Skocz do zawartości

[Buty] Northwave Lizzard


5Zeta

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma zbyt wiele testów o butach firmy Norhwave, więc postanowiłem napisać kilka słow.

 

Dane techniczne modelu który posiadam:

- rozmiar 44

- kolor czarny

- 3 rzepy

- podeszwa Jaws

- anatomiczna wkładka

- przebieg ok 3 tys. kilometrów ( 5 maratonów, w tym 3 ostro obłocone)

 

Współpracują z pedałami i blokami Sh-m540.

Link do zdjęcia

 

Wygląd:

Całkiem przyjemny dla oka. Bardzo ładnie wykonane. Żadnych ubytków, ani prowizorycznych szwów. Wszystko dobrze kolorystycznie spasowane oraz dobrane. Usztywniona pięta oraz przednia część buta, dość wysoki bieżnik.

 

Działanie:

3 rzepy dają pełną regulację siły dopięcia buta. Noga jest sztywno umieszczona i dobrze przekazuje siły noga-korba.

Podeszwa jest bardzo sztywna i to trzeba przyznać, dlatego mimo wysokiego bieżnika, bloki dzwonią na twardym niemiłosiernie.

Kolce wkręcone w przednią częśc podeszwy ułatwiają podchodzenie pod wzniesienia.

Moim całkowitym zaskoczeniem jest fakt , że po ponad 3 tys. km po wyczyszczeniu wyglądają jak nowe. Wkładka nie deformuje się, nitki i szycia nie odstają, rzepy nie uległy deformacji ani zniszczeniu, trzymają wciąż jak nowe, a plastikowe elementy nie pękają.

Są bardzo przewiewne, gdy przesiadłem się z moich trekingowych butów Shimano, początkowo było mi zimno w stopę.

 

Podsumowanie:

+ Trwałość ( tu wielkie zaskoczenie)

+ Dobra sztywność

+ Wygoda

 

- Nie mają klamry

- Cena, 400 zł według ceny katalogowej, a ok 360 w rzeczywistości to jednak trochę dużo jak za buty bez klamry.

 

Gdybym miał wam polecić jakieś buty w tej cenie to poleciłbym wam coś innego :devil: w tej cenie konkurencja od shimano i Diadory oferuje większy wachlarz regulacyjny samego buta. Jeżeli te buty byłyby ze stówkę tańszę, z pewnością wygrywałyby rankingi cena-jakość.

 

 

Pozdrawiam :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne, model Rockster. Kosztowały 460zł, kupiłem za 270. Bardzo sztywne i wygodne. Mają też gniazda do których pasują korki piłkarskie. Niestety mają trochę minusów: jedna klamra od paska pękła przy mocniejszym dociąganiu (zrobiłem nową ze szprychy) i potrafią lekko obetrzeć przy dłuższym podchodzeniu. Ogólnie 3,5/5 bo nie mają klamry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

ja mam lizzarda pro sbs , z klamra i musze powiedziec ze w pelni zgadzam sie z opinia 5zeta :)

 

Buty sa sztywne, przewiewne i dobrze dopasowane.

Co prawda moje butki maja mala "skaze" ale to przez wypadek :) Mimo tego caly czas dobrze sie trzymaja (aczkolwiek nie mialy jakiegos strasznego przebiegu do tej pory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam te budy chociaż pod nazwą Maya. Jest to damska wersja Lizzardów, czyli w mniejszej rozmiarówce. Kupiłam je tez w takiej cenie czyli 400 zł.

Buty są z klamrą, którą się dobrze reguluje i dwoma rzepami. Bardzo przewiewne i wygodne.

Miałam wcześniej Adidas Durango, w których stopy mi drętwiały dość szybko poprzez kształt buta (dosyć wąskie), w Northwave'ach tego problemu nie ma, bo but wierzch buta jest w miarę miękki.

Moim zdaniem buty nie są jakieś mega sztywne, ale dla amatorów, którzy nie lubią jeździć z odrętwiałymi stopami śmiało można je polecić.

Dla mnie sztywność jest ok i podczas pedałowania but się nie ugina. Za to plusem to minimalne uginanie jest wtedy kiedy trzeba przejść w nich kawałek.

 

Jedynym minusem, jaki udało mi się stwierdzić jest to, że przez siateczkę piach się do buta sypie. No ale coś za coś. Za to wentylacja naprawdę jest świetna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...