Skocz do zawartości

[rower] giant yukon fx 3


gdy

Rekomendowane odpowiedzi

serwis podpadł podejściem do klienta , totalna olewka, zreszta opisałem to kiedyś w dziale sklepy . rama tylko pod tarcze . swój rower wystawiałem kiedys na allegro ale nie było chetnych. na razie nie sprzedaje , czeka sobie w ciepełku do wiosny . może znajde w końcu czas , żeby nim posmigac w konkretnym terenie . niestety nie wiem jaki był prześwit przy rozmiarze S bo kupiłem ją od kolesia i zaraz odsprzedałem bo była dla mnie za mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich

od stycznia zeszłego roku jestem posiadaczem yukona fx, przejechałem nim około 3000 km. Na nowy sezon postanowiłem rower troche upgradowac mianowicie zainteresował mnie amortyzator RS Reba Sl. Mam takie pytanie czy ta rama wogole warta wstawiania jest takiego amortyzatora, po drugie jaki osprzet proponawalibyscie mi do tego bika. Na całośc łacznie z amortyzatorem skłonny jestem wydac około 2000 zł.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ma nie być warta ? spoko, tylko tak sie zastanawiam czy ona nie była dedykowana pod skok amortyzatora 120 mm a nie 100 mm ,bo czasem mi sie zdarza korbą o glebe zawadzać. ja planuje np . zmienic korbe i suport na deore 2010 . nie wiem dokłądnie który masz model , ale dodatkowo zmian ahamulców na hydrauliczne i amortyzator na epicona (i tu mam właśnie znak zapytania czy 100 czy 120 )w celu zbicia wagi i poprawe pracy . jak na razie bedzie dosyc reszta w miare zuzycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepiej sprawdzić to wyjmując tłumik, uginając do końca zawieszenie bez tłumika i mierząc odległość oczek w elementach ramy. Jeśli różnica 165 i tej wartości będzie większa / równa 50 to spokojnie. Chodzi tylko o to, żeby elementy ramy o siebie się nie obijały przy maksymalnym skoku. Te 2 mm przełożą się na ok. 4 mm faktycznego skoku, ale na samych krzywkach i elementach ramy wartość może być zupełnie inna. Chyba, że nie zdarza Ci się nigdy dobić tłumika - to nie ma problemu, ale to mało realna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, myślałem, że różnicy są 2 mm a jest 12 mm. No to może trochę komplikować sprawę. Zawsze można zrobić jakąś kombinatorykę w postaci gumowych odbojów na ramie, ale sensowność i estetyka takiego rozwiązania jest dyskusyjna.

 

Ale z dostępnych na Allegro w długości 165 np. Epicony, RSy Ario, Foxy RP mają skok 38 mm i to jest dość standardowa wartość dla tej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc , FX3 mam już od 1.5+ roku , czas sie pochwalić jak działa :D , a no więc tak : zaczne od części wymienionych od czasu kupna , wywaliłem tylnią przerzutke poniewarz nie wiem czemu , nawet nie moge wytłumaczyć jak to sie działo 3 razy wpadła mi w szprychy ( 2 wymienione haki , 1 wymieniona przerzutka) regulacja była dobra ;p , a więc wymieniłemna shimano deore , od tego czasu bez problemowo , następną żeczą jaką wymieniłem było manetki zmiany przełożeń na shimano alivio , następnie pedała na tanie platformy BOB , mostek zmieniłem na NSbikes "kostke" .

Teraz troche o nieprzyjemnej stronie , czyli co sie zepsuło lub co nie działa : o tylniej przerzutcce już wspominałem , , następną rzeczą to brak tłumiania powrotu na damperze ( jak ktoś ma pomysł jak to naprawić to chętnie wysłucham ) , jak już przeczytałem nie wiem czy dokładnie komuś sie śruba od zawieszenia urwała , mi sie to takrze zdarzyło , była to śruba od sworznia przechodząca przez rame (ale to raczej była moja wina za bardzo sie bałem że rama luzy załapie , i zawsze dokręcałem jeszcze bardziej, i wyszło na to że śruba poszła przy główce kiedy rower był oparty o ściane ;]) lanie z przedniego amortyzatora , wysłane do serwisu , trzymali 2 tyg gdy przyszedł lał jak lał , po pewnym czasie przestał , po wymianie oleju ;] , i chyba to wszystko , moja ocena tego bika to 4.5/6 , ale i tak to bardzo dobra ocena jak na cene za tego fulla .

 

A teraz mam pytanie przeczytałem poprzednie wpisy i nie widziałęm lub nie zauważyłem odpowiedzi na pytanie o wymianie dampera na "większy" , więc można dać większy , przetestował to ktoś ??

 

Ale nie powiem że lekko ma mój rower ;] : http://www.pinkbike.com/photo/3500393/

Edytowane przez xyz99999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, fota miażdży. mój tak ciężko nie mam ale to mi się ta śruba urwała. wymienili w ramach gwarancji . było również ciekniecie z darta , również usuniete w ramach gwary . teraz ma tak, że przez pierwsze 30 min działa spoko a później utwardza sie tak , że nie moge go ugiąc pomimo sporej siły jaka raczej posiadam i masy ok 87 kg. zamierzam oddac go ponownie pod rozwage producenta tylko nie wiem czy przejdzie bo wg książki serwisowej na osprzęt jest 1 rok gwarancji , a wg sprzedawcy i dyrektywy jakiejs tam europejskiej 2 lata . zawioze i zobaczymy co oni na to . dam znac , oczywiście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie nic sie nie utwardza , po przygodzie z serwisem za 1 razem podziękowałem, serwisuje sam .

A wracając do dampera i widelca , napisałem do gianta poland i otrzymałem typową odpowiedz że zalecany przez producenta jest skok 100mm , zmana wpłynie na geometie i pogorszenie sie w prowadzeniu , ale czego mogłem oczekiwać za odpowiedzi od gianta , w przygotowaniu jest widelec o skoku 150 , znaczy tak sobie zakładam , jak ten patent przetestuje dam znać , a z damperem nie jestem pewien czy da sie wpakować coś większego patrząc na wahacz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też odnosze wrazenie , że giantowi wydaje sie , że i tak ludzie przyjdą na kolanach po jego rowery więc nie mam sensu się zbytnio wysilać. chyba trzeba bedzie pomyśleć nad inną marką :)

Edytowane przez gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... obsługę troche badziewną w polsce mamy ,bo nie wiem jak w innych krajach , ale nie powiem nic złego o sprzęcie ;] , zbieram powoli na giant-a glory , więc raczej nie rozstane sie za szybko z tą marką ;]

Edytowane przez xyz99999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...