Skocz do zawartości

[9458g] Sintesi X-Wing by Mody


Mody

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie popadajcie w skrajności. Faktem jest, że gdy ta rama wychodziła, ja byłem w podstawówce, ale co to ma do rzeczy? Przecież jak wszystko z czasem i użytkowaniem kończy się. Tutaj przyszedł czas na wymianę powłoki lakierniczej, bo przecież nie będę jeździł na tamtym malowaniu, bo oryginalne.. W mojej sytuacji by to nie miało sensu, bo ubytki powłoki były już tak szpetne, że szkoda słów. Lakier już też matowy cały. Taką ramę już kupiłem i mimo wszystko od razu nie poszła do malowania. Można było też zauważyć na poprzednich zdjęciach naklejkę, że rower figuruje w bazie Policji w Jeleniej Górze, której za chiny nie dało się usunąć, bez naruszenia struktury lakieru i tak musiałem z tym jeździć, bo poprzedni właściciel sobie oznakował rower...

 

Dla mnie to wciąż ta sama rama, a na dodatek podoba mi się dużo bardziej, ale w tej sprawie każdy może mieć swoje zdanie :)

 

Co do mleczka, jak już wcześniej wspomniałem, mam kilka kompletów opon, których używam na zmianę, a trochę mi nie po drodze teraz składać drugi komplet kół.

Edytowane przez Mody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst o gustach raczej w tym przypadku nie pasuje, chodzi o pojmowanie "kultowości" danej części. Ja jestem zdania, że pewnych rzeczy się nie zmienia, oryginalne malowanie miało swój styl a teraz masz po prostu czerwoną ramę :) Jak Ci tak pasuje - ok, trzeba to uszanować i tyle.

Edytowane przez miskov17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miskov17, czyli wg Ciebie lepiej jeździć na ramie w połowie opitolonej z lakieru, byle tylko pozostała połowa była w oryginale?

Gdyby rama miała powłokę lakierniczą w lepszym stanie, pewnie zostałaby taka, jak była, a że jeździ mi się na niej dobrze i nie chciałem się jej pozbyć, to coś trzeba było z tym zrobić, żeby sensownie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mamy problem z naklejkami....

Ktoś z tego forum odezwał się w sprawie naklejek(na gg) juz jakiś czas temu,że może nam je zrobić.

Zrobił projekt naklejek w Corelu,pokazał nam to,no to wplacilismy kasę za naklejki i czekamy ;)

Dziwne,bo po wpłaceniu kasy kontakt się urwał... Dalismy sobie czas do poniedziałku - najwyżej sprawą zajmie się Policja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie czerwone :P Blado różowe.. Ale tylko dlatego, ze pedały są używane, przebieg w sumie symboliczny - 1200km. Na licytacji, tanio wyszarpane, więc na kolor patrzałem mniej, zwłaszcza że jest w sumie podobny. Poza tym i tak jest słabo widoczne :) Jak wrzucę fotki, to sami ocenicie.

 

Co do łożysk, to z tego co wyczytałem, to w wersji SL nie ma z tym problemu, coś mówili o wersji C i MXR

Edytowane przez Mody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jutro jakieś dokładne, chociaż oprócz pedałów nic się nie zmieniło, mogę zrobić tylko kilka lepszych zdjęć, bo naklejek dalej brak, niestety.. Mostek jeszcze nie doszedł, więc też go nie ma. Z resztą jest na forum założony temat przez użytkownika dayus, bo naklejki zamawialiśmy wspólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł mostek, podoba mi się, lecz waga jak na Syntace F99 trochę cieżka, bo aż 107g.

Jednak, że same śruby w mostku ważą 20g, to może trafi tytan. Same śruby mocujące mostek do sterówki maja 8g.

Rowerek też dostał przelotkę Avid Rollamajig - 13g więcej, ale za to 3g pancerza mniej :)

 

Po zmianie pedałów i mostka i przelotki łączna waga to 9529g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Cię skłoniło do zastosowanie przelotki?To moim zdaniem jedno z gorszych patentów.Już bym wolał mieć zgięty pancerz, niż kółeczko, które zaciera się, dostaje luzu, telepie później na nierównościach i waży.Zmiana śrub to dobry pomysł, jeszcze od razu mógłbyś kupić do sztycy śruby ti wtedy możliwe, że osiągniesz granicę 9.5kg no i czekam na zdjęcia z nowym mostkiem i pedałami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już walczę z owijką :P Chcę założyć jednak owijkę, bo gripy mi się przestały podobać. Po tej zmianie powinno być 94XX g

 

Co mnie skłoniło? Poczytałem trochę opinii, koszt nieduży i postanowiłem spróbować. Pierwsze wrażenia na "sucho" praca manetki lżejsza, wrzucanie i zrzucanie biegów szybsze, jak będzie dalej okaże się podczas sezonu.

