Skocz do zawartości

[hamulce] Avid Elixir vs. Juicy 7


Andrew

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Cześć,

 

mam problem z tymi hamulcami, Avid Elixir 5. Klamka jest bardzo "twarda", prawie nie ma luzu (od razu zaczyna hamować). Tak jakby tłoczki się nie cofały.

 

Klocki nie są nowe. Zresztą problem pojawił się przy wymianie klocków - nie mogłem ich założyć - nie mogłem cofnąć tłoczków (tzn cofnąłem na tyle ile się dało, ale nie są zupełnie na gładko z obudową, nie wiem czy tak ma być). Byłem w serwisie, powiedzieli, że za dużo oleju i trochę odlali. Pomogło może na miesiąc, teraz znowu klamka stwardniała.

 

Problem zdaje się być tylko z tylnym hamulcem (ale w przednim jeszcze nie wymieniałem klocków, są już dość zużyte więc może problemu nie widać).

 

W czym może być problem? Czy możecie polecić jakiś serwis Avidów?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cvb, to nie forum wróżkarskie zatem nasuwa się pytanie: JAKIE MIASTO?!

 

Po drugie przeczytaj temat OD POCZĄTKU, dokładnie.

 

Po trzecie kup sobie zestaw do odpowietrzania i sam się serwisuj. Wszystkie uszczelki, o ile będą potrzebne, są do kupienia w sklepach ale bez zestawu i tak nic nie zrobisz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, sorry - chodzi o Kraków. Przeklejałem z forum krakowskiego i nie zauważyłem.

 

Problem z tym wątkiem jest taki, że ma on 27 stron. Niektóre ustawy są krótsze ;(

 

Mogę odpowietrzyć, tylko czy to pomoże. Sądziłem, że zapowietrzenie ma inne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cvb, nie dobijaj mnie - 27 stron to kawałek jednego rozdziału z książki :wallbash:

 

Odpowietrzenie i wymiana płynu to pierwszy krok w dalszej diagnozie systemu. Jeżeli po przelaniu nadal jest źle to wtedy trzeba szukać nieszczelności w zacisku bądź w klamce, ale i tak wracamy do punktu wyjścia pt: zestaw do odpowietrzania. Opcje są dwie: serwis albo samodzielna praca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cvb mam ten sam problem z Elixirem z tyłu ,od nowości cieknie mi przód i tył.Nie są to jakieś duże wycieki ale jednak.Ostatnio tył zrobił się twardy i trze klocek o tarczę.W tygodniu spróbuje raz jeszcze je odpowietrzyć i dam znać czy to pomogło.

Może nie wniosę nic nowego do dyskusji ale te hamulce to straszny szajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cvb, nie dobijaj mnie - 27 stron to kawałek jednego rozdziału z książki :wallbash:

 

Ale to tak jakbyś musiał przeczytać książkę kucharską żeby zrobić sobie jajecznice. Nie wiedząc do tego, czy przepis na jajecznicę na pewno tam jest, gdzie niektóre przepisy są powtórzone, nieprawdziwe, pisane przez pięciolatków albo w ogóle nie na temat ;)

 

 

Odpowietrzenie i wymiana płynu to pierwszy krok w dalszej diagnozie systemu. Jeżeli po przelaniu nadal jest źle to wtedy trzeba szukać nieszczelności w zacisku bądź w klamce, ale i tak wracamy do punktu wyjścia pt: zestaw do odpowietrzania. Opcje są dwie: serwis albo samodzielna praca.

 

ok, będę odpowietrzał, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cvb, żeby uzyskać miarodajne informacje trzeba przebić się przez całość materiału. Tak było, jest i będzie :) Jakkolwiek to bywa nużące to wole czytać 200 stron niż zastosować się do jakiejś "mądrości" i coś rozwalić bo niekompetentny ćwok powtórzy jakąś plotkę jako pewne i sprawdzone rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...