Skocz do zawartości

[amortyzator przod]manitou relic


Rekomendowane odpowiedzi

Skok: 130mm.

System: sprężyna/olej

Tłumienie: olejowe FFD

Regulacje: naprężenie wstępne, tłumienie odbicia

Rura sterowa: 1,1/8" stalowa

Golenie wewnętrzne: aluminiowe 30.0mm.

Golenie zewnętrzne: magnez

Sposób smarowania: kąpiel olejowa

Uszczelki: Evil Genius

Max. dopuszczalna średnica tarczy hamulcowej: 210mm.

Max. dopuszczalna szerokość opony: 68.6mm.

Średnica koła: 26"

Rodzaj mocowania koła: standard

Rodzaj mocowania hamulca tarczowego: post mount

Waga: 1980g.

Dostępne kolory: czarny

 

 

suche dane skopiowane z pewnej strony,teraz moje odczucia.cena zakupu 850 zl dwa lata gwarancji,pierwszy przeglad po 100km darmowy,nastepny po 3000 platny czyli w sezonie czekaja nas minimum dwa przeglady w tym jeden platny niewiem ile niestety bo moj przbieg tega amorka to 400km.troche ponad dwa tygodnie jazdy i opinia tylko na plus.wbrew temu co mowil sprzedawca przy mojej wadze 75 kg amor sprawuje sie doskonale(mial byc za twardy)jazda po miescie czyli ######y typu plyty chodnikowe?doskonale!naprawde jestem zdziwiony po prostu lyka najmniejsze nierownosci,wyjazd do lasu/zmiana naprezenia wstepnego i delikatny obrot znajdujaca sie na dole prawej lagi regulacji tlumienia a korzenie i kamienie zostaja za nami nie zauwazone podobnie jak drobniaki wypadajace z kieszeni ktore przy innym amortyzatorze gubilibysmy na takich drogach razem z kamieniem nazebnym.jedyna wada pojawia w/g mnie przy naprawde stromych zjazdach wymagajacych ciaglego hamowania,jesli mamy stromy start i musimy jechac bardzo powoli caly czas hamujac amor bardzo sie ugnie i niestety jesli nachylenie zjazdu nagle sie zmniejszy i mozemy przycisnac a nadal jest dosc nierowno to ze 130mm skoku zostanie niewiele do wytlumienia tego co po drodze napotkamy,ale jesli ktos kiedys wymysli amor ktory zachowa sie inaczej w takiej sytuacji to ja poprosze cos takiego :D suma wszystkich strachow podczas zakupu zatem powinna rownac sie zeru dla kupujacego,dluga gwarancja plus...no w koncu to nastepca blacka :) kto i czemu wolal jezdzic na blacku a nie na wyzszych modelach wiadomo(dla ciekawskich i nie wiedzacych google)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jak przy podjazdach? Mocno pompuje? Mam teraz blacka i zastanawiam sie nad zakupem tego amora na zimowych przecenach. Interesuje mnie wlasnie te wersja ze skokiem 130 mm bo w moim blacku mam tylko stowke. Do jakiej ramy masz zalozony ten amor? Mozesz mi wyslac jakies foty na maila jak sie prezentuje na zywo, maciek.md@vp.pl , z gory dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Model: Relic Super Air Lockout

Skok: 100mm.

System: powietrze/olej

Tłumienie: olejowe TPC

Regulacje: naprężenie wstępne, tłumienie odbicia, tłumienie kompresji, blokada skoku.

Rura sterowa: 1,1/8" stalowa

Golenie wewnętrzne: aluminiowe 30.0mm.

Golenie zewnętrzne: magnez

Sposób smarowania: kąpiel olejowa

Uszczelki: Evil Genius

Max. dopuszczalna średnica tarczy hamulcowej: 210mm.

Max. dopuszczalna szerokość opony: 68.6mm.

Średnica koła: 26"

Rodzaj mocowania koła: standard

Rodzaj mocowania hamulca tarczowego: post mount

Waga: 1890g.

Dostępne kolory: Czarny

Uwagi:---------------------

Cena: 1050 PLN

 

Ja obecnie czekam na zamontowanie amorka powyżej, słyszałem dużo dobrych opinii na temat relica.

Wahałem się kupna w ogóle amortyzatora manitou po złych opiniach modeli niżej, ale mam nadzieje, że będzie sprawował się dobrze. Na razie go widziałem w sumie wydaje się lekki mimo wagi 1890g porównując do rst gili. Juz w czwartek bede miał okazje go przetestować.

 

Pozdrawiam

 

ps.szkoda że mam wersje z piwotami......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

11500 km działa nadal tak samo, uszczelki nie były wymieniane, przeszedł po drodze 2 konserwacje, tyle że w moim wypadku z 7-8 tysięcy to asfalt. Choć jak już wjadę w teren to lekko też nie ma, jeździł również zimą.

 

Nie mam do czego go porównać bo moje poprzednie teleskopy to RSteki TnL czy Capa, a te wiadomo jak działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...