Na chłopski rozum linka pracuje pod mniejszym oporem przy zastosowaniu tej przelotki, dzięki temu system działania nieco upodabnia się do tego ze Srama.

U mnie ogólnie był problem z linka w pancerzu w miejscu zakola z tylu, zaraz przed przerzutka, nawet nie wiem dlaczego, nie potrafiłem tego rozgryźć, po wrzuceniu przelotki zniknął, co bardzo mnie cieszy, zwłaszcza, że moja rama ma prowadzenie wszystkich linek z jednej strony, co dodatkowo przy prawej manetce przerzutki w okolicach główki ramy tworzy minimalnie większy opór, bo pancerz musi być trochę bardziej pokręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet lepiej niż u SRAMa,bo w przerzutkach SRAMA linka trze o plastykowy slizg, a w tej rolce, ślizg ten jest obrotowy i tarcie jest duzo mniejsze (bo tylko na osi tego ślizgu) A w tak wygiętym pancerzu linka trze po najmocniej wygiętej cześci pancerza(duzo wieksza powierzchnia styku linki z pancerzem niż w "ślizgu" SRAM. Ale mowa tutaj o czystych warunkach. Co będzie z ta rolką jak sie zabrudzi to nie wiadomo;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana mostka dała 33g, pedałów 101g, gripy na owijkę 32g, doszła za to przelotka Avida 13g (ale 3g pancerza w tym miejscu mniej), przyciąłem linki do odpowiedniej długości co dało 17g.

Założyłem rurki termokurczliwe na linki przy ramie, imo lepiej to wygląda, same linki zbyt biły po oczach.

 

Aktualna rozpiska i fotki:

 

 

Bar ends: (Rogi ) - Boplight - 58g

Brakes: (Hamulce) - Avid SD7 - 328g

Brake Levers: (Klamki) Avid FR5 - 151g

Cables: (Pancerze i linki ) - Jagwire / no name - 115g

Cassette: (Kaseta) - Shimono XT CSM737 11/28 8speed - 251g

Chain: (Lancuch) - Shimano XT HG93 - 270g

Crankset: (Korby) - Truvativ Stylo + suport - 919g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - Shimano LX - 123g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) - Shimano Deore XTR RD-M971 GS - 194g

Fork: (Widelec) - Manitou Skareb Elite - 1425g

Frame: (Rama) -Sintesi X-wing - 1616g

Grips: (Gripy) - Owijka Bikeribbon - 12g

Gear Shifters: (Manetki) - Sram Attack 3x8 - 163g

Handlebar: (Kierownica) - DM Marathon 560mm - 128g

Headset: (Stery) - Dartmoor Curio - 83g

Pedals: (Pedaly) - CB Egg Beater - 266g

Seat: (Siodlo) - Velo Carbon 1133U - 210g

Seatpost: (Sztyca) - Smica Pro Post 27,2 - 217g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) - Pro - 21g

Skewers: (Zaciski kol) - Dartmoor BoltOn - 68g

Spacers: (Podkladki pod mostek) - Token 1szt - 6g

Stem: (Mostek) - Syntace F99 - 107g

Tire (Front): (Opona przednia) - Schwalbe Rocket Ron - 460g

Tire (Rear): (Opona tylna) - Schwalbe Rocket Ron - 440g

Tubes: (Detki) - Maxxis Ultraweight - 128g i Rubena 129g = 259g

Wheel Front: (Kolo przednie) - Spinergy Spox M1 637g

Wheel Rear: (Kolo tylne) - Spinergy Spox M1 903g

Opaski - 16g

Koszyk na bidon: Specialized - 32g

Others: Avid Rollamajig - 13g

 

Total: 9491g

 

http://imageshack.us/photo/my-images/59/img2300pk.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/80/img2307j.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owijka chyba ta najtańsza, modelu nie pamiętam, bo pudełko wyrzuciłem, ale zapłaciłem za całość 27zł w sklepie stacjonarnym, więc pewnie ta tania.

 

Co do naklejek, to jak tak dalej pójdzie, to ich nie będę miał :P Ale mimo wszystko chce je dać, myślę, że doda to uroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...