Skocz do zawartości

[9219g] Menda FLX carbon by piotrulek84


piotrulek84

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś nawet przejeżdżałem przez Biskupice ale leciałem do domciu, bo na 14:00 do pracy. Rower zjeżdża jak na sztywniaka ok, ze zwrotnością jest tak sobie. Nawet dawałem radę lądować na dole przed większością fulli, do dnia buby, bo po glebie jakiś taki asekuracyjny się zrobiłem... 8 fulli i sztywniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://canalsportowy.pl/kierownica-prosta-ec70-xc-5st-580mm-31-8mm.html hm? Cena ok, odchudzona zbyt nie jest więc powinna starczyć na trochę dłużej niż sezon. Dożywotnia gwara :)

 

Ew. Syntace duraflite, ale już wykracza poza budżet: http://cult-bikes.com/SyntaceKierowniceMTBos.htm

Edytowane przez miskov17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz. Jest w tym sklepie również EC90 w nienajgorszej cenie, ale 560mm. Za szeroki nie jestem i kiedyś nawet się przymierzałem do tego rozmiaru. Można by trochę bardziej odważnie kłaść się przy drzewach... Warto się zastanowić, zadzwonić. Jedną z opcji jest New Ultimate 106g carbon. Mówisz, że taka waga to już sztywność oraz trwałość odpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz. Jest w tym sklepie również EC90 w nienajgorszej cenie, ale 560mm. Za szeroki nie jestem i kiedyś nawet się przymierzałem do tego rozmiaru. Można by trochę bardziej odważnie kłaść się przy drzewach... Warto się zastanowić, zadzwonić. Jedną z opcji jest New Ultimate 106g carbon. Mówisz, że taka waga to już sztywność oraz trwałość odpada?

Nie przesadzaj z drzewami :) Z szerokością 730 bardzo rzadko mam problem z drzewami . Aczkolwiek jedno złamałem, ale było cieniutkie, z 10 cm :)

No i trzymam kciuki za projekt Enduraka :) Jak złożysz to wpadaj w moje rejony ( Jeseniki ) pokażę wypasione miejscówki :)

 

Meridka całkiem fajna, 13 kg dla mnie to piórko ( mój 17 waży), a co dopiero poniżej 10kg :P

Pozdrooooo!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tego Enduraka... No chciałbym... Jako drugi sprzęt na wypady w góry bardzo by się przydał. A z aktualności - właśnie przypomniałem sobie, że przykleiłem chwyty KCNC na lakier do paznokci, bo się kręciły :icon_lol: Już przerobiłem nożyk na półokrągły, bo jutro wysyłają do mnie Easton EC90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień dla niektórych pechowy warto by się pomodlić. Niestety to nie ja. A chętnie pojezdziłbym po Jurze. Kilka wrażeń odnośnie nowej kierownicy. Nie czuję magicznego tłumienia drgań w przeciwieństwie do ramy. Sztywność na świetnym poziomie. Szerokość 560mm pasuje mi jak najbardziej. Waga - miało być 99g i co prawda nie ważyłem jej na wadze o dokładności do 1g, ale sklepowa, która mnie jeszcze nie zawiodła (dokładność do 5g) wskazała 125g. To tyle co EC70, ale niech będzie, że dzięki temu będzie bardziej trwała. Kierownicy nie montowałem na pastę do karbonu; z początku trochę zgrzytała ale juz jest ok. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Jutro przyklejam chwyty :rolleyes: Proszę, oto świerze fotki:

https://picasaweb.google.com/111157767574998738868/7Sierpnia2011#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do wymiany koła i pół kilo zrzucisz jak nic. :) Rower bardzo fajny.

Ja po używaniu 3 kierownic karbonowych też nie zauważyłem ich magicznych właściwości tłumiących mimo wielu chwalebnych opinii, sądzę że odnosiły się one do sztywniaka/szosy.

