Skocz do zawartości

[wycieczka] Berlin


Kaspro

Rekomendowane odpowiedzi

Na siłę nikogo nie będę ciągał jak ktoś chce to mamy wolne miejsce jedno, z rowerem.

Tak propos jeszcze ciekawych miejsc wczoraj oglądałem INDIANA JONES i akurat pokazy wali scenę palenia książek przez nazistów może jak się uda to odwiedzimy to miejsce, w Berlinie. Bebelplatz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak propos jeszcze ciekawych miejsc wczoraj oglądałem INDIANA JONES i akurat pokazy wali scenę palenia książek przez nazistów może jak się uda to odwiedzimy to miejsce, w Berlinie. Bebelplatz

Tiaaaa- i może jeszcze Indianę Jones spotkać? :icon_lol:

 

To kilkaset metrów od Bramy Brandenburskiej.

Ulica równoległa do Unter den Linden- przy Ambasadzie Rosyjskiej, na jej tyłach :)

 

Plac Bebela to kilkaset metrów od Bramy Brandenburskiej.

Ulica równoległa do Unter den Linden- przy Ambasadzie Rosyjskiej, na jej tyłach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cicho cicho bo negocjuje przyjazd WOJO :-) coś tam na uczelni mówi że musi ale może to odłoży i przyjedzie. A co do spotkania Indiego to jak najbardziej jest to możliwe bo niedaleko bramy jest muzeum figur woskowych Madame Tussauds. Kilka filmowych postaci tam jest. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy konkretnie jedziecie i na jak dlugo ? moze bym sie wybral z mala grupka do berlina bo mam niedaleko ;)

poczdam jest warty zobaczenia, las grunewald itp

QBALL- w rachubę w chodzi sobota- na miejscu planujemy być w godzinach 8:00-9:00 gdzieś na wschodnich peryferiach Berlina. Do centrum się nie będziemy wbijać, bo nie mamy aut z nalepkami stref wjazdu i parkowania.

Tutaj jest link do kilku objektów:

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=cgvpjfbifuomxulk

Jak widzisz Poczdam również wchodzi w rachubę :)

To wszystko co w centrum zaznaczone to pewnie 2-3 godzinki zejdzie, więc w zależności od pogody i Poczdam wchodzi w rachubę- mamy cały dzień.

Co do reszty czysty spontan- jak po drodze się natkniemy to i fragmentem Berliner Mauerweg pojechać można ( to szlak biegnący w miejscu byłego muru berlińskiego)

 

KASPRO- hak mam. Szykuj przyczepkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze zdążymy obejrzeć (sfotografować) budynek Stasi byłej Służby Bezpieczeństwa NRD a niedaleko jest Czerwony Ratusz Wznies. 1869, nazwa pochodzi od koloru fasady oraz cegły, z której został zbudowany, w czasie zimnej wojny siedziba władz Berlina wschodniego także czysty spontan jedyne w kebabowni u turka będzie. (czyt. dużo i treściwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jasne że cię przygarniemy, do wiosny daleko może nawet byśmy zorganizowali jakiś dłuższy pobyt, pobrykać nocą po Berlinie jakieś piffko wychylić i takie tam było by fajnie. Przypominam że nie wszystko jeszcze w Berlinie odkryte przed nami, stacji metra do zwiedzania w stylu "na rumuna" pozostało jeszcze troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...