Skocz do zawartości

[GPS] Aplikacje rowerowe na androida, symbiana i inne


Hary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A ma ktoś może zapisane swoje ślady dla trekbuddy z szlaków rowerowych w górach lub innych wartych odwiedzenia?

 

Poszperaj po necie. Na ten przykład masz http://www.solar.blurp.org/galeria_rowerowa.html. Zdjęcia, opisy, mapy (nie zawsze), ślady GPX (przy najstarszych wycieczkach nie ma). Po opisie wycieczki wiesz czego się spodziewać. GPX zapodajesz do TB (folder Track-GPX) i możesz śmigać. Jakbyś zaś gdzieś znalazł ślady, lub sam sobie przygotował, w formacie google (kml) to na tej stronie możesz sobie zamienić na GPX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na główne pytanie - używam aplikacji Endomondo i jestem bardzo zadowolony. Zastanawiam się nad zakupem wersji pro : )

 

Poczekaj na promocję. Ja w zeszłym roku kupiłem za 99groszy :P. W zasadzie jedyną zaletą PRO jest brak reklam, niestety endomondo zrobiło jeszcze premium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki. A znasz jeszcze jakieś?

 

Tracków niewiele, ale wycieczki i zdjęcia mega: http://www.enduroriderz.pl/

 

Widzę, że w 2013 pojawiła się mapa, choć póki co ino jedna wycieczka z nią - http://www.onthebike.com/ klikasz nią, przenosi Cię na cycloserver, klikasz ikonkę na lewo od GPS i pojawiają się m.in. opcje eksportu tracka.

 

Na  http://www.bikemap.net/en/ każdy ślad da się wyeksportować. Poszukaj po interesujących Cię okolicach.

 

Niestety brak tracków, ale relacje fajne: http://bodziek.bikestats.pl/

 

No i szperaj po stronkach, linkach od nich itd. Nigdy nie wiadomo na jaką fajną się trafi, a GPS teraz coraz popularniejszy to i tracków będzie coraz więcej się pojawiać. Na bikestats.pl również ludziska tracki wrzucają.

 

EDZIA:

 

Jeszcze przed chwilą wpadłem na http://ridewithgps.com/users/62369 - każda trasa ma opcję eksportu do tracka.

 

EDZIA2: Wątek o bazach tracków: http://www.forumrowerowe.org/topic/136976-gps-baza-tras-rowerowych-w-polsce-ze-%C5%9Bladami-gpx/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukałem na forum ale znalazłem tylko szczątkowe informacje na ten temat.

Wybieram się w trasę (Polska, Czechy i Słowacja).
Poszukuję aplikacji do nawigowania po ścieżce z pliku GPX  (na androida).

Plik GPX już wiem jak sobie stworzyć ale nie wiem jaka aplikacja po wgraniu pliku gpx będzie mnie prowadzić po tej ścieżce.
Zależy mi żeby była prosta w obsłudze i co najważniejsze... korzystała z map offline (wiadomo że zbankrutowałbym za granicą z transferem danych).  Najlepiej gdyby dało się wykorzystać mapy google  (bo od jakiegoś czasu da się je nagrać do telefonu i korzystać z nich w trybie offline).
Próbowałem Lokus... ale nie wiem czy tam się w ogóle da nawigować po gpx.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapoznaję się teraz z lokusem ale...
mapę ściąga mi juz 2 dzień i co 5 minut przerywa. Musze ręcznie wznawiać ściąganie.  Ściągnie kilka (kilkanaście) płytek i przestaje ściągać (mam dobre łącze i dużo wolnego miejsca na karcie w telefonie).

Tym samym pytanie.
Czy na internecie można znaleźć konkretną mapę, zrobić sobie wycinek, ściągnąć ją na komputer a potem wrzucić do telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym też mam problem. Gdy próbuje ściągnąć mapę to wywala jakiś błąd. Ja robię tak: ładuję plik .gpx i na wifi oglądam ta trasę i wtedy ściąga się ten fragment który potrzebuje. Później w trasie mam ta część mapy która mnie interesuje. Gorzej jak bym potrzebował dużego fragmentu mapy, byłoby to trochę czasochłonne.

