Skocz do zawartości

Leader Fox Team !!


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Domowym sposobem udało mi się ustawić koło prosto względem ramy - pilnikiem pogłębiłem w odpowiednich miejsach haki, następnie montując koło ustawiłem je tak, aby było jak przed zderzeniem z drzewkiem :D

 

Postanowiłem, że poczekam ze zmianą ramy aż do momentu gdy tą dobiję...

Obejrzałem dziś ponownie spawy i nie widzę żeby coś pękło, a rama trzeszczy nadal.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty lepiej wkladaj kaski bo niewiadomo kiedy ramka zrobi "chrup" :D

Ale powiem Ci, że kumpel jeździł z nadpękniętą pod spawem główki ramką [bOPa] - troche bunny-hopów, manuali i mu nie pękła do końca chociaz pęknięcie było dość spore Oo. Wiec moze jak nie masz pęknieć to tak łatwo nie pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis sprawiłem sobie nowe oponki, Continental Escape 2.0" z czerwonym bokiem :)

 

przy okazji odchudziłem rower o dobry 1kg o ile nie wiecej, bo zgodnie razem z tatą uznalismy ze dwa Continentale sa lżejsze od jednej CST które miałem wczesniej, to w takim razie te CST wazyły ponad 1200g sztuka :eek: :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj ale przez psa prawie glebe zaliczyłem, bo zblizałem sie do zakretu w prawo i podleciał domnie pies, i skręcałem i patrzałem na tego psa, i zachaczyłem pedałem o krawężnik i spadłem z siodełka jakos i uderzyłem klatka piersiową o mocowanie mostka do rury sterowej, troche bolało, i gdyby nie ludzie wokół to bym chyba zabił tego psa, a wogóle to nie wiedziałem ze tam jest krawężnik, bo juz było ciemno i chyba za szybko skręciłem w ten zakręt :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...