 

I foto jest świeże, a nie "świerze"! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stwierdził 1415Chris sl9 gold można porównać z łańcuchem xtr. Jeżeli odbiega znacząco od niego pod względem trwałości to odpada. Dla samego wyglądu nie warto dopłacać 70zl. Mam w tej chwili 109 ogniw i łańcuch jest troszkę długi. Śmiało mogę wyrzucić 2 ogniwa, co da wynik 267g, więc jeśli zdecydowałbym sie na KMC, oszczędność wyniosła by 19g. Chyba nie warto. Nie wiem, czy mogę zdecydować się na Campa C9; ponieważ moja kaseta ma przejechane ok 5kkm obawiam się o pracę kompletu. Do wymiany łańcucha zostało jeszcze ok 1000km więc trochę czasu zostało na podjęcie decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Są nowe koła. Bikestacja dała dość dobrą cenę więc wziąłem u nich mimo złej opini o zaplataniu. Upomniałem się o zadbanie o solidną robotę. Czy zadziałało - zobaczymy :) Kierownica teraz to Easton EC90. Miało być 99g a waży 125g. Łańcuch skrócony o 2 ogniwa. Dętki zmienione na 130g bo trwałość 100g jest beznadziejna.

Brake (Front): (Hamulec przedni) Formula RX 243g, tarcza 160mm 99g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Formula RX 256g, tarcza 160mm 100g, adapter IS/PM 27g

Cables: (Pancerze i linki) Jagwire L3 87g

Cassette: (Kaseta) Shimano XTR 11-32 224g

Chain: (łańcuch) Shimano CN-HG7701 107links+Sram Link 267g

Crankset: (Korby) Shimano XT FC-M770 44/32/22 175mm 853g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Shimano XT FD-M770 152g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano XT RD-M772 Shadow 227g

Fork: (Widelec) Manitou R7 MRD Absolute 100 1518g

Frame: (Rama) Merida FLX carbon 18 1236g

Handlebar: (Kierownica) Easton EC90 31,6/560 125g

Handlebar Tape: (Owijka) KCNC Eva Form 11g

Headset: (Stery) FSA ZS3 tuned 55g

Pedals: (Pedały) Crank Brothers EegBeaters C 294g

Seat: (Siodło) Selle Italia SLR TT 145g

Seatpost: (Sztyca) KCNC pro lite 8000 31,6/400 165g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Merida 23g

Shifters: (Manetki) Shimano XT SL-M770 rapidfire bez monitorków 225g

Skewers: (Zaciski koł) Corratec 44g

Starnut: (Gwiazdka) 15g

Stem: (Mostek) Ritchey WCS 31,8/120 120g

Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Rocket Ron Evo 2,1 420g

Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Racing Ralph Evo 2,1 460g

Top Cap: (Top cap) FSA 15g

Tubes: (Dętki) Schwalbe xx light 130g+130g

Wheels: (Koła) 1553g

Wheel Front: (Koło przednie)

-Hub: (Piasta) Novatec 711 32h

-Rim: (Obręcz) Dt Swiss XR400

-Spokes: (Szprychy) Sapim D-light

-Nipples: (Nyple) Sapim polyax

-Rim tape: (Opaska)

Wheel Rear: (Koło tylne)

-Hub: (Piasta) Novatec 712 32h

-Rim: (Obręcz) Dt Swiss XR400

-Spokes: (Szprychy) Sapim D-light

-Nipples: (Nyple) Sapim polyax

-Rim tape: (Opaska)

 

Aktualna waga to 9219g :)

 

Dzisiejsze fotki:

https://picasaweb.google.com/111157767574998738868/7Sierpnia2011#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze rowerek z mojego miasta ; )

przymierzalem sie do identycznych kol, ale waze prawie 80kg a nie chce prostowac kol co maraton dlatego jednak kupilem kolka xt

jak juz lajtowales to dlaczego nie ztr ? byloby pare gram mniej : )

 

az sie prosi o przerobienie na mleczko, ja zrobilem juz 1000km na mleczku i jest fajnie : )

 

lekki mostek ci sie trafil , moj wazy 125g przy tej samej dlugosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie mleczko tylko nie mogę się zabrać. Jakieś 130g jest do wywalczenia. Tylko czy te opony nie będą za bardzo podziurawione? Koła wyszły mnie jakieś 920zl dlatego nie będzie Alpine. Nie opłacało się skladać. Kilka takich mostków na forum już widziałem o podobnej wadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelnic sie pewnie uszczelnia, polecam mleczko no tubes,

ja uszczelnilem bez wiekszych problemow kendy karma ktore tez sa dosc papierowe

 

ale scianki boczne w schwalbe sa dosc cienkie

 

dlatego na sezon startowy zakupilem opony ust, fakt ciezkie, ale wymiana opony bezdetkowej w terenie to jest masakra

wiec wole sobie takich wrazen oszczedzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...