Skocz do zawartości

[torba "kurierska"] znacie jakieś niedrogie propozycje?


MarcinN

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wszystko ceny tych wszystkich toreb mnie zabijają...

Na dniach kupuję cordure 1000 i szyję sobie kolejną torbę.

Ta z banera może nie przeżyć zimy :|

Minimum manualnych umiejętności, jeden dzień roboty i parę stówek do przodu.

No i torba pełen custom :)!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka postów wcześniej pokazałem fotki mojej pierwszej torby szytej z banera.

podczas produkcji kierowałem się jakimś rysunkiem poglądowym z netu.

wymiary zrobiłem sobie pod siebie.

niemniej krój takiej torby jest prosty jak budowa cepa, schody się zaczynają się przy szczegółach i różnego rodzaju detalach.

teraz zrobię pewnie odrobinę większą i bardziej praktyczną.

jak wiadomo

ergonomia to podstawa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziel się pomysłami na temat pasa

 

a co customowego robisz w środku, kieszonke na długopis i co jeszcze

 

planujesz ściągacze po bokach

A o jakie zagadnienia ci chodzi? Sposób wszycia w torbę? Materiał pasa ? Czy może zmiękczenie pasa na odcinku gdzie opiera się na ramieniu ?

 

Co do rzeczy custom, ograniczyłem się do jednej kieszeni, sumarycznie na bzdety typu kasę tel /inne pierdoły. Oprócz tego jedna duża przestrzeń.

Zauważyłem że choćbym nie wiem ile miał kieszonek, zazwyczaj z nich nie korzystam, a jak zacznę to i tak zawsze pożądaną rzecz znajduję w ostatniej ..

Kieszonki R not my thing po prostu :)

 

Ściągaczy nie robiłem i raczej nie planuję.

 

A tak poza tym, dla entuzjastów torb z banera:

Kluczową sprawą w torbach z banera, które mają z założenia wytrzymać spory ciężar, jest sposób mocowania pasa nośnego do torby.

Nie można dopuścić do sytuacji, że podczas gdy torba jest obciążona na plecach, "pracuję" jedna linia szwu.

Siła musi się rozkładać na całą długość przeszycia. W przeciwnym wypadku baner zacznie się drzeć wzdłuż linii szwu (choćby nawet w tym miejscu baner był podwójny). To dość ciężka sprawa generalnie i ja zrobiłem tak, że pas nośny w "górnym" miejscu mocowana, rozgałęzia się na 2 i przyszyty jest w 2 miejscach - od strony pleców i bocznej.

Ot taki tipsik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie rozrysuj jakoś dokładniej mocowanie pasa na górze (tam gdzie spoczywa duża część ciężaru) i jeszcze

 

a z psami pod kątem 45st to się tylko łatwo mówi uszyjesz-zrozumiesz

 

albo jeszcze ze dwa zdjęcia okolic pasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie, z czystej ciekawości... Bo jakoś od zawsze jeżdżę ze zwykłym plecakiem Dakine i nigdy nie odczułem potrzeby posiadania torby kurierskiej. W czym torba kurierska jest praktyczniejsza od plecaka przypinanego klamrami? Nie zsunie się taki, nie spadnie i nie przeważy przy zakręcie. I jest tańszy - jak patrzę na te ceny markowych toreb to rzeczywiście szycie samemu sobie jest najlepszym wyjściem, no chyba że ktoś dobrze zarabia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...