christophorus1 Napisano 6 Listopada 2010 Napisano 6 Listopada 2010 Przymierzam się do zmiany siodełka, które koniecznie ma być z otworem. Dobrze też, by pokrycie było ze skóry, bo te syntetyczne nie "oddychają" a może się mylę? Upatrzyłem sobie selle italia SLK Gel Flow. Czy ktoś z Was je użytkował? Da się na nim jeździć, czy jest mało wygodne? Może macie jakieś inne propozycje?
nieborak Napisano 6 Listopada 2010 Napisano 6 Listopada 2010 Mam je i jestem bardzo zadowolony. Czekałem miesiąc ale się opłacało Czasami pośladki bolą ale wystarczy się podnieść na chwilę i jest ok. Może kwestia ustawienia/posadzenia tyłka. W teren idealne, na asfalcie trochę gorzej ale też w porządku.
christophorus1 Napisano 7 Listopada 2010 Autor Napisano 7 Listopada 2010 nieborak dziękuję za opinię. Gdzieś widziałem, że ono ma szerokość 135 mm, czy też 138. Natomiast to co już zamówiłem - 140. Nie wiem czy to mała rozbieżność z niedokładności pomiaru, czy też chodzi o różne szerokości. Dla mnie 130 mm by wystarczyło, bo nie mam rozrośniętego tyłka Co do SLK są różne opinie, bo jedni twierdzą, że jest wygodniejsze od SLR, a inni mówią, że mniej wygodne od SLR. Jak wiadomo tyłek tyłkowi nierówny i pewnie wszystko to kwestia indywidualna. Trzeba to sprawdzić. Tyłek się będzie musiał przyzwyczaić, jeśli z komfortem będzie średnio.
nieborak Napisano 7 Listopada 2010 Napisano 7 Listopada 2010 Są dwie wersje, damska i męska Pierwsze moje wrażenie to deska, ale już po kilkudziesięciu kilometrach się przyzwyczaiłem.
christophorus1 Napisano 7 Listopada 2010 Autor Napisano 7 Listopada 2010 Są dwie wersje' date=' damska i męska[/quote']Zauważyłem, ale to co zamówiłem nie miało w opisie "lady", a nie dopytałem już gościa, czy to jest na pewno męskie. Cena była korzystna, tylko to chyba starszy model...
randolff Napisano 1 Grudnia 2010 Napisano 1 Grudnia 2010 Przy okazji mam pytanie do użytkowników tego siodła - jak jest z jego odpornością na wodę. Z tego co czytam jest wykonane ze skóry i czy w związku z tym nie "naciąga" wody?
nieborak Napisano 1 Grudnia 2010 Napisano 1 Grudnia 2010 Po deszczu nic się z nim nie dzieje poza farbowaniem. Mam czerwone więc lekko zafarbowało na boku na czarno od spodni. Ale pewnie da się to wyczyścić.
christophorus1 Napisano 1 Grudnia 2010 Autor Napisano 1 Grudnia 2010 Poza tym trzeba je konserwować. Bo wiadomo jak to jest ze skórą, kiedy sie o nią nie dba. Sądzę, że nacieranie mleczkiem do skóry uchroni je od pękania jak i wpływu wody.
typniepokorny Napisano 17 Grudnia 2010 Napisano 17 Grudnia 2010 SLK jest twarde ale bardzo dobrze tłumi drgania. Do 25km jeździłem w zwykłych spodniach bez wkładki i dało się wytrzymać, choć lepiej ją mieć. Przyzwyczaiłem się do niego i polecam.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.