Skocz do zawartości

[Konwersja] Piasta Shimano Nexus + Tongsheng TSDZ2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałbym zrobić ojcu prezent i przerobić jego ulubiony rower z piastą Shimano Nexus za pomocą zestawu TSDZ2. Z tego co wyczytałem w internetach da się, ale nie do końca zrozumiałem, czy zadziała to na takim standardowym zestawie do przeróbki, czy też wymagany jest specjalny zestaw z jakimiś dodatkami, które współpracują z hamulcem w piaście? Czy ktoś mógłby mnie oświecić, czego (oprócz standardowego zestawu TSDZ2) potrzebuję do przeróbki takiego roweru? Czy potrzebne są jakieś dodatkowe czujniki to hamulca w piaście?  Czy dodatkowy napinacz łańcucha jest konieczny?

Napisałem pytanie do sprzedawcy takiego standardowego zestawu na allegro, czy zadziała to z Shimano Nexus i odpisał: "Dzień dobry, niestety nie, trzeba wymieniać piastę i system hamulcowy."

No i teraz jestem już całkiem głupi. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może napiszę co po przepuszczeniu angielskojęzycznych forów przez tłumacza zrozumiałem: 

Jeżeli kupię zwykły zestaw, to będzie on działał, ale nie będzie obsługiwał wtedy hamulca nożnego.

Aby działał hamulec nożny potrzebny jest specjalny zestaw ze sztywną tarczą i jakimś tam czujnikiem, który rozłącza silnik podczas hamowania, ale wtedy nie zaleca jeździć się na manetce, ponieważ silnik wtedy napędza tarczę wraz z korbami.

Czy może ktoś potwierdzić, czy to co wyżej napisałem się mniej więcej zgadza?

I trzecia sprawa to taka, ze nigdzie nie mogę znaleźć w sprzedaży takiego zestawu przystosowanego do hamulca nożnego. Ktoś coś widział/słyszał gdzie takowy można nabyć, albo pod jaką nazwą szukać?

No i jeszcze jedno - czy tarcza w takim zestawie bez problemu poradzi sobie z nieco szerszym łańcuchem, jaki jest na zębatce Nexusa?

 

Edytowane przez agatrop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ostatnio złożyłem rower na tym silniku. Wgrałem alternatywne oprogramowanie od emmebrusa: https://github.com/emmebrusa Wiele informacji znajdziesz tutaj: https://github.com/OpenSourceEBike/TSDZ2_wiki/wiki/FAQ

Na fabrycznym oprogramowaniu chodziło to do niczego. Po zmianie softu jest całkiem spoko :)

baterię zrobiłem 14s4p w obudowie hailong

Co do twojej konfiguracji, nie wiem jak wygląda kwestia wytrzymałości Nexusa.

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania itp to pytaj śmiało. Chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...