Skocz do zawartości

[ekshibicjonizm] Pokaż swojego sprzęta...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

serio, gubicie śruby od korb? to nie czujecie np. że zrobił się luz podejrzany i warto sprawdzić? no bo bez przesady, nie luzują się w 5 minut...

...faktycznie brzmi dziwnie, ale miałem kiedyś korbę Shimano 105 i śrubki noname, po jakimś kilometrze na bruku zawsze się odkręcały bez względu na to jak mocno były przykręcone. Nigdy mi się to nie działo w śrubkach sygnowanych Shimano, Stronglight, więc to chyba kwestia gwintów i spasowania - precyzji wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. konsekwencje zgubionej śrubki były dużo większe. Były to stalowe kominy i również blat w korbie siedział mi dosyć ciasno co uniemożliwiało wyczucie od razu luzu. Porobiły mi się luzy, a kiedy jedna z nich wypadła zaraz potem złamał mi się ząbek w blacie i zerwał łańcuch więc znalazłem się w kiepskiej sytuacji ale jakoś się zatrzymałem przed skrzyżowaniem - dlatego pomysł z podklejaniem jest całkiem niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rowerze marianoitaliano trudno cokolwiek pokazywać, ale ponieważ kupiłem od mariano sztycę to pokażę sztyce zamontowana w moim Bozonie ;)

 

 

bozon1.JPG

bozon2.JPGbozon3.JPG

 

 

 

Rower ewoluuje już ze dwa lata i pewnie na tym się nie skończy ;)

Na dzień dzisiejszy w skład wchodzą:

  • Sztyca: Kalloy aero
  • Rama: szosowa Leto na rurkach Reynolds 531c (przemalowana proszkowo)
  • Stery: Shimano 600
  • Mostek i kierownica: 3ttt
  • Owijka : Brooks
  • Klamka: przełajowa Tektro (nie pamiętam symbolu, ale jeśli ktoś potrzebuje to mogę odnaleźć)
  • Hamulec: Modolo Corsa
  • Suport: Shimano BB-UN54 (trudno o suport 107mm na włocha)
  • Korba i blat : FSA F.Gimondi 48T (na wąski łańcuch)
  • Pedały: Wellgo RO-25B (noski wellgo)
  • Obręcze: Mavic MA2
  • Szprychy: Sapim Leader (to pierwsze koła jakie sam składałem więc wolałem nie ryzykować z droższymi)
  • Piasta tył: Sturmey-Archer (flip-flop niestety), Koronka noname 17T na wąski łańcuch
  • Piasta przód: Shimano 105 (myślałem żeby dokupić S-A do kompletu, ale tą dostałem w dobrym stanie razem z obręczami)
  • Siodło: Brooks Swift
  • Łańcuch: zdaje się że KMC Z610 (wąski)

Uff.. to chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...