i 21) beda pasowac na moje 182cm wzrostu i dl. nogi mierzonej bez butow 84cm. Przy czym sklanial sie bardziej do 21

 

Rowery maja w przekroku (mniej wiecej polowa odleglosci miedzy widelcem a rura podsiodlowa) 81cm-19" i 83,5cm-21".

Typ jazdy: miejski/szosa/drogi szutrowe

 

Jezeli chodzi o wysokosc ramy, wiekszosc z was pewnie zaproponowalaby bez zastanowienia 19'. Jak wyglada sprawa z dlugoscia? Pozycja nie bedzie zbyt wyprostowana?

Edytowane przez maarten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. z moich obliczeń wychodzi mi rama 19" (mam 180 cm wzrostu i 85 cm od podłogi do krocza) , tylko teraz problem bo zamierzam kupić Kross-a a6 a przy nim dostępne ramy to 18" albo 20 " , więc którą wybrać ? a raczej nie będę mógł wypróbować bo będę kupował przez neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka prośba mam 186 cm i długość od ziemi "po same kule " to 83 cm i chcę kupić ten rower i nie wiem czy rozmiar będzie dobry http://allegro.pl/kross-hexagon-v3-nowiutki-rama-19-i1218788694.html ??

Z tego co jest na pierwszej stronie tego tematu to był by ok ale wolę dopytać .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Giant xtc850 M obecna rama] chciałbym kupić większą ramę Mam 190 wzrostu jak kupię tą ramę za 1200 zł http://allegro.pl/rama-xtc-fr-rozmiar-l-srebrna-i1213387480.html na cene alegro nie patrzcie to co będzie do wymiany jeszcze gdyby nie pasowało? i proszę przeliczyć koszty. Jestem nowy i się nie znam. Rower XTC 850 biały cały jest z niebieskimi napisami. Proszę o szybka fachową odpowiedź i czy do mojego wzrostu ta L pasuje? czy za mała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,obecnie posiadam rame 21" i jest w sam raz,chce kupic krossa hexagon v2 i byłem zdedycodowany juz na ten sam rozmiar ramy ale rozmiarówka podana na stronie krossa zrobiła mi mętlik w głowie.Dlatego prosze o rade czy dla mnie 182 cm wzrostu rama 21" bedzie dobra.

 

Aha,długosc od ziemi do krocza 89cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szosę i utwardzone ścieżki w sam raz dla ciebie będzie 21 cali, zresztą w szosówkach jest tendencja kupowania większych ram, po prostu nie potrzeba tak dużej zwrotności jak w górach.

 

Powiedzialbym ze wrecz odwrotnie - szosowcy maja fisia na punkcie zbijania masy, a nie ma tanszej metody na pare gram w dol niz rama mniejsza o romiar (koszt: 0 PLN;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...