Skocz do zawartości

[12600g] Biria by Marcin


marcin_ostrów

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zebrałem się w sobie , poważyłem co nieco , do tego poszukałem paru wag i wyszło mi coś takiego:

Bar Ends: (rogi): Zoom 160

Brake (Front): (Hamulec przedni) + klamka LX DC 436

Brake (Rear): (Hamulec tylny) + klamka LX DC 468

Cables : (linki + pancerze) 150

Chain: (Lancuch) Shimano HG93 291

Crankset: (Korba+ suport) XT739-5+kinex 986

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) LX M581 168

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano LX M581 GS 278

Fork: (Widelec) Suntour XCR LO 2200

Frame: (Rama) Biria Ultimate 2000

Headset: (stery) VP AC41 130

Grips: (Gripy) Setlaz 40

Handlebar: (Kierownica) Zoom 165

Pedals: (Pedaly) Shimano PD-520 376

Seat: (Siodlo) San Marco Blaze 270

Seatpost: (Sztyca) Zoom 27,2x400 307

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Zoom imbus 37

Skewers: (Zaciski kol) Shimano 120

Stem: (Mostek) Zoom 200

Tires (Front+Rear): (Opona przednia+tylna) Geax Mezcal 1,9 847

Tubes: (Detki) Maxxis Ultralight 245

Wheel Front: (Kolo przednie) 1045

-Hub: (Piasta) Shimano LX CL

-Rim: (Obrecz) Mavic X221

-Spokes: (Szprychy) nierdzewki zwykłe x 32

-Dick

Wheel Rear: (Kolo tylne) 1681

Cassette: (Kaseta) Shimano 11-34

-Hub: (Piasta) Shimano LX CL

-Rim: (Obrecz) Mavic X221

-Spokes: (Szprychy) nierdzewki zwykłe x 32

-Dick

Razem 12600

 

Foto w podpisie.

Na razie projekt nie za bardzo pasuje do kategori lb , ale mam nadzieje sukcesywnie z wymianą komponentów urywać na wadze kolejne gramy.

Na pierwszy ogień pójdzie amortyzator, tu 0,6 kg spokojnie do urwania :) , potem koła. Chciałbym mieć docelowo rowerek koło 10 kg na tarczach.

Jakbyście mieli jakieś uwagi to piszcie.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wheel Front: (Kolo przednie) 1045

-Hub: (Piasta) Shimano LX CL

-Rim: (Obrecz) Mavic X221

-Spokes: (Szprychy) nierdzewki zwykłe x 32

-Dick

Wheel Rear: (Kolo tylne) 1681

Cassette: (Kaseta) Shimano 11-34

-Hub: (Piasta) Shimano LX CL

-Rim: (Obrecz) Mavic X221

-Spokes: (Szprychy) nierdzewki zwykłe x 32

-Dick

Razem 12600

 

Foto w podpisie.

Na razie projekt nie za bardzo pasuje do kategori lb , ale mam nadzieje sukcesywnie z wymianą komponentów urywać na wadze kolejne gramy.

Na pierwszy ogień pójdzie amortyzator, tu 0,6 kg spokojnie do urwania :) , potem koła. Chciałbym mieć docelowo rowerek koło 10 kg na tarczach.

Jakbyście mieli jakieś uwagi to piszcie.

M

 

Dick ??

Niech ci będzie B) Sam nie wiem o co chodzi :P Myślałem że będzie na gorszych komponentach ale widzę że dobrze skomponowany rowerek jest. :)

Nie napiszę co wymieniać, ponieważ już to napisałeś. A i "docelowo" 10kg na tarczach? - Dużo potrzeba żeby Ciebie zadowolić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rower dodałem do rankingu,

Tak jak pisał Fifi na samych rogach możesz urwać 100g, oczywiście jeśli pasują tobie rogi typu smica,boplight, amortyzator mocną cegłą w tym rowerze jest, rzuciłbym go w pierwszej kolejności bo sporo jest do urwania, siodło sztyca także można urwać sporo gramów pytanie tylko do jakiej granicy chcesz zejść :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony! Opony! Kilogram na luzie i to tanim kosztem ;) Reszta to rogi, amortyzator, lzejsze kola oraz lekki mostek + lekka sztyca i bedzie w okolicach 10kg.

 

 

Zaraz, dlaczego jak pododawalem wszystko to wyszlo mi 13743g? W takim ukladzie bedzie ciezej ale tez do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponki za dwie ;) , fakt ze na kołach spokojnie można zjechać

tak przy okazji , widział to ktoś na żywo :

http://www.bike-land.pl/obrecz-sun-rims-eq...2008-p-390.html

Waga, o ile realna ,i cena całkiem przyjemna :D

No i oczywiście disk miało być a nie dick :P Miałem zdjęte koła to po totalu poważyłem :) przy okazji.

W planach amorek, potem koła a na końcu rurki.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mozliwe ze to realna waga, gdzies mi sie obily o oczy obrecze o takiej wadze na LB ale nie pamietam czy to te czy inne. Pytanie ile wazysz, jak jezdzisz i na ile maja wystarczyc, bo ciezko mi uwierzyc ze zrobili takie lekkie obrecze bez spadku wytrzymalosci.

 

Pewien jestes ze wpierw amor? Ubytek masy na kolach odczujesz bardziej. No i jaka ta kaseta jest ktora podales razem z kolem tylnym (co dopiero teraz zauwazylem ;) ). Bo jak bedziesz bral lekkie piasty z alu bebenkiem to kaseta musialaby miec alu pajaka czyli ona tez do wymiany jak nie ma. A z nia lancuch o ile obecny nie jest w miare nowy.

 

Rurki mozesz zostawiac na koniec ale na nich mozesz dosc tanio i ladnie zejsc. Chyba ze przewidujesz zmieniac je na jakies topowe czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

verul,

Kaseta to lx 11/34 , więc kawałek klocka. planuje coś typu xt 11/32 , ale to za około 4 tyś :P Na razie mam to od nowości z łańcuchem , zrobione 4 tyś i się trzyma jeszcze.

Ważę 84 kg , jazda to wielkopolska, raz do roku na tydzień w górach, nie skaczę więc raczej zbytniego hardcoru nie ma

Jeśli chodzi o sztycę to muszę mieć coś 400 mm , 350 w stylu boplighta odpada , za krótkie raczej będą , więc jak ma być lekko to nie będzie najtaniej. Nie ma zbytniego sensu inwestować np w sztycę średniej klasy dla 20 g :) mając tyle innych rzeczy w pierwszej kolejności do wymiany.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...