Skocz do zawartości

[klocki V-brake] piszczące/ skrzypiące klocki Kellys Dualstop


Paulus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie napiszę, jak to na forach bywa - przeszukiwałem trochę informacji, jednak nie znalazłem do tej pory porady, która mogłaby pomóc.

Zaznaczę również, że jestem amatorskim użytkownikiem roweru, z tym tylko, że pewne podstawowe naprawy staram się robić samemu i staram się omijać części typu "Chiny tańsze" lub "Chiny standard".

Problem:

Wymieniłem klocki w V-brake'ach przód. U lokalnego sprzedawcy kupiłem klocki Kellys Dualstop - do tej pory były jakieś zupełnie zwykłe, ale już dość mocno starte. Ustawiłem, wycentrowałem przy okazji koło, przy kontrolnym hamowaniu wokół domu - piękna sprawa. Wyjechałem nieco dalej i rozpoczęło się niemiłosierne piszczenie/ skrzypienie. Sądziłem, że może muszą się nieco rozetrzeć, ale hałas nie ustępuje.

Wyjąłem je - klocki były brudne po starym pyle. Wyczyściłem zatem felgę: ropą, płynem do spryskiwaczy i na sucho. Niestety ten zabieg nie pomógł. Z powrotem zamontowałem stare klocki - te nie piszczą.

Czytałem o: wilgoci, o brudzie, o odpowiednim ustawieniu, a także, że podobno pewne klocki będą zawsze piszczeć ze starszymi obręczami. Z przodu są po prostu obręcze stożkowe, jak mniemam, aluminiowe.

Co jeszcze może być nie tak? Chyba, że rozwiązaniem jest kupno zwykłych chińskich klocków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...