Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Czy rower w rozmiarze 17" ma faktycznie takie wymiary jak podaje sprzedawca z allegro? Chodzi mi głównie o wysokość ramy mierząc pionowo przez oś suportu.

 

9495635600_1428385739_thumb.jpg

 

Nie brakuje Wam długości sztycy? Możecie wstawić jakieś foto swojego roweru?

 

Ja mam 172cm wzrostu i nogę 78cm. Zastanawiam się między 17 i 19 cali.

 

Tu nie ma kolego co sie zastanawiać, 17 bedzie najodpowiedniejsza, na 19 dotykał byś ramy klejnotami ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam Czy rama Big nine 40md w rozmiarze 17 będzie odpowiednia dla mnie? Wzrost 182cm zastosowanie maraton
17" ma 600mm długości górną rurę a 19" 620 mm więc jak masz nogę ok 85 cm i wolisz pozycję bardziej aerodynamiczną to zdecydowanie bierz 19". Na 17" pozycje będzie miał bardziej wyprostowaną a co wymiarów producenci lubią zawyżać czasami wymiary swoich rowerów. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam spory problem z doborem rozmiaru ramy roweru trekkingowego.

Mam 194cm wzrostu

długość nogi do kroku 86cm

waga 82kg

rozmiar stopy 47-48 

 

Wg. wskaźników które znalazłem w internecie rozmiar wychodzi mi równe 21.5"

 

Bardzo chciałem kupić sobie Lazaro Senatore V3 21", jednak byłem w 3 sklepach rowerowych i we wszystkich doradzano mi ramę XL do moich wymiarów (22-23").

 

Problem w tym, że lepsze rowery z ramą 22" są cholernie drogie a do tego jest ich bardzo niewiele.

 

Co radzicie?

21 czy 22"?

 

Jestem już dość zdesperowany i zależałoby mi na odpowiedzi kogoś, kto zna się na rzeczy i upewni mnie w podjęciu właściwej dezycji.

 

Będę cholernie wdzięczny za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wzrost: 185 cm / noga 86 cm / waga 80 kg
Ze względu na długość nogi proponuje 19", na wzrost dobra by był 21" ale może górna rura być troszkę za blisko twoich klejnotów. Jeżeli planujesz jazdę w trudniejszym terenie (lasy,górki) to bierz 19" jeśli będziesz śmigać po asfaltach i polnych drogach to możesz brać 21"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być na styk jeżeli chodzi odległóść górnej rury a twoje klejnoty :whistling: Ja jeżdżę na crossie w rozmiarze 21" ze wzrostem 180 cm i noga 85 cm i mam luzu ok 1,5 - 2 cm. Polecałbym sie najpierw przymierzyć

 

No i jest na styk, troszkę trzeba będzie uważać na klejnoty, ale jestem zadowolony. Ustawiłem odpowiednio siodełko i pozycja jest wg mnie bardzo dobra. Wydaje mi się, że jest wygodniej niż w górskim 19", którym śmigałem do tej pory. Przejechałem 50 km nawet nie wiem kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...