Skocz do zawartości

[do ~4000 zł] Cross/MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Przymierzam się do zakupu roweru, który pomógłby mi w zrzuceniu wagi, poprawy kondycji i ogólnego utrzymywania aktywności fizycznej. Jestem mężczyzną, 170 cm około 105-110 kg. Obecnie staram się jeździć na takim rowerze: Author Kinetic : Rowery : Katalog Rowerowy bikeKatalog.pl. Jazda na tym sprzęcie nie należy już do przyjemnych, możliwe że ze względu na rozmiar - rama ma 19''.

Poczytałem trochę wątków na forum, jednak nadal nie jestem do końca pewny, który typ roweru były dla mnie najodpowiedniejszy. Mam aspiracje, żeby jeździć po lasach, ale na moim obecnym rowerze, taka jazda jest dla mnie bardzo męcząca. Problemy sprawiają głównie podjazdy i mocno piaszczyste ścieżki. Jeśli połączymy te dwa aspekty - odechciewa się jazdy. W moich okolicach jest sporo lasów, polnych dróg itp., w związku z czym zastanawiałem się nad rowerem MTB. Moje typy, po zapoznaniu się z tematami na forum, to: CAYON DR/XT 2X11, GIANT TALON 0, MERIDA BIG.NINE 300 LITE.

Z drugiej strony kusi mnie możliwość lżejszej i szybszej jazdy po asfalcie z ewentualnym wpleceniem lekkiego terenu. I tutaj pojawia się opcja zakupu roweru typu cross. Pytanie, czy MTB nie będzie bardziej uniwersalny od crossa i jeśli zostanie odpowiednio dobrany, jazda nawet po nieco cięższym terenie sprawi przyjemność. Z crossów zastanawiałem się głównie nad: Caledon DB/XT oraz GIANT ROAM 0/1.

Prosiłbym o doradzenie w doborze roweru pod mój wzrost/wagę i zaproponowanie modelu, który byłby odpowiedni. Rower mogę zamówić przez internet lub kupić w sklepie stacjonarnym (mieszkam około 80 km od Warszawy/Łodzi w związku z czym mógłbym pojechać poszukać roweru tam). Dodam jeszcze, że w mojej bezpośredniej okolicy znajduje się sklep rowerowy, który z tego co wiem ma w ofercie rowery GIANT, Trek, Kellys i Kross - zarówno cross jak i MTB. Nie zaglądałem tam jeszcze, jak również nie podawałem linków do konkretnych egzemplarzy, ponieważ dopiero będę zabierał się za bardziej szczegółowe poszukiwania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...