Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.lazaro-bike.pl/Galeria/GetImage/2979?originalSize=true

Z tego obrazka wychodzi, że na ramie 21 nie będę dał rady zejść z siodła bez zeskoku z niego  (83 rama + iles tam siodełko, a ja mam 85).

 

To chyba źle?

 

Czyli przy moim wzroście rama 21 to szybka jazda, ale męcząca, a na 19 wygodna, ale wolna?

Edytowane przez Maniek512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego obrazka wychodzi, że na ramie 21 nie będę dał rady zejść z siodła bez zeskoku z niego  (83 rama + iles tam siodełko, a ja mam 85)
wysokość górnej rury podawana jest po to abyś klejnotów sobie nie poobijał. Jak masz problemy z przełożeniem nogi przez rower to szukaj lepiej crossa z damską ramą. Dl aosoby lekko wysportowanej to nie sprawia żadnego problemu.

 

Czyli przy moim wzroście rama 21 to szybka jazda, ale męcząca, a na 19 wygodna, ale wolna?
Tak, przy rozmiarze 21" pozycja bardziej aerodynamiczna (sportowa). Na 19" będziesz bardziej wyprostowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli szukasz crossa do sportowej jazdy bierz 21( będziesz na nim wyciągnięty), jeśli ma służyć do rekreacji bierz 19".
Przy 19" ta rama ma 620 mm długości (czyli tyle, co przeciętna L w MTB, a nie w crossie). Nie najmniejszego sensu jeszcze większe wyciąganie sylwetki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jednak dojdzie w piątek, wiec po zawodach ze zmianą ramy, bo została 21.
Dostałem email, że zamówienie zostało skompletowane i jutro wysyłka.
O dziwo, bo jak zapytałem czy dojdzie do piątku to napisali, że nie bigsmile.gif

Po czym poznać, że 21 cali to za duża rama? Jestem kompletnym żółtodziobem w kwestii rowerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym, czy będzie Ci wygodnie. Obawiam się, że będziesz miał klejnoty przytulone do ramy i będziesz zbyt wyciągnięty.

 

Im więcej się uczę o geometrii, tym bardziej dochodzę do wniosku, że w wypadku Maestro/Lazaro nawet przy wzroście ~180 cm rama 17" ma sens, jeśli mówimy o jeździe rekreacyjnej (i terenowej. 19" ma ogon dł. 455 mm, czyli bardzo długi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie wiem co robić - kupiłem Northeca Caledona na ramie 19, mam 1,73 i sprzedawca z Northeca sugerował, że mój wzrost jest na granicy 17 i 19 i obie ramy będą w porządku. Jako, ze do tej pory jeździłem na MTBku 26er 19" to górna rura Caledona 17tki wydawała mi się przykrótka (raz miałem okazję się przejechać), a pozycja nazbyt wyprostowana, choć to może błędna odczucie po przesiadce z ciut za dużego MTBka.. Teraz czytam na forum, ze kolega o wzroście 1,78 wziął 17tke i twierdzi że większa byłaby za duża. Zastanawiam się czy znowu nie wziąłem za dużej ramy, a pozycja w crossie z natury powinna być bardziej wyprostowana?...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiam się czy znowu nie wziąłem za dużej ramy, a pozycja w crossie z natury powinna być bardziej wyprostowana?...
Tak, cross to rower rekreacyjny a mtb sportowy więc i pozycje na nim są odmienne choć w przypadku crossa sa osoby które szukają z dłuższa ramą aby mieć pozycję jak na mtb. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisałem wcześniej że wymieniam z 21" na 19" coś mnie podkusiło i pojechałem do dużego dealera KROSA w mym mieście. Zobaczył mnie na nim i powiedział że 19" odpada za mała a 21" w sam raz  :thumbsup: pozycja za kierownicą ok siodło wyciągnięte na 10cm,  kiera odchylona o 30stopni , a wrażenia z jazy zaje........ wniosek nie zawsze sprawdzają się tabelki i matematyka. Zostałem więc przy 21" pozdrawiam  :woot:

Edytowane przez pietrekth7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozważam zakup Radon Scart 5.0 z tej strony: http://www.bike-discount.de/en/buy/radon-scart-5.0-239166 rama 56 cm

czy ktoś może mierzył tą ramę? Mam 189 wzrostu i noge ok 86 cm. Ostatnio w sklepie sprawdzałem Meridę Crossway 100 rama 55 cm http://www.rowerymerida.pl/produkt897/crossway-100-rower-merida.html i czułem się na nim całkiem dobrze.

Pozdrawiam,

Szymon

 

Edytowane przez pangniewu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z doborem ramy.

Wzrost 162 cm, długość nogi około 70 cm. Na pewno nie urosnę więcej.

Z kalkulatorów wszelakiej maści wynika, że rama 17 będzie ok. Przymierzałem się do Kands Alfa City 17' i wyglada to mniej więcej tak, że siodło mam praktycznie w najniższym położeniu. Czy tak jest prawidłowo?

Przejechałem się kawałek i mam wrażenie nie panowania do końca nad rowerem (chociaż jechało się fajnie - lekko). Czy przyczną może być że rama (bądź koła 28') za duża, czy też fakt że na rowerze nie jeździłem dobrch kilkanaście lat.

Czy raczej z moim wzrostem powinienem pogodzić się z jazdą na rowerze z damską ramą.

Pomóżcie, bo pogoda ładna, córka czeka na wspólny wypad rowerem, a ja na razie rowery tylko ogladam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...