Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

No to co, w takim razie jade do Lidla :icon_wink: . Tak na serio to mimo wszystko wolałbym kask moze jakiś firmowy, giro, met, limar... Tylko czy faktycznie istnieje duza roznica jakosciowa pomiędzy takimi kaskami, czy moze bardziej płacimy za np. Nowy model, nowe barwy, dodatkowa dziureczke tj otwór wentylacyjny?? Jak to z tym naprawdę jest??

 

Postów w temacie wiele, ale wygladaja one na zasadzie .... Fajny ten kask, tak fajny, mam taki,jeżdżę drugi sezon, daje radę itd itp ja chciałbym uzyskać odpowiedz która nie uzyskałem od pana w sklepie rowerowym, a liczyłem na konkretne rzeczowa odpowiedz,ale niestety, wiec liczę ze szanowne grono mnie oświeci i uswiadomi raz na zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask markowy i z Lidla muszą spełniać określone normy bezpieczeństwa - i to jest oczywiste. Lidl oferuje te same kaski zarówno w Polsce, jak i na wymagającycm rynku niemieckim (oczywiście także w innych krajach), więc kwestiami bezpieczeństwa produktu nie ma się co przejmować. Natomiast kaski markowe mogą być precyzyjniej wykończone (jak mówiła w jakimś wywiadzie Maja Włoszczowska - w jej koszulkach nawet jedna niteczka nie może odstawać) czy bardziej dopracowane pod względem ergonomii. Czy warto za to płacić dwa lub kilka razy więcej - to już musi ocenić nabywca... Kiedy testuje się porównawczo produkty, często jednym z rankingów jest stosunek "możliwości/cena". jest to ważne zwłaszcza dla tych użytkowników, którzy "groszem nie śmierdzą". Pozwala nabyć produkt o możliwie wysokich walorach za relatywnie niską cenę. Jeśli prześledzić opinie forumowiczów, to kaski z Lidla byłyby wysoko w tym rankingu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w "Uwaga Pirat" na TVN Turbo, był ciekawy reportaż dotyczący kasków. Jest też trochę o motocyklistach, ale uniwersalnie. Cały materiał to około trzy i pół minuty, także polecam.

 

Reportaż

 

Wybaczcie za jakość, z n telewizji nie da się nic nagrać, nie dysponuję super kamerą, a lcd jest popsuty ( dlatego koleś ma plamy na twarzy). Miłego oglądania

Edytowane przez nanek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak twierdził sprzedawca, że są to dobre kaski, ale mało znane/popularne w sklepach rowerowych... tak czy inaczej, jak szukałem informacji na temat kasków w internecie, to w większości przypadków kaski bella, opisywali w samych superlatywach, mam tez drugi kask (wersje zimową ;) ) lazera i też dobrze leży, natomiast mierzyłem 6-7 różnych modeli giro i żaden mi nie przypasował, ale na szczęście znalazłem coś dla siebie i jestem zadowolony z zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

czy to prawda ze kask powinien się sam trzymać na głowie bez zapinania pasków np. jeśli pochylimy głowę z kaskiem w dół to powinien sie trzymac bez pasków?

 

Jeżeli dociśniesz kask do głowy elementem którym regulujesz obwód to będzie się trzymał, inaczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wpadł w oko kask Kellys Orbital. Jest tani, to fakt, ale z tego co wszyscy tu piszą, może być tani byleby był ;) Dlaczego mnie zainteresował? Ano dlatego, że jest lekki (tylko 230g) i ma dosyć sporo otworów wentylacyjnych w stosunku do np. Kellys Magnus (który jest ładniejszy, to fakt) oraz kasku Authora Basik. Myślicie, że taka ilość otworów pozwoli na mniejsze pocenie się głowy? Myślałem jeszcze o Authorze Wind, ale jakoś nie przemawia do mnie kolorystyka (w końcu cały czas będzie na głowie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda ze kask powinien się sam trzymać na głowie bez zapinania pasków np. jeśli pochylimy głowę z kaskiem w dół to powinien sie trzymac bez pasków?

 

Mój Giro Rift jak założę bez zapięcia to spokojnie mogę się schylić i głowę dać w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za jazdą w kasku

Motocykliści mówią, że kask powinien kosztować tyle, na ile wyceniasz swoją głowę... Jest w tym trochę prawdy

Ale z drugiej strony nie ma takiego kasku w którym mamy zapewnione 100% bezpieczeństwa. Jeździć z kaskiem na głowie ale też z głową

Wesołych Świąt abyśmy nie musieli sprawdzać na własnej głowie czy nasz kask spełnia swoją role

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami warto pochodzić po sklepach sportowych i przymierzać, bo można znaleźć niezła okazje. Rok temu w sklepie GoSport udało mi sie dorwać kask Giro Athlon z poprzedniego sezonu (niczym praktycznie sie nie rożni) za 280zł przy czym w każdym sklepie internetowym minimalna cena wynosiła 450zł :). Komfort w tym kasku jest nieporównywalnie lepszy od mojego poprzedniego Northtec'a za 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze osobiście nie posiadam żadnego kasku. Widziałem kiedyś w tv , czy czytałem gdzieś że jazda w kasku jest bardziej niebezpieczna na ulicach ponieważ kierowcy widząc rowerzystę w kasku nie zachowują takiej ostrożności jak gdy widzą rowerzystę bez kasku ( niby jakieś badania były) co mogłoby być nawet logiczne, ale z pewnością przydałby mi się do lasu więc chyba sobie sprawię taki do 200 pln aby był lekki i wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...