 

Wysłane z mojego GT-S5660

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wybieram się w dłuższą trasę (na około tatr - jakieś 600 km) i potrzebuję większy fragment mapy Polski, Czech i Słowacji.
Nie byłoby problemu, gdybym tylko w Polsce jechał. Mam 2,5 gb pakiet danych więc w kraju mogę sobie włączać co chwila internet i na bieżąco sprawdzać mapę ale za granicą... wiadomo... wydać 10 tyś na internet za granicą nie jest problemem.
Dlatego szukam map Czech i Słowacji żeby ściągnąć je sobie na komputer a potem wgrać na komórkę.

Dlatego pytam, czy da się to zrobić bo przez Lokusa potrwa to kilka miesięcy przy tym transferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przez PC http://mobac.sourceforge.net/index.html Wybieramy rodzaj mapy (OpenStreet lub Google) zaznaczamy interesujący fragment mapy, ilość przybliżenia. Ściągamy (wiadomo im większe przybliżenie tym rozmiar większy) następnie pobrany plik wrzucamy do telefonu (sdcard/locus/maps). Wchodzimy w app Locus wybieramy z opcji naszą mapę. Bardzo dobre rozwiązanie bez kosztów oraz ilości pobranych kafelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wybieram się w dłuższą trasę (na około tatr - jakieś 600 km) i potrzebuję większy fragment mapy Polski, Czech i Słowacji.

 

Nie byłoby problemu, gdybym tylko w Polsce jechał. Mam 2,5 gb pakiet danych więc w kraju mogę sobie włączać co chwila internet i na bieżąco sprawdzać mapę ale za granicą... wiadomo... wydać 10 tyś na internet za granicą nie jest problemem.

 

Dlatego szukam map Czech i Słowacji żeby ściągnąć je sobie na komputer a potem wgrać na komórkę.

 

 

Dlatego pytam, czy da się to zrobić bo przez Lokusa potrwa to kilka miesięcy przy tym transferze.

 

Jeżeli te wyżej wymienione regiony to tylko Mobac do tworzenia map offline. Plus mały tuning Mobaca do ściągnięcia map z SHO Cart lub MTB CR.

 

Wysyłane z mojego Pentagram Monster za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat. wcześniej używałem endomondo na nokii e52 i nawet fajnie to latało a wczoraj przesiadłem się na lumie 620 z WP8 i zainstalowałem wersję 8.2.0.0. i ni cholery nie da się usunąć treningów z historii. Jest jakaś metoda na usuwanie historii? bo jak wczoraj się bawiłem apką to ładował mi na stronę wszystko co wystartowałem i zaraz zatrzymałem. i o ile ze strony endo juz powywalałem "śmieci" o tyle historia dalej zalega w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet po wylogowaniu z akpi na telefonie i ponownym logowaniu ? Powinna nastapic ponowna synchronizacja. Jak sie wylogujesz, to zaloguj na kompie i sprawdz, czy nie ma smieci jakis nowych. Kiedys mialem podobnie odinstalowanie, ustawienia na kompie i dopiero ponowna instalacja rozwiazaly problem.

 

Wysłane z mojego Milestone

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oprócz Endomondo używam nawigacji Sygic (chyba najlepsza nawi na andro), z racji tego że można sobie wgrać mapy i używać offline jak nie jesteśmy w zasięgu sieci. Apki można odpalić nawet dwie na raz i się nic nie zawiesza. Zawsze mamy alternatywę jak udajemy się w nieznany teren, a nie chcemy wracać tą samą trasą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Strava - bardzo dobra apka i strona, rywalizowanie na oodjazdach i zdobywanie tytułów King of the Mountain bardzo motywuje. Do tego różne eventy (przejedź x km w y dni, kluby. Ogólnie apka nastawiona dla osób podchodzących do jazdy poważnie, a nie dla jazdy spacerkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z lokusem...
właczyłem sobie nawigację, program obliczył trasę, przejechałem ją i wyłączyłem lokusa.
teraz za każdym razem jak startuje lokusa to ...  ta trasa jest nadal widoczna i ni chu chu nie wiem jak ją usunąć.

Gdzie jest "klik" żeby usunąć trasę przejazdu z nawigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam endomondo, ale ostatnio zaczyna mnie denerwować... Przeważnie łapało fixa tak z minutę, ale ostatnio to najpierw w ogóle nie chce złapać, a jak już złapie to mi zapisuje tylko szczątkowe części trasy, bo strasznie gubi sygnał :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...