Skocz do zawartości

[Rower trekkingowy] Co wybrać do 1500?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę kupić rower do jazdy rekreacyjnej. Założenia:

- użytek miejski i ewentualnie jakieś ścieżki w parku czy w lesie.

- kwota maks około 1500 za sztukę - będę kupował 2 sztuki: dla siebie i żony.

- raczej nowy. W obecnej sytuacji ciężko jeździć i oglądać używki, a do tego trzeba by się na tym znać :)

- przebiegi niewielkie. Pewnie z 1000 km rocznie to będzie maks. Rower ma na celu umilać wieczory jak już będzie cieplej :)

W kwestii rozmiaru ramy: mam 75kg, 175 cm wzrostu. Raczej celuję w 21 - lubię siedzieć wysoko na w pełni prostych nogach.

To co udało mi się mniej więcej wygrzebać to:

Lazaro Sentatore v3: https://allegro.pl/oferta/wypasiony-lazaro-senatore-v3-men-alivio-21-czarny-8074168268

Na plus: osprzęt alivio

Na minus: opinie o kiepskiej ramie, mało znana marka, nie wiem gdzie to później serwisować.

 

Kross Trans 3.0: https://allegro.pl/oferta/rower-kross-track-2-meski-trans-3-0-wyprzedaz-8545657962

Na plus: bardziej znana marka, podobno lepsza rama, mniej problemów z serwisem

Na minus: z tego co widzę to wyraźnie gorszy osprzęt.

 

Co byście wybrali na moim miejscu? A może jeszcze jakieś inne ciekawsze propozycje, o których nie mam pojęcia?

Pozdrawiam,

 

 

 

 

 

Edytowane przez cezarg1410
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21" na 175 to raczej przesada - ale co kto sobie lubi poobijać, to jego :)

Serwis jak serwis (pewnie każdy rowerowy ogarnie - zwłaszcza gdy nieobciążony pracą ) - komponenty typowe - a że rama kiepska to opowieści czyje?  :)  :)

Z tej samej półki vellberg discover 3.1 / spartacus premier 4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc rowery przyszły. Przesyłka ekspres.

Ogólne wykonanie na tyle na ile się znam całkiem solidne. Nie czuć bublem :)

Przerzutki działają idealnie, hamulce też. Póki co wygląda dobrze.

W męskim musiałem lekko poprawić mocowanie przedniego błotnika bo lekko ocierał po przykręceniu koła. Ale bez problemu poszło. Damski bez zarzutów.

Póki co pełne zadowolenie. Zobaczymy po sezonie jak to będzie :)

Ogólnie rowery prezentują się bardzo fajnie. Nie podoba mi się tylko zupełnie biała osłona przednich tarcz biegów. Gdyby nie gwarancja przemalowalbym to na czarno